Türlerine Göre En İyi Yabancı Diziler

Bu aralar herkes atıp tutuyor şu kadar dizi izledim falan ya da top 10 yapıp duruyorlar:) Bende sizinle arşivimi paylaşmak istedim. İzlediğim dizilerle ilgili kısa bilgilendirmeler bulacaksınız. Herkesin zevki farklıdır saygı duymak gerek:) Bende en iyi dizileri en üste koyarak başladım ama hiç biri arasında seçim yapamam türlere göre seçim yaptım :)

Türlere göre en iyiler:

Bilimkurgu: Doctor Who

Yabancı dizi severler - Arşivim-51 yılı devirmiş dev dizi izlememek büyük kayıp. Kısaca Gallifrey gezegeninden bir zaman lordunun bir dünyalı ile zamanda yolculuk yapması maceradan maceraya atılmasını anlatıyor diyebilirim:) Bu diziyi anlatmak için bambaşka bir sayfa açmak gerek:)

Komedi: Friends

94-2004 yılları arası yayınlanmış gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisi diyebilirim. Dizinin ilk senaryosunun kapağında yazdığı gibi anlatayım "Büyük bir şehirde ailenden uzak arkadaşlarınlasın ve arkadaşların ailen olur" bu diziyi en iyi anlatan ifade budur bence.

Aksiyon/Gerilim/Gizem: Homeland

Hala devam etmekte olan mükemmel bir siyasi dramadır. Konusu daha çok güncel siyasete dayanmakta. Önce ABD'nin Irak politikası sonra Cenevrede ki nükleer silahsızlanma konferansı derken son sezonunda Afganistan ve Pakistan politikaları ele alındı. Çok başarılı bir yapım Claire Danes oynuyor daha ne olsun:)

Aksiyon/Suç: 24

Konsepti itibariyle en iyi dizilerden birisidir bence. Her bölümün 1 saati anlattığı ve sezon boyunca sadece 1 günün geçtiği dizide Jack Bauer adındaki ajanımız Amerika'nın Polat Alemdarı oluyor :) Tabi ki bizim kurtlar vadisi saçmalığı gibi değil izlemeye değer yüksek aksiyon dolu bir dizi.

Suç/Komedi: White Collar

Bir dolandıcırı ve FBI Beyaz yakalılar birimi bir arada çalışır ve bu dolandırıcımız FBI dan kaçmak için herşeyi yapar ama işler ilerledikçe dostlukları da ilerler. Samimi ve eğlenceli bir suç/komedi dizisi.

Dram: Breaking Bad ve Lost

Dram da iki dizi arasında seçim yapamadım bu yazıyı okuyan bir çok kişi Lost'un ne işi var diyecek ama JJ in yaptığı en iyi işlerden birisidir. Yeri her zaman ayrıdır. Breaking Bad de izlemeyen yoktur açıklamaya gerek bile duymuyorum:) İzlemeyen varsa bu yorumdan sonra devamını okumadan Breaking Bad e başlasın :)

Romantik/Gençlik: One Tree Hill

Gençlik dizilerinin atası diyebileceğim bir dizi. Ergen sorunları ve büyüme hevesiyle Amerikan rüyasını yaşayan basketbolcu gençlerimiz ve ponpon kızlar:) Bende ergen zamanlarımda izlemiştim. Gençlik dizisi sevenlere tavsiye ederim:)

Bonus: Black Mirror

Benim gibi teknolojisi meraklısıysanız kaçırmamanız gereken bir dizi. Her bölüm farklı senaryo ve oyunculuklar içermekte ama genel konsept gelecek bilimi ve teknoloji. Anlatılmaz yaşanır desem yeridir:)

Bundan sonraki dizileri birer-ikişer cümle ile açıklamaya çalışacağım :)

The 100: İlk sezonu çok başarılıydı ikinci sezon bilimkurgudan çıktılar bende bıraktım.

24:Live Another Day: 24 ün devam serisi güzeldi aynı tempo aynı tarz.

The 4400: 4400 kişinin aynı anda kaybolması ve bir müddet sonra geri dönemleri gizem dolu bir dizi güzeldi:)

Alcatraz: Hak ettiği şansı bulamamış bir JJ yapımı daha... Alcatraz hapishanesinde geçen gizemli bir diziydi ama kanal reytingler düşük diye 1. sezon sonunda fişini çekti final yapamadı.

Alias:Yine JJ in bir yapımı:) Bu adam ne yapsa izlenir ki bu dizi JJ i ünlü yapan dizilerden birisidir. İlk başta klasik bir ajan hikayesine benzesede 10-15 bölüm sonra JJ büyüsü başlıyor:)

Alphas: Süper güçler ve iyi kötü savaşı klasik bir dizi

Arrested Development: İstikrarsız bir komedi bir iptal oldu bir geri geldi izlenebilir izlenmese de büyük kayıp değil :D

Arrow: Ben 5-6 bölüm sonra sıkılıp bıraktım batman çakması geldi bana zevk meselesi tabi :)

The Assets: CİA hikayesi çok düşük reytingler sebebiyle iptal oldu izlemesenizde olur

Awkward: Yeni dönem gençlik komedileri arasında en beğendiğim desem yeridir:) Severek izliyorum güzel kaliteli aşırıya kaçmayan bir hikayesi var. Tavsiye ederim.

Bates Motel: İlginç bir anne-oğul ilişkisini anlatan dizimiz devam etmek inanın neler olduğunu söylemek imkansız. Düşük tempoya rağmen kendini izlettiren bir dizi.

Battlestar Galactica: Yılların dizisi fazla yoruma gerek yok. Uzayda yolculuk falan :) Anladınız siz olayı izleyin güzeldir:)

The Big Bang Theory: Son dönemde temposu düşse de iyi komediler arasında severek izliyorum. Bazen çok bilim karıştırıp dizinin özünü unutuyorlar. Neyse bilime meraklı ve komedi izlemek isteyenler buyursun :)

The Blacklist:

Yayın hayatına devam eden dizimiz uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor:) FBI in en çok aranan listesindeki biri FBI a katılıp yandaş suçlu arkadaşlarını ele vermesini anlatan ama işin içinden iş çıkan bir dizi:)

The Bridge (ABD): Orjinali aşağıda hikaye aynı...

Bron/Broen (The Bridge): Danimarka yapımı bir dizi son yıllarda güzel işler çıkartıyorlar. Danimarka ve İsveç arasındaki köprüde bir ceset ortaya çıkar ceset tam sınır çizgisine koyulmuştur davayı kimin üstleneceği ile başlayan dizimiz cinayetin çözümüne doğru giden uzun bir hikayeyi anlatıyor aynısını ABD-Meksika sınırı için de uyarladılar isteyenler onu da izleyebilir.

Burn Notice: Hem komik hem ajan hikayesi ama ömrü kısa oldu sadece 1 sezon izleyebildik.

Charlie’s Angels: Filmin dizi versiyonu

The Client List: Gerçek bir hikayeden uyarlama dizimiz kocası sakat kaldıktan sonra ailesini geçindirmek için iş ararken kendini sözde "masaj" salonu olan bir yerde bulmasını anlatıyor.

The Closer: CSI gibi klasik bir polisiye her bölüm farkı dosya işlenir.

Community: Bir kolej dizisi temelli kurulup çok farklı karakteri içine alarak güldüren bir dizi. İzlemenizi tavsiye ederim.

Continuum: Güzel kaliteli bir bilimkurgu. Gelecekte başlayan dizimizin oyuncuları günümüze kazara gelerek gelecekte oluşacak olan dünya düzenini günümüzdeki yozlaşmayı ortadan kaldırarak çözmeye çalışacaktır. Tabi bunları engellemeye çalışan güzel bir ablamız da var dizide:) Aksiyon güzel oyunculuklar kaliteli;)

Covert Affairs:

Sevdiğim ajan hikayelerinden birisidir. Güzel ajanımızın her bölüm farklı davaları çözmesinden çok odak noktası olan ve sezonluk davaları çözmesi bu diziyi diğer ajan hikayelerinden farklı kılıyor. Temposu yüksek bir dizi aksiyon severlere öneririm.

Criminal Minds: Suspect Behavior: Criminal Minds in yan dizisi güzeldir aynı tempo aynı tarz siz anladınız.

Crisis: Geçtiğimiz sezonun en sevdiğim dizisiydi ama kanal fişini çekmiş. Güzel akıl oyunları içeriyordu keşke devam etseydi... :(

The Event: Yine harcanan bir diziye geldik 2. sezon görmeden fişi çekilen bir bilimkurgu. Nedeni ise reytinglerdi...

Entourage: Amerikan rüyasını yaşayan bir genç ve arkadaşlarının hikayesini anlatan dizimiz kaliteli başlaıp gittikçe monotonlaşıyor olsa da izlettirdi kendini:) Tavsiye ederim.

Extant: Halle Berry den mi kaynaklı bilemedim bir türlü ısınamadın buna 2-3 bölüm izleyip bırakıyorum :) Bir ara bitiririm

The Fall: Kaliteli bir ingiliz suç hikayesi. Seri katilimizin küçük bir kasaba polisiyle kafa bulması ardından gelen özel bir ajan... İngiliz dizilerini sevenler bayılacaktır.

Flash Forward: Yine fişi erken çekilmiş bir dizi...

The Following:

Seri katil dizilerinin bence en iyisi. Çok zeki bir seri katil ve FBI arasındaki kedi fare oyunu ama bu kez fare FBI oluyor. Yani hep harika olarak gösterilen FBI bu kez saflaşıyor eli kolu bağlı duruma düşüyor. Yaklaşımı çok farklı olan bir dizi tavsiye ederim.

Forbrydelsen: Amerikan ve Türk uyarlaması oaln bir dizi. The Killing amerikan uyarlamasının adı. Türk uyarlaması ise Cinayet.

Fringe:

JJ in en sevdiğim dizilerinden birisi. Çok farklı bir bilimkurgu. Anlatılmaz gerçekten izlemelisiniz:)

Gang Related: İptal oldu çokda iyi değildi zaten.

Go On: İptal olan diziler arasında en üzüldüğüm dizilerden birisi. 2. sezonu görememesine rağmen izlemenizi öneririm komedi türündedir ve Friends den Matthew Perry başrolde :)

Graceland: Çömez ajanları konu alan dizimizin yapımcısı White Colların yapımcısıyla aynı olduğu için izledim sevdim tavsiye ederim:)

Helix: Bu dizide ısınamadığım dizilerden birisi nedense sevemedim bıraktım :)

Heroes: Süper güçleri olan normal insanlar. Bu dizi zamanının en iyilerindendi. 2015 de geri gelecek Heroes:Reborn adıyla umarım aynı tadı alırız kült bir dizidir izlenmeli:)

Hostages: Hikayesi 1 sezonluk olmasına rağmen uzatarak saçmalamak isteyen yapımcıları kanal engelledi 2. sezonu olmayacak ama güzel bir diziydi rehin alınan bir doktor ve ailesi veeee bu doktor o hafta Amerikan başkanını ameliyat edecek.. Olaylar çok karışık izleyin görün derim:)

How I Met Your Mother: Tamamen çalıntı olmasına rağmen kendini kült diziler arasına aldırmış bir komedi dizisi. Friends e çok çok çok benzer:) Ama Barney karakteri için izlenebilecek bir dizidir.

Intelligence: Yine 2. sezonu görememiş bir dizi daha:) 3-4 bölüm izledikten sonra bende 2. sezonu göremeyeceğini anladım ve bırakmıştım. Çok cazibesi yok:)

The Killing: Kendinizi kaptırarak izleyeceğiniz bir dizi. Türk uyarlaması Cinayet nasıl bilmyorum :) Temelde bir gölden çıkarılan bir arabanın bagajında ceset bulunması ve bu cinayeti kim işlediğinin araştırılması üzerine bir hikaye. Orjinali Danimarka versiyonu ile ABD versiyonlarında suçlu farklı kişiler çıkmıştı eminim biz Türlerin versiyonu da bambaşkadır :)

Kyle XY: Güzel bir gençlik bilimkurgusu. Farklı gezegenden gelen bir ergenin dünyamıza uyum sağlaması falan :)

Last Resort: Ömrü 1 sezon olan ve ABD de çok tartışmalara yol açan dizi. İzlediğiniz zaman neden iptal edildiğini ve neden tartışıldığını anlarsınız. Çok kaliteli bir yapımdı ama siyasi sebeplerden dolayı harcadılar.

The Last Ship: Dünya amansız bir hastalıkla boğuşurken bir gemi tedavi aramaktadır. Öncelikle gemideki doktorlar harici kimse ne olduğu bilmez ama daha sonra öğrenirler tabi. Güzel aksiyonu yüksek bir dizi.

Leverage:

Bir grup suçli robinhoodculuk oynamaya kalkarsa ne olur:) Dizimiz bunun üzerine kurulu her bölüm farklı olaylar güzel eğlenceli bir dizi.

Lie To Me: Bu diziyi 2-3 sezon izledim tam hatırlamıyorum The Mentaliste çok benzer olduğu için bıraktım :D

The Lost Room: Bir mini dizi ve olay yerinde bir anahtar bulan polisimiz bu anahtarla kapı açarkan nereyi dilerseniz oraya çıktığını keşfediyor. Topu topu 3 bölüm fazla anlatmayayım izleyin güzel bir dizi:)

Luther: Mesleğinden uzaklaştıralan bir dedektifin geri dönüş hikayesini anlatıyor ancak 2. sezonu henüz çıkmadı iptal haberi de yok :) Umarım devam eder kaliteli bir yapım.

Marvel’s Agents of S. H. I. E. L. D.: Beni 2. sezonu pek sarmadı bıraktım.

Masters of seks: Bir bilim adamının seks üzerine yaptığı incelemeler ve deneyleri anlatan bir dizi. Gerçek bir hikayesi var ben belgeselini izlemiştim bu adamın dizi çok sarmadı açıkçası beni ama izlenesi bir dizi diyebilirim.

The Mentalist:

Sevdiğim dizilerden birisi. Başrolümüz bir seri katile laf atar ve seri katil gidip ailesini öldürür. Başroldeki Simon Bakerin canlandırdığı Jane karakteri mental düşünceye sahip birisidir. İsanları analiz etmekte çok yeteneklidir. Bu yeteneklerini seri katili bulmak için kullanır. Eğlenceli tempolu bir dizi.

Misfits: Apsürt komedi sevenlere gelsin bu dizi. Bir grup serseri saçma sapan süper güçler elde eder ve ne yapacaklarını bilmez:) Eğlenceli çok tempolu bir dizi. İngiliz dizisi sevenler bayılacaktır.

The Newsroom: Güncel olarak amerikan siyasetini takip edenlerimizin izleyebileceği bir dizi.

New Girl: Kız ev arkadaşı edinen 2 erkeğin hikayesini anlatan komedi dizisi. Benim için çok bir albenisi yoktu bıraktım :)

Nikita: Yetimleri alıp suikastci olarak yetiştiren bir kurumda yetişmiş biri bu kuruma kafa tutarsa ne olur? Merak ediyorsanız izleiyn :)

Nip/Tuck: Estetik cerrrahi dünyasını anlatan dizi benim ilk izlediğim dizilerden birisiydi.

The O. C.: Ülkemizde Medcezir olarak saçma sapan bir şekilde uyarlanan dizinin orjinali çok keyifli ve güzel izlemenizi tavsiye ederim. En sevdiğim gençlik dizilerinden birisidir.

Orange Is The New Black: Kültürlü sofistike hayatı olan bir kadının hapishaneye düşmesini anlatan bir dizi. Güzel eğlenceli ve bir o kadar da düşündürücü yanları olan bir dizi.

Orphan Black: İnsan kolanlama sinema ve tv nin hep sevdiği konulardan birisidir. Dizimizde kolanlamayı işliyor. Aksiyon dolu bir dizi severek izliyorum tavsiye ederim:)

Perception: Bir şizofreni hastasının polise yardımcı olması nasıl olur diyorsanız buyrun izleyin:)

Person of Interest:

JJ in yaptığı dizilerden birisi daha. Bütün JJ yapımlarında olduğu gibi anlatılmaz izlenir bir dizi:)

Pretty Little Liars: Saçma sapan bir hikaye üzerine kurulu olmasına rağmen sadece meraktan izleyeceğiniz bir dizi ben sıkıldım 6. sezonda bıraktım :D

Prison Break: Kült dizilerden birisi zaten bu sitede bunu izlememiş adam yok :D

Ray Donovan: Her türlü pis işinizi halledebilecek birini arıyorsanız adamınız bu :)

Revolution: Yine bir JJ yapımına geldik :) Ama bu kısa ömürlü oldu çok uçtu bu sefer JJ abimiz:)

Shameless: Alkolik bir baba ve ailesini terke eden bir anne.. Bütün annelik görevi evin en büyük kızının üstüne yıkılmış durumda.. Tabi bunuda bu sitede izlemeyen yok :D

Sherlock: Başroldeki abimizi sevemediğim için 2. sezona başlamadım :Dbir ara başka dizi bulamazsam izlerim.

Silicon Valley: Kara mizah içeren bir silikon vadisi komedisi.. Silikon vadisinin ne olduğunu bilmeyenleri google a davet ediyorum:)

Stargate Universe: Yine bir uzay macerası dizisi :)

Suits: Aslında avukat olmayan ama çok zeki olan elemanımız avukatlık bürosunda iş bulur ve böyle devam eder :D Beni bir müddet sonra sıktı hep aynı tempodan dolayı bıraktım ama sevenler olacaktır. Çok fazla fanı bulunan bir dizi.

Taxi Brookyln: Taksi filminin dizisi gibi desem yeridir:)

Terra Nova: Steven Spielberg abimizin beğenilmeyen bilimkurgu dizisi ben sevmiştim oysaki kanal fişini çekti.

Torchwood: Doktor Who'nun yan dizisi Kaptan Jack'in İngiltere'de işlettiği çok gizli bir uzaylı araştırma birimini anlatıyor Doctor Who fanları mutlaka izlemeli

Touch: Kiefer Sutherland ın iyi dizilerinden birisi. Fibronachi sayı dizisi ve otistik bir çocuğun bir sayı dizisi aracılığıyla iletişim kurmasını anlatıyor dizimi:)

Transporter: The Series: Aynı isimli filmin dizi uyarlaması.

True Detective: Son dönemde çok popüler olan bir drama dizisi izlenmeli:) Anlatmayayım en iyisi:)

Undercovers: Yine JJ in önderliğinde çıkmış ama tutmamış bir dizi...

Under the Dome: Roman uyarlaması başarıı bir yapım detaylı bilgi için romanı araştırın derim:)

The Unit: Bir ajan dizisi daha :) Ajanlarımız teroristlere müdahale eder falan:) Kalsik işler...

The X-Files: Ülkemizde de gizli dosyalar daıyla yayınlanan polisiye dizi.

Episodes: Friends dizisinin başrol oyuncusu Matt Le Blanc'ın kendisini oynadığı bir dizi. İngiltereden Amerikaya uyarlanmaya çalışılan bir diziyi anlatıyor. Yani dizi içinde dizi var:)

Legends: Sean Bean başrolde gizli görevlerde çalışan bir ajanı oynuyor. Kimlik krizi yaşıyor desek yeridir. Kimliksiz (Unknown) adlı filmi izleyip beğenenler bunu da beğeneceklerdir benzer hikayeler:)

Scorpion: Gerçek bir hikayeyi anlatan dizimiz bir grup üstün zekalı vatandaşın Amerikan İç Güvenliğine (İç işleri bakanlığı diyebiliriz) davaların çözümünde yardımcı olmasını anlatıyor beğendiğim yeni yapımlardan birisi.

Stalker: Discovery Channel ın belgesel serisi (Stalked) uyarlaması gibi görünen dizimiz. Saplantılı takipçileri konu alıyor. Her bölümde farklı bir takipçi ver kurban dizide.. Tempolu ve kaliteli bir yapım.

Dexter: Dizi ülkemizde ABD den çok seviliyor :) Sırf bu yaygara niye diye izledim anlayamadım :D Sıradan bir dizi bana göre çokda monoton her sezon aynı olaylar. Neyse siz izleyin bişe anlarsanız bana da haber edin :D

Benden şimdilik bu kadar:)


4|3
4578

En İyi Erkek Görüşü

 • en çok katıldığım düşüncelerin Alcatraz ve Flash Rorward hakkındakilerdi. Çok şaşırmıştım bitmelerine. Fakat bu kadar diziyi takip edip Got hakkında hakkında ve çok izlenen bir twd hakkında fikir beyan etmemen ya da listede iyiler arasında olmaması çok ilginç. Onun dışında son dönemin en iyilerinden biri olmaya aday olan Banshee , House of Cards gibi dizilerin bulunmaması da çok garip. Bitmiş ama spesifik bir kitlesi olan True Blood vardı kendi dalında baya başarılı bir dizidir. Son olarak eskilerdendir tavsiye ederim Mad Man ve Sopranos yapıldığı dönemlerde çok yanı uyandırmıştır. Aklıma gelenler bunlar. Emeğine sağlık.

  0|0
  0|0
  • dot ve twd gibi fazla fantastik dizileri sevmiyprum izlemiyorum. banshee de listemde izlenecek house of card hiç ilgimi çekmiyor.. true blod da aynı şekilde hiç tarzım değil... mad man cnbce de parça parça izledim ancak oturup tamamını izleyemedim. sopranos izlenecek listemde

  • o zaman tavsiyem banshee ye sopranos tan once basla.

En İyi Kız Görüşü

 • Sherlock'u beğenmemek için acaip zevksiz olmak gerek bence. Bu sebeple eleştirini okumadım yarıda kestim. Özellikle orphan black ve continuum tarzı sürekli dönüp dolaşıp aynı sahne senaryo sıradanlık kısacası biraz uyduruk diyebileceğim sadece zaman öldürmek için izlenen dizileri beğenip sherlocku beğenmemek yürek isteeer :) ayrıca game of thrones flan nerede? Ben beğenmedim film eleştirini.

  1|1
  0|0
  • şiddetle katılıyorum. Yanlı bir eleştiri söz konusu gibime geldi fakat sherlock nasıl kotu olabılır got nasıl olmaz ilginç.

  • Hepsini Göster
  • Ayrıca yeni dizilerden bence başı çeken dizi Outlander olmalı tavsiye ederim cok cok iyi 👍

  • Beğenmedim işte amatörce geliyor oyuncluğu bana filmde başrol oynayan Robert Downey Jr. daha iyi:)

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 77

 • The oc ile medcezir artık alakasız birdizi gibi
  Entorage'da favorilerimdendir konuk oyuncular bile kaliteli buyazda filmi çıkıyo sonunda gitmek için sabırsızlanıyorum fragman:https://www.youtube.com/watch?v=WtjbsNHT1tY

  0|0
  0|0
 • Doktor who favorim. Teşekkürler

  0|0
  0|0
 • Bir insan nasıl olur da KOMEDİ bölümüne daha düzgün birşey koymaz anlayamıyorum. Friends, HIMYM gibi diziler tam olarak komediyi karşılamıyor arkadaşlar. İçerisinde romantiklikte barındırıyor. Romantik komedi dizisi olarak alabilirsiniz onları. En iyi komedi dizisi açık ara "TWO AND A HALF MEN"dir. İlk 8 sezon, Charlie Sheen'in oynadıkları özellikle. Anger management ise Charlie Sheen'in diğer dizisi. Öneririm ilk 20 bölüm ağırdır sonrasında çok komik olmaya başlıyor.

  1|0
  0|0
 • Öncelikle emeğine sağlık dostum benim dizi zevkime çok benziyor seninki ondan önerilerini dikkate alıp izlemediğim bir kaç diziye bakıcam

  Not: game of throne ve spartaküs yok diyen arkdaşlarım zaten burada olmasına gerekte yok o dizileri izlemeyen yoktur herhalde :)

  0|0
  0|0
 • Emeğine sağlık güzel bir arşiv olmuş... merak ettiğimden soruyorum.. band of broders. game of thorns, Vikings, Spartacus, izlemediğinden dolayı mı eklemedin yoksa beğenmediğinden dolayı mı? paylaştığın dizilerin çoğunu izledim ve izlemediklerimde var izleyecem ama bir anda izlemeye vakit olmuyo... saygılar..

  0|0
  0|0
 • hiç birini izlemedim, hangisi en iyisi sence.. genel olarak?

  0|0
  0|0
 • Dexterdan bir şey anlamadiysan polisiye kurgu hoşuna gitmiyor senin. Psikolojik bir dizidir ayni zamanda. İç monolog-kahraman bakis açısı var.

  0|0
  0|0
  • Birşey anlamadım değil büyütülecek birşey yok dizide. ham polisiye kurgu hoşuna gitmiyor demişsin bir sürü polisiye kurgu var listemde :D

 • twd benimkide;teşekkürler güzel bence.

  0|0
  0|0
 • Super,

  0|0
  0|0
 • bazı diziler var puanı yüksek olsa da sarmıyor kimisi var sarmasa da izletiyor ben vamipr dizileri dışında çoğunu izledim şu sıralar devam etmekte olan americans, better call saul, the 100 falan , ama ben de bu konuyu açmıştım o zaman ziyadesiyle fazla olan dizi sayısını baya arttırdım hayatım bunlarla geçti ulan demeden duramıyorum

  0|0
  0|0
 • bazi eksiklikler gozume carpti. misal turk dizisi olsa da almanyada yapildigi icin kobra takibi de katilabilir bu listeye ve listedeki pek cok diziye tas cikaracak cinsten bir yapimdi ve oldukca eski bir dizidir.
  bunun haricinde doctor icin guzel seyler yazilmis takdir ettim, ama forever yok, flash yok.
  bu gibi bazi eksikler olsa da yine de guzel bir liste tesekkurler.

  0|0
  0|0
  • Eksik? Eksik ne alaka ya (:

  • kizmayin. yani foreverin olmadigi bir liste eksik gibi geliyor bana.

  • Kardeşim izlediğim diziler bunlar benim bir tarafımdan uydurup yazmadım bunları yoksa listede izlememişimdir bu kadar basit. Senin zevkime göre ya da bazıları gibi "en iyi bilmemkaç dizi" şeklinde başlık atmadık sonuçta!

 • Guzel paylasim.

  0|0
  0|0
 • house sevmiyon galiba :)
  one tre hill koymussun eski anılar canlandı dawson creekte koysaydın bari :D

  0|1
  0|0
  • House sevmedim bir iki bölümde kaldım izleyemedim :) Dawson Creek de listemde izleyeceğim henüz frsat bulamadım

  • Hepsini Göster
  • gelmez bir kavak yelleri daha yeniler bilmez :D

  • beğenmesinler :D ben dizi önerisi isteyenlere bu linki göndermek için yaptım :D

 • Tebrik ederim güzel olmus

  0|0
  0|0
 • Sherlock dizisi önyargılı olunacak bir dizi değil kesinlikle devam etmeni öneririm. Ayrıca listede Hannibal'ın olmaması çok ilginç. Belki başlarda isimden dolayı önyargılı yaklaşmışsındır ama inan çekilmiş en iyi dizilerdendir.

  0|0
  0|0
  • Diziye ön yargılı değilim karakteri canlandıran elemanı sevmedim filmleri daha iyi kardeş... Hannibal benim tarzım değil izlemem ön yargı falan yok sen saçma bir yorum yapıyorsun önyargı diye diye

  • Onlarca diziyi listeye katıp milyonlarca izleyici kitlesi olan ve kalite bakımından senin listendekilerin en üst sırasında yer alacak 2 diziyi yok sayman ön yargıdır. Nereden biliyorum benim de sherlock dizisindeki başrol oyuncusu hoşuma gitmedi ama 2. sezon sonunda harbi saçmalamışım dedim. Ayrıca Hannibal düşündüğün gibi korku filmi tarzında değil, psikolojik bir dizi, daha çok felsefi öğeler içeriyor. Sen beğen ya da beğenme liste yapıyorsan ve bu diziler içinde yoksa bu liste gerçekçi değildir.

  • ya izlemiyorum kardeşim izlediğim dizileri listeledim ne ön yargısından bahsediyorsun neden eleştiriyorsun hala!!! bunları izle öneririm desen anlayacağım ne anlayışsız adamsın ya

 • Black Mirror önerilir.

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler

  0|0
  0|0
 • ellerine emeğine saglık güzel bir çalışma arşiv olmuş.. bagzılarını izldim tabiki ama yinede bir kaç dizi fikri almış oldum.. teşekkürler

  0|0
  0|0
 • En iyi yabancı diziler önerileri www.setreter.com/.../

  0|0
  0|0
 • Game of Thrones

  0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  57

Kızlar Ne Diyor 44

Yükleniyor...