Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Ünlü İsimlerin Yazdığı Otobiyografi Kitap Önerileri!

Ağlaya_Jacqson

Dünyaya iz bırakan kişilerin, yaşam öykülerini anlattığı 'Otobiyografi' kitaplarına beraber göz atalım!

Nikola Tesla Kendini Anlatıyor - Nikola Tesla

Ünlü İsimlerin Yazdığı Otobiyografi Kitap Önerileri!

Dünyanın en sıra dışı ve önemli bilim adamlarından olan Nikola Tesla'nın kendi kaleminden hayatını anlattığı harika bir kitap! Tesla'nın çocukluğunu, icatlarını ve rakiplerinden nasıl bahsettiğini öğrenmek isterseniz mutlaka okumanız gereken bir eser! Nicola Tesla'yı da içinde barındıran "Elektrik Savaşları" filmini de mutlaka izlemenizi öneririm.

Kitaptan kısa bir alıntı :

"Ben asıl işi yapmak için hiç acele etmem. Bir fikrim olduğunda önce onu hayalimde geliştirmeye başlarım. Konstrüksiyonu değiştiririm, geliştiririm ve cihazı ilk önce zihnimde çalıştırırım. Benim için, türbinimi aklımda ya da atölyemde çalıştırmak aynı şeydir. Eğer dengesizlik varsa notlarımı alırım. Arada hiçbir fark yoktur, sonuçlar aynıdır... "

Kavgam - Adolf Hitler

Ünlü İsimlerin Yazdığı Otobiyografi Kitap Önerileri!

Hitler, "nasyonal sosyalizm" adını verdiği dünya görüşünün açıklamasını yapıyor! Hitler'in siyasal ve ekonomik tezlerinin yer aldığı Kavgam'da kapitalizm ve Marksizm eleştirisi yapan Hitler, yeni bir politik sistem önerisi de yapıyor! Okuduktan sonra Hitler'e bakış açınız değişebilir!

"Ben dünyaya insanları güçlü yapmak için gelmedim, onların güçsüzlüklerini kullanmak için geldim."

Kitaptan kısa bir alıntı:

"Çoğu kişi böyle bir kitap hazırlamam için beni zorluyordu, ben de davamız için bunun zamanı olduğunu düşünüyordum. Bu nedenle, bu kitapta sadece hedeflediğimi değil, onları oluşturan gerçekleri de belirleme, açıkça gözler önüne sermeye karar verdim. Böyle bir kitabın, tamamıyla doktrinlere dayalı bir kitaptan daha yararlı olacağını düşündüm... "

Benim Kısa Tarihim - Stephen Hawking

Ünlü İsimlerin Yazdığı Otobiyografi Kitap Önerileri!

"Ben 8 ocak 1942'de, Gelileo'nun ölümünden tam üç yüz yıl sonra doğdum. Tabii, benimle aynı gün iki yüz bin civarında başka bebek de doğdu. Onlardan herhangi biri sonradan astronomiyle ilgilendi mi, bilmiyorum."

Ünlü İsimlerin Yazdığı Otobiyografi Kitap Önerileri!

Bilim dünyasına damgasını vuran Stephen Hawking, "Benim Kısa Tarihim" de yaşam öyküsünü anlatıyor! II. Dünya Savaşı sonrası yokluk yıllarında geçen çocukluğunu, arkadaşlarının kendisine "Einstein" lakabını taktığı okul günlerini, 21 yaşında yakalandığı hastalığı ve daha fazlasını anlattığı "Benim Kısa Tarihim" i Mutlaka okumanızı öneririm! Stephen Hawking'in hayatını anlatan "Her Şeyin Teorisi" filmini de izlemenizi öneririm!

Bir Özyaşam Gandhi - Mahatma Gandi

Ünlü İsimlerin Yazdığı Otobiyografi Kitap Önerileri!

"Benim amacım, gerçek bir yaşamöyküsü yazmak değil, ben sadece gerçek yolunda edindiğim sayısız tecrübemi anlatmak niyetindeyim."

Ünlü İsimlerin Yazdığı Otobiyografi Kitap Önerileri!

Gandhi'nin Güney Afrika'da avukatlık yaptığı dönemden tutun da yaşamından önemli olayları anlattığı bu kitapta çok şey bulacaksınız! Irkçılığa ve sömürgeciliğe karşı gösterdiği direniş ile tarihin akışını değiştiren kişilerden birisi olan Gandhi'nin kaleminden "Bir Özyaşam Gandhi" mutlaka okunması gereken bir eser! 1982 yılında yapılan "Gandhi" filmini de izlemenizi tavsiye ederim! Albert Einstein, Gandhi için aynen şu sözleri söylemiştir : "Gelecek kuşