Türk Televizyon Tarihinin En İyi Dizileri

Türk televizyon tarihinin en iyi dizileri

İzlediğim ilk dizi diyebilirim. Tabi dizi başladığında iki yaşında olduğum için tekrarlarını izlemiştim. Dizide köyden kaçan Zeyno'nun Memoli ile karşılaşıp birlikte yaşadığı maceralar anlatılmaktadır. Hem aksiyon hem komedi bir arada... ''Bana sadece iş arkadaşlarım Memoli diyebilir.''

Unutamadığım diziler arasında. Biri evli, üç kızı ve bir oğlu olan anne ile babanın neşeli ve telaşlı yaşamı, komşuları ve akrabalarıyla olan ilişkileri anlatılıyor. Türk aile yapısına çok uygun olduğunu düşünüyorum. Bizim ailede de herşeyi ''En son ba balar duyar'' :)

Emret Komutanım da unutamadığım diziler arasında. Karakterlerin hepsi ayrı ayrı başarılı ve hepsi birbirinden komik. Bu diziyi izledikten sonra askere gidesim gelmişti :) Tekrarları olsa da izlesek.


Biricik aşkım rahmetli Barış Akarsu'nun muhteşem dizisi. Hala sıkılmadan internetten izliyorum. Gerek konusu, gerek oyuncularıyla mükemmel bir romantik komedi. Zengin kız ve fakir şoförün aşkını anlatıyor. Tarık Tekelioğlu, yurt dışında okumak yerine ailesini kandırıp ralliye merak sarmıştır. İtalya'da Alfonso olarak bilinir ve babası bunu öğrenince tüm haklarını elinden alır, yurt dışına çıkışını yasaklar. Mahkeme, sigortalı bir işte çalışma şartı koyunca ilk gördüğü ilanla iş için başvurduğu evde şoförlük yapmaya başlar. Naz, evin şımarık kızıdır, ne yapar ne eder; fakat Tarık'ı bir türlü kovamaz ve aralarında aşk doğmaya başlar.


''Çakıl taşları'' gerçekten çok beğendiğim diziler arasında fakat pek fazla tutmadı. Çakıl Taşları, sınavda kaybeden bir grup gencin hikâyesini anlatıyor. İstanbul'un farklı orta sınıf semtlerinde, farklı hayatlar ve benzer dertler yaşayan 5 genç... Tek ortak noktaları; kaybetmek. Mükemmel bir komedi dizisiydi. Böyle diziler bir kaç bölümde biterken ''Kavak Yelleri'' gibi diziler sezonlar boyu sürüyor.

Neden bittiğine anlam veremediğim bir dizi. Türk halkı normalde böyle dizileri severdi. Kaliteli oyuncuların yer aldığı, müzikleriyle beni benden alan harika bir dram dizisiydi. Varlıklı bir aileden gelen Handan, eğlenmek için gittiği barda yakışıklı gitarist ve hayatının aşkı Ömer ile karşılaşır. Kısa bir süre sonra evlenir. Çok geçmeden bir de oğulları Emre olur. Fakat Emre, kaybolur. Handan ve Ömer’in evlilikleri bu nedenle bozulur. Handan baba evine döner. Ardından oğlu Emre bulunur, ancak eski eş Ömer annesinin telkinleri ve evladının elinden alınacağı korkusu ile Emre’nin bulunduğunu Handan’dan gizler. Handan, ikinci çocuğu Kaan’a hamiledir. O da benzer korkular ve babasının baskısı ile Ömer’e hiçbir şey söylemez. Diğer tarafta Ömer ise Handan’ı unutmak için bir başka kadınla evlenir. İki kardeş birbirinden uzak, birbirini tanımadan büyür…

Komik diyalogları ve samimi oyuncularıyla efsane diziler arasında. Behzat Ç, 1985 yılında Polis Akademisi'nden mezun olmuş, cinayet bürosunda görev yapmakta olan bir polistir. Hizmet verdiği süre içerisinde almış olduğu cezalar nedeniyle hep başkomiser olarak kalmıştır. Ekibinde yer alan diğer polisler Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Emre ve Cevdet ile beraber Ankara'da yaşanan cinayet olaylarını çözmeye çalışmaktadır.

İki tesisatçı kardeşin dünyayı kurtaracak bir icadın peşinde yaşadıkları olaylar anlatılmaktadır. Absürt komedi tarzında bir dizi. Oyuncular gerçekten mükemmel ve diyaloglar çok başarılı.

Kim ne derse desin Türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en güzel dizisi. Bu diziyi nasıl bu kadar erken bitirdiler aklım almıyor. Ben bu diziyi izlerken dizi olduğunu unutuyordum. Dizi, Barry Levinson'ın Kardeş Gibiydiler isimli sinema filminden uyarlanmış. Dizide Kuyudibi Mahallesi'nde büyüyen, kardeş gibi olan Ecevit, Bilal, İbrahim ve Zeki'nin çocukken yaptıkları masum bir hata sonucunda hapse girmelerini ve burada darp edilmelerinin, tecavüze uğramalarının ardından hayatlarının altüst oluşunu konu ediyor. Bu dört arkadaş, başlarına gelenleri unutacaklarına ve hatırlamamak adına bir daha birbirlerini görmeyeceklerine dair bir söz verirler. Ancak yıllar sonra içlerinden birinin suskunluğunu bozması ve ölmesiyle, bambaşka hayatlar yaşamakta olan bu dört eski arkadaştan kalan üç arkadaşı bir araya getirir. Bu üç arkadaş ve yanlarına aldıkları, çocuk çetelerinin vazgeçilmez elemanı Ahu'yla birlikte geçmişte yaşadıklarının intikamını almaya karar verirler

İlk bencemdi ve kendimce bende iz bırakan dizileri tanıtmak istedim. Umarım beğenirsiniz :))


0|0
16

En İyi Erkek Görüşü

 • Suskunlar bende baya bir iz bırakmıştı
  güzel bence olmuş başarılar.

  0|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 5

 • Behzat ç. yi kesinlikle yek gecerim. Kurgusu oyunculuklari muzikleri... 10 numaraydi ya...

  0|0
  0|0
 • kurtlar vadisi? arka sokaklar?

  0|0
  0|0
 • o yılan hikayesi değil memoli olarak tanıdık onu :)

  0|0
  0|0
 • Leyla ile mecnun : )

  0|0
  0|0
 • Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  Hanımın Çiftliği

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...