Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Yabancı Dizi

Hoşgeldiniz arkadaşlar. Evet tamamını kendim hazırladığım yabancı dizilerdir. Etrafta görüyorum en iyi yabancı diziler diye eminim onları hazırlayanlar bile izlememiştir bunları

1- Banshee (2013- Devam etmekte)
Puanım 10/10 (Ailecek izlenilecek dizi DEĞİL)

Dışarıdan bakıldığında Pensilvanya eyaletinde sakin bir “Amish” kasabası gibi görünen Banshee aslında bir sürü karanlık sırrı içinde barındıran ve kanlı geçmişi olan bir yerdir. Nasıl ama tam bir film eleştirmeni tadında başladım dimi? Ne yazık ki öyle devam etmeyeceğim çünkü hiç beceremem o tarz yazıları. 15 yılını hapiste geçirdikten sonra yolu Banshee kasabasına düşen Lucas Hood daha dakika bir gol bir dercesine girdiği barda öldürülen kasabaya yeni atanmış şerifin yerine geçer. Eski bir suçlu olmanın verdiği muazzam adam dövme ve suçu çok iyi tanıma yeteneğiyle şeriflik görevinin hakkını verir. Ancak geçmişi sürekli onu takip etmektedir ve eski suç ortağı da aynı kasabada bir adamla evlenip başka bir isimle yepyeni bir hayat kurmuştur. Spoiler vermeyim ama dizinin 3.sezonundaki ölüm sahnelerini spartacus çekememiştir bana göre "best fight" S3E3 de. Tavsiye ederim izleyin çok bölüm değil zaten :)

GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ 10 YABANCI DİZİ (Bahse girerim 5 tanesinin ismini dahi duymadın.)


2- Unsere Mütter, unsere Väter(2013) Mini dizi 10/9.5

Ooo.. Asla unutamayacağınız bir mini dizi hemde ASLA! 3 Bölümden oluşuyor ÇOK TAVSİYE EDİYORUM.

Berlin, 1941. Beş arkadaş Avrupa’nın çehresini ve kendi hayatlarını değiştirecek bir macerada kahraman olmak istemektedir. Wilhelm savaştan çok edebiyata ilgi duyan hassas bir hayalperest olan küçük kardeşi Friedhelm ile doğu sınırına gider. Doğu sınırındaki Wehrmacht’ta çalışmayı dört gözle bekleyen hemşire Charlotte ise Wilhelm’e aşıktır.

Greta hayalleri olan yetenekli bir şarkıcıyken, Yahudi erkek arkadaşı Viktor ailesini Almanya’dan ayrılmaya ikna edememiştir. Friedhelm zaman içinde ruhsuz bir ölüm makinesine dönüşür.


3- Sherlock (2010-Devam ediyor) Mini dizi Puanım 10/10

Ah Sherlock(hemde ingiliz aksanıyla :)) Sabırsız insanlar bu diziyi izlemesinler sakın. Dizi 4.sezonuna 2016 da başlıycak ve 5 sene boyunca 9 bölüm oynadı ama hepsi birer efsane bölüm hepsi akıllarda... Bu diziyi 2 sene beklediğimi biliyorum 3 bölümü için hemde. Konusu klasik sherlock holmesin günümüze uyarlaması ve olaylar olaylar :) Tavsiyemdir izleyin.


4- The Lost Room (2006) Mini dizi Puanım 10/8.7

Ah keşke bende de böyle bir oda olsada ne koyarsam koyayım yokolsa! Efsane bir konusu olan "The Lost Room" bir babanın çocuğunu bulma çabasını ele alıyor. Ne kadar basit bir konuymuş dediğinizi duyuyor gibiyim ama devamıda var.

Dizi bir oda ve bu odadaki olağandışı güçlere sahip günlük objeler etrafında geçmektedir.. Mesela (Kol Düğmeleri: Takan kişinin kan basıncını düşürür).Baş kahraman Joe Miller, odada kaybolan kızı Anna'yı kurtarmak için bu objeleri araştırmaktadır. 1960'larda Route 66'da tipik bir motel iken bir yıl sonra "olay" adı verilen durum sonucu gerçek zaman ve uzayın dışında bir kayıp oda belirmiştir. Ve bu odadaki her eşyanın kendine ait bir sihri var.


