Kesinlikle Okunması Gereken Kitaplar

Türkiye'de inanç

Maun Suresi; Kamu mallarını kötüye kullananları anlatan suredir. Türkiye'nin bugünü ve geleceği bakımından kesinlikle okunması gerekir. Kur'an'ın Temel Kavramları ise; Kur'an'da yer alan kavramlar ve anlamlarından oluşan, sözlük şeklinde hazırlanmış bir kitap. Aradığınız her kavramı rahatça bulup, okuyabilirsiniz. Bu Kur'an-ı Kerim Meali ise; Surelerin iniş sırasına göre hazırlanmış olduğu için anlam bakımından daha rahat anlaşılır.

Not: İlk iki kitabı hangi inançtan olursa olsun herkesin okumasını tavsiye ederim. Çünkü siyasi ve toplumsal baskı aracı yapılan ya da yanlış bilinen kavramların gerçek anlamlarını açıklıyor.

Avrupa Birliği ve Avrupa kültürü

Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri; Katolikliğin merkezi olan Vatikan ve ona karşı olan Tapınak Şövalyeleri'nin günümüze kadar süren savaşını anlatmaktadır. Gül ve Haç Kardeşliği ise; Tapınak Şövalyeleri'nin devamı olarak görülen ve hala etkili olan gizli örgütlerin genel yapısını anlatıyor. Avrupa'nın masonik ve gizli örgütler dolu tarihiyle ilgili daha fazla bilgiyi Aytunç Altındal'ın birçok kitabında bulabilirsiniz.

Avrasya, Rusya ve Turan

Nataşa'nın Dansı; Rus tarihini ve kültürünü, Rusya'nın Turan coğrafyasındaki önemini ve ortak değerlerimizi öğrenmek açısından önemli bir kitap.

Not: Bu kitapla ilgili güzel bir yazı;

https://www.aydinlik.com.tr/kose-yazilari/2016-aralik/natasa-nin-dansi-ndaki-turan-motifleri-ve-avrasya-kulturu

Ve Türkiye

Anadolu'da Aşiretler, Cemaatler, Oymaklar; Bu 6 ciltlik kitap piyasaya çıkar çıkmaz babamın anında aldığı bir kitaptır. ''Türkiye'nin hangi bölgesinde, hangi boylardan kimler yaşıyor?'' sorusunun cevabını veren çok güzel bir çalışmadır. Her evde bulunmalı bence.

Not: Bu kitapta sadece Türkler'den bahsedilmiştir ve hiçbir şekilde ırkçı bir yaklaşım yoktur.

- ''Alea Iacta Est..''


3|2
81

En İyi Kız Görüşü

 • Faydalı bir paylaşım olmuş, emeğine sağlık.
  İlk sıradakileri okudum ve ben de kesinlikle tavsiye ederim ve Öztürk'ün "Allah İle Aldatmak"(Türkiye'yi Kemiren İhanet) kitabını da eklemek isterim, her Türk'ün okuması gerektiğini düşünüyorum.

  0|1
  0|0
  • Teşekkür ederim. :) Yaşar Nuri'nin kitaplarının hepsini yazmak isterdim ama sıkılmasın okuyanlar. :) Zaten bunları okuyan araştırır bulur istediğini.

  • Rica ederim 😊 Haklısın :)
   Hedefim bütün kitaplarını okumak. Fırsat buldukça alıp okuyorum. Yavaş okumam gerekiyor iyi anlayabilmek için, bazen zorlanabiliyorum. :)

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;