Hayallerden Bir Roman

Merhaba ben Yarem.

Evet ‘m’ ile. Hayır yanlış falan yazılmamış, adım Yarem.23 yaşında yanlız bir üniversite öğrencisiyim. Yok hayır yalnız yasamıyorum, ailemin yanındayım. Aslında yanlızlığım çevremde pek arkadaşım olmamasından kaynaklı, yoksa nişanlıyım yani.

Hayallerden bir roman..

Yanlızım dedim, çünkü o varken olan tüm kalabalığım, o gittiğinde kayboluyor. Çünkü benim herşeyim tek bir kişi, Ömür...

Aslında bakarsanız okullarda hep inek diye tabir edilen öğrenci tiplerindenim. Pek inek sayılmasamda her derste not tutmam, hep en önlere oturma çabalarım ve tabiki gözlüklerim beni o konuma sürüklüyor sanırım. Önceleri çok bir takıntım yoktu, ya da ben öyle düşünüyorum; bilmiyorum ama şu an hat safada yaşadığım duygularım var.

Burnum biraz büyük görünmeye başladı gözlük kullanmaya başladığımdan beri bana. Telefonun ön kamerasından resim çekilmiyorum artık. Bacaklarım da kalın sanki, tayt giymeme kararı aldım o yüzden, hem öyle her kot pantolonu da giyemem ben. Hem dar olacak hemde kilolu göstermeyecek. Bir de göbeğimin çıktığı günlerde dar buluzlardan kaçınıyorum.

Yeniden kilo almak mı?? En büyük korkum.

Herşeyi uzattığım gibi(nişanlım hep öyle yaptığımı söyler) bu kısmı da biraz uzattım sanırım. Kısaca özetleyecek olursak; orta boylu, siyah saçlı sıradan bir kızım işte. Kilom çevremdekilere göre ideal olsa da ben hep fazla kilolarımdan yakınmakla meşgulüm..

Ne kadar sıradan biri olsam da hayatım çok da sıradan değil aslında.. Psikoloğuma göre hayatımın her dönemini etkilemiş ve hala etkilemeye devam eden ağır travmalarım var. Farkındayım, "roman gibi" hayat benimkisi. Ve sanırım biraz şanssızım. Aslında şansın yüzüme güldüğü noktalara da var, inkar etmemek gerek; mesela nişanlım, kardeşlerim.. böyle sürüp gider demek isterdim ama arkası yok malesef..

Nişanlım mı?

O benimle aynı yaşta, çoğunlukla beni sakinleştiren durultan yapıda birisi. Sakinliğimi bazen kendisi alıp götürse de sonra yerine geri koymasını biliyor. Genellikle ‘iyilik meleğim’ ve ‘en büyük şansım’ olarak değerlendiriyorum onu. Hayatıma gelişi, bende kalışı, sevişi, herşeyi bana bir lütuf gibi. Huzuru eksik hayatıma kattığı huzurla, yarım yamalak gülümsemelerime eklediği kahkahalarla herşey olup çıktı bende.

Daha önce soruma rastlayanınız, hatırlayanlarınız var mı bilmiyorum ama roman yazmaya çalışmak gibi büyük bir işe kalkıştım.. Çocukluk hayalim de diyebiliriz :)

Buraya kadar akıcılık nasıldı bilmiyorum. Yazarlık hayallerime devam etmeli miyim, yoksa burada kesip atmalı mıyım zaman gösterecek.. Görüşlerinize de yer vermek istedim :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim..

- F.T.B -


0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...