5- Prison Break (2005-2009) Puanım 10/10

Ah şu hapishaneler kim girmek isterki içine. Birisi var aslında oda michael scofield.. Bu diziyi çoğu kişi bilir ve benimde listemde. Ben ilk bu diziyle yabancı dizi izlemeye başlamıştım 8-9 yıl önce... Abd hariç 15 farklı ülkede gösterilen bu şaheser her bölümüyle insanı bir an bile uzaklaştırmıyor her bölüm sonunda o diğer bölümü görmek için can atıyorsunuz inanın bana. Öyle bir dizi ki başta sevmediğiniz karakterlerin bile ölümüne üzebiliyor insan. İzlemeyenler ve birtürlü adını duyup izlemeye fırsat bulamayanlar bu efsane diziyi izleyin derim ben.


6- Person Of İnterest (2011 - Devam etmekte) Puanım 10/8.9

Ah şu kameralar! Kameralar heryerde değil mi? Cafetarya,avm,okul ve hatta yollarda bile... Bu güzel dizi hala devam etmekte ve şu an altın çağlarını yaşıyor reytinglerde :) Konumuz biraz teknolojik

Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch'in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler.


7- Breaking Bad (2008-2013) Puanım 10/10

Bu diziyi buraya koymamam çok büyük haksızlık olur yo! Bana göre dünyanın en iyi dizisi Breaking Bad'dir. Konu ne kadar sıradansa anlatımı ve işlenişi o kadar muhteşem. MUHTEŞEM.

Walter White bir kimya öğretmeni ve tam bir örnek vatandaş. Ek iş olarak bir oto yıkamacıda çalışıyor üstelik. Ne bir vergi geçiktirmiş ne de trafik cezasını. Walter akciğer kanseri olduğunu öğreniyor ve olaylar bundan sonra değişiyor. kanser olduktan sonra ailesine para bırakmak için yollar arıyor. Uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar. "Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim." diye düşünen Walter White'ın bundan sonra ki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.


8- Shameless (2011-Devam etmekte) Puanım 10/9.2 ( Aile ile izlenilecek dizi DEĞİL)

Tamamen utanmaz bir aileyi konu alıyor ama ne utanmaz! o kadar genişler ki yok artık diyebiliyor insan :) ve o kadar da samimiler birbirlerine

Chicago'nun varoş bir semtinde geçen filmde altı çocuk ve bir bekar babadan oluşan Gallagher ailesinin zaman zaman komik, çoğu zamansa yürekleri burkan hayatları anlatılmaktadır. Evin reisi olan Frank Gallagher (William H. Macy) ise sahtekar, alkolik ve utanmaz bir babadır. Filmde alilenin ve her bireyin kendi içinde yaşadığı maceralar anlatılmaktadır. Annesi öldükten sonra bütün sorumluluk abladadır... Ama ne abla yahu :)))


9- The Following (2013- Devam etmekte) Puanım 10/8.8

Ah şu dizi her mevsim açan çiçek gibi önümüze geliyor gayet güzel bazende sıkan(kabul ediyorum bazen sıkıyor) bir kovalamacayı konu alıyor. Dizi gerçekten güzel :)

Çok ünlü bir seri katil olan Joe Carrol, hücresinden kaçarak diğer seri katillerle iletişime geçebileceği bir ağ kurar. FBI, eski ajan Ryan Hardy'yi davaya danışmanlık yapması için göreve çağırır.
9 yıl önce Carrol'u yakalayan, onun içini dışını bilen Ajan Hardy, artık dokuz yıl önceki çevikliğine sahip değildir. Hardy'nin davası onu hem fiziksel hem de zihinsel olarak yaralamıştır.
Bir ekiple beraber çalışmak zorunda kalan Hardy, uzun süre önce mesleği bırakması sebebiyle ekip tarafından çok saygı görmez. Ancak katil Carrol'ın kurduğu ağı ortaya çıkardıktan sonra, ekibe kendini kanıtlayan Hardy, Carrol'ın kaçışının gayet planlı olduğu gerçeği ile yüzleşir. Artık tek bir kişinin değil, adeta bir katiller ordusunun peşindedir. Ne yapıp edip, Carrol'ı tekrar deliğe tıkması gerek Hardy, bir yandan da onunla ilgili bir kitap yazmayı hayal eder.


10- Game Of Thrones (2011- Devam etmekte) Puanım 10/10 (Aile ile izlenilecek dizi DEĞİL)

Dizisi yapılana kadar değeri hiç bilinmeyen bir fantastik roman serisi olan Buz ve Ateşin Şarkısı adlı serinin ilk cildi olan ve diziye de adını veren Taht Oyunları kitabının HBO tarafından farkedilmesi üzerine muhteşem bir fantastik dizi ortaya çıktı.

Westeros topraklarında 7 soylu ailenin mücadelesini izleyeceğiz dizide. Bunlardan ilk sezonda isimlerini en çok duyduklarımız Stark ailesi, Lannister ailesi ve Baratheon ailesi olacaktır. Diziyi çok detaylı anlatıpta henüz başlamamış olanların keyfini kaçırmayacağım.

BONUS :)

11- The Bing Bang Theory (2007-Devam Etmekte) Puanım 10/9.7

En çok bana güleceksiniz en çok bana! Harika bir oyunculuk ve şaheser bir yapım canınız sıkkın ise gülmek istiyorsanız açın ilk bölümünü doya doya izleyin :) . Ama her ne kadar güzel başlasa da 4 sezon süper giden ardından biraz düşüşe geçmiş bir dizidir.

En büyük zevkleri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaş, güzel bir kızla karşılaşınca ne yaparlar? The Big Bang Theory, işte o karşılaşma anında gerçekleşen büyük patlama ve sonrasını anlatan bir komedi dizisi... Okullarda "inek" olarak tabir edilen öğrencileri hatırlarsınız. Kafalarını kitaptan kaldırmazlar, derslerden daha önemli bir hadise yoktur hayatlarında ve ilerleyen yıllarda ya matematikçi olurlar ya da fizikçi. Bazıları şansı yaver giderse bilim dalında Nobel ödülü bile alabilir. Ama gelin görün ki insanlarla daha doğrusu karşı cinsle ilişkilerin denklemini bir türlü çözemezler. The Big Bang Theory, tam da böyle iki arkadaşın öyküsünü anlatıyor. Leonard ve Sheldon adlarındaki iki arkadaşın oturdukları apartmanda yan dairelerine yeni bir komşu taşınır. Adı Penny olan bu komşu güzeller güzeli bir sarışındır. Üstelik maceralı bir ilişkiden daha yeni sapasağlam ayakta çıkmıştır. Penny, zekaları gereğinden fazla ilerlemiş, ancak kızlar konusunda oldukça geri kalmış bu yeni iki komşusuna hayat hakkında öğretebileceği bir şeyleri olduğunu düşünmektedir. Yaşanacak olanlar da zaman içinde onun ne kadar haklı olduğunu gösterecektir.BONUS 2

12 - Better Call Saul (2015- Devam etmekte) Puan için çok erken

İyisimi sen saul'u ara.. Çoook çook yeni bir dizi. Breaking bad'in yapımcıları var başında 1.Bölümü oynadı daha ama efsane olacağına inandığım bir dizi buraya yazıyorum ahanda yazdım.

Yepyeni bir diziye başlamak isteyenler için. Bir teşekkür edebilirsiniz 1 saatimi harcadım :)

TEŞEKKÜR EDERİM.


0|0
3641

En İyi Kız Görüşü

 • Abbov The Following'i koymuş. Edgar Poe aşığı olarak ne umutlarla başlayıp 10 bölümden ilerisine beni götürmeyen bir seridir. Bu konu bu kadar sığ nasıl işlenebilir diye beni kahroluşlara sürüklemiştir.
  Dexter yok, Lost yok, Friends yok, Doctor Who yok ve en iyi liste öyle mi... :(

  0|0
  0|0
  • Biraz daha marjinal yapmak istedim lostu da koyardım ama kimse de teşekkür etmezdi o dizilere

En İyi Erkek Görüşü

 • Sen nasıl yaptın veya arakladın veya yardım aldın bilinmez bu işi bilmiyorsun. :(

  Prison Break gibi bir diziyi es geçmiş :(:(:(
  OZ gibi bir diziyi es geçmiş
  The Wire...
  Sadece abd ve ing mi var dizi, işi bilmediğin buradan belli :( :( :(
  Neyse :(

  0|0
  0|0
  • araklamadım ama senin gözler biraz araklanmış :D prison break var. The ozu senden daha çok izlemişimdir

  • Hepsini Göster
  • Fransiz yapimi var izlediğim ama begenmiyorum pek, japon kore mi anime mi bu dizi mi bebe :)

  • git çelik çomak oyna diyeceğim sen nereden bilecen bebe.. yaşın kaç izlediğin dizi kaç bebe..

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 35

Erkekler Ne Diyor 40

 • The bigbang theory tarzında ama fazla uzun olmayan bir dizi ararsan
  the inbetweeners izlemeni tavsiye ederim.
  en az tbbt kadar iyidir.
  güzel paylaşım bu arada. izlemediklerim var arasında. zamanım olursa bir göz atarım

  0|0
  0|0
 • Prison Break, Sherlock, Game of Thrones, Breaking Bad ve Person of İnterest beşlisine katılıyorum. Better call Saul için sanırım biraz erken. Shameless'i çok duydum ama başlamaya üşendim. Şu Alman dizisine bakacam, bu listeyi yaptığına göre zevkin iyi. Diğerleri abartı olmuş sanki ama zevk meselesi tabi.

  0|0
  0|0
 • THE WALKİNG DEAD nerde?

  0|0
  0|0
  • Walking deadide baştan beri izlerim konusu itibariyle güzel ama bir sherlock değil

  • Hepsini Göster
  • bende tam tersi shemaless i vaktim bulduğunca ızledım breaking badi 5 gunde bıtırdım

  • işte kişiden kişiye değişri =D

 • American Horror Story de olması lazım bence

  0|0
  0|0
  • her sezonunu ince ince izlediğim diziyi buraya koymak isterdim ama herkesin dilinde

  • Gerçekten çok akıcı bir dizi. Gözümü kırpmadan izledim.

  • Evet. ben her hafta izlediğim için yeterli. görmedim sanirim

 • Emeğine Sağlık..

  0|0
  0|0
 • Entourage hepsinden daha iyi

  0|0
  0|0
 • Shameless efsane :)

  1|0
  0|0
 • Liste çok birbirinden bağımsız olmuş. Bir çok harika dizininde hakkını yemişsin gibi geldi bana. Bir kaçı gerçekten çok iyi diziler örn: Breaking Bad gibi ama Game Of Thrones 10 üzerinden 10 alacak bir dizi değil ya da Sherlock.

  0|0
  0|0
  • bağımsız çünkü kendim hazırladım ben biraz bilim kurgu hastasiyim

 • En iyi yabancı diziler önerileri www.setreter.com/.../

  0|0
  0|0
 • utopia dizisini izlememişsin daha demekki

  0|0
  0|0
 • aaaaa başarısız

  0|1
  0|0
 • Kara Şimşek ve dallas da eklenmeli aralarına bence :) yukardakilerden en iyisi bana göre game of thrones

  0|0
  0|0
 • Çok güzel bir yazı olmuş. Elne sağlık. The Mentalist diye bir dizi var. Yukarıdakiler kadar iyi değil ama oldukça iyi. Tavsiye ederim.

  0|0
  0|0
 • -Band of brothers
  Bu diziyi izlemeden yapmasaydın keşke benceyi
  Bu arada shameless en sevdiğim dizidir

  0|0
  0|0
 • Spartacüs--the walking dead--Doctor who--supernatural--The flash--Arrow--person of interest çok daha var bu listedeki bazılarından daha iyi olan

  0|0
  0|0
  • person of interesti bende yazdım ama supernatural nedir kardeş ya ben supernaturali 2. sezonunda yakaladım izlemeye 2007 senesinde ben bile koymadıysam

 • Lost, Fringe nerede?

  0|0
  0|0
  • Lostu 3. sezonunda yakalayıp izledim ben finalinden dolayı beğenmedim degmez yani

  • yetmemiş demekki anlamana... alınma ama...

  • Afedersiniz ama 8 yıldır yabancı dizi izliyorum ben çevirmenlikte yaptım diziportta alınma ama

 • Game Of Thronesi yazarıında nasıl bir hayalgücü vardır yaa :))))

  0|0
  0|0
 • No House no appreciation.

  0|0
  0|0
 • TWD?

  0|0
  0|0
 • Birinci KESINLIKLE lost olmaliydi, hem dini yanlari o mistik havasi vb gordugum en iyi medya yapiti

  1|0
  0|0
  • Orası öyle ama resmen finaliyle

  • Hepsini Göster
  • Bence sen izle bastan, ben cok memnunum belki 2 yil gecti bitireli ama her saniyesi onlarca mesaj ve cok derin anlama sahip muhtesem birsey, benim dunyaya bakis acimi degistirdi

  • Çünkü hepsini ardarda izledin beynin error vermedi benim gibi izleseydin emin ol

 • Erkekler Devam
  20
Yükleniyor...