"Bence Okuyun" Dediğim Kitaplar

Seeelamlar bugün sizlere Türkiye'nin yarısının okuduğunu düşündüğüm kitapları, okumadığını düşündüğüm diğer yarısına önereceğim. Hazırsanız buyurun kaydırın..

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Bence Okuyun Dediğim Kitaplar

Bir devlet memuru olan içine kapanık kimseyle konuşmayan Raif Bey'in hastalanıp yatağa düşmesi ve öleceğini anladığında iş arkadaşı olan Rasim Bey'den ofisteki eşyalarını getirmesini ve kara kaplı olan bir defteri yakmasını rica eder. Fakat merakına yenik düşen Rasim'in defteri okuması ve Raif efendinin hayatına giriş yapmasıyla başlayan bir aşk hikayesidir.

Kuyucaklı Yusuf - Sabahattin Ali

Bence Okuyun Dediğim Kitaplar

Anne babası eşkiyalar tarafından öldürülen Yusuf'un Kaymakam Selahattin Bey tarafından evlatlık alınmasıyla başlayan hikaye Yusuf'un uğradığı zorbalıklar ve aşk hikayesiyle devam edip biter. Sizin için filmini buldum hadi iyisiniz. Ama bence kesin kitabı okuyun.

Suç ve Ceza - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Bence Okuyun Dediğim Kitaplar

Petersburg' da öğrenci olan Raskolnikov'un parasızlıktan Eşyalarını rehin olarak bıraktığı kadın ve kardeşini öldürmesiyle başlayan ve cinayetin soruşturulması ile devam eden bir kitap.

Sefiller - Victor Hugo

Bence Okuyun Dediğim Kitaplar

Belki de içlerinde beni en çok etkileyen kitaptı. Bir ekmek çaldığı için hapse atılan Jan Valjan ve hayatını tekrar düzene sokmaya çalışması ve hayatının yarısından sonra yanına aldığı Cosette ile olan yaşam mücadelesi anlatılır. Bu kitabın da yanılmıyorsam Cosette ( sefiller de olabilir bilemedim) diye çizgi filmi vardı yumurcak tv de. Google '' Les Misérables: Shoujo Cosette'' yazıp bulabilirsiniz.

İyi okumalar ve izlemelerrr + İYİ BAYRAMMLAAAR

N~

"Bence Okuyun" Dediğim Kitaplar
Cevapla