Dünyanın En İyi DJ'leri

Bu Bence'mde dünya çapında kendini kanıtlamış DJ'lerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle DJ nedir ona göz atalım; DJ'in açılımı Disk Jockey'dir. Kısaca müzik akışını kontrol etmekle görevli kişiye verilen isimdir. Bu alanda birçok başarılı DJ vardır ben sadece müziği hoşuma gidenleri listeye koydum. Herneyse başlayalım..

Hardwell

Dünyanın en iyi DJ'leri

Tam ismi Robbert van de Corput olan Hardwell DJ Mag'in 2013 ve 2014 yılında yaptığı oylama sonucunda dünyanın 1 numaralı DJ'i seçilmiştir. Tarzı electro olsada Hardwell buna "kendi müziğim" demeyi tercih ediyor.

Calvin Harris

Dünyanın en çok kazanan DJ'lerinden Calvin Harris, 2007 yılında “I Created Disco” albümüyle çıkış yaptı. Electro House türünde en iyi DJ'lerden biri olan Calvin Harris, Ellie Goulding'le yaptığı çalışmalarla başarısını sürdürdü. 2013 Yılında en başarılı şarkılarından biri olan "I Need Your Love" şarkısı;

Tiësto

Kendisi dünyanın en çok tanınan ve kazanan DJ'lerinden biri. 1985 yılından beridir popülerliğini koruyan Tiësto, canlı performanslarıyla büyük beğeni topluyor. Yakın tarihte turne kapsamında Türkiye'ye beklenen DJ'lerden. Ayrıca kendine has müziğiyle dikkat çekiyor.

Martin Garrix

Hollanda asıllı olan Martin Garrix, 19 yaşında olmasına rağmen büyük ün yakaladı. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen "Animals" parçası birçok ülkede 1 numaraya yükseldi. 2014 yılında ise Animals kadar başarılı olmasada Jay Hardway ile çalıştığı "Wizard" parçası büyük beğeni topladı. Genç DJ'in plak şirketi şu an Spinnin' Records'dur. Büyük beğeni toplayan parçası Animals;

Daha birçok DJ var belki bir başka bence'mde bahsederim. Okuduğunuz için teşekkürler..


1|0
00
  • Bu Bence, görüş paylaşımına kapalı!
Yükleniyor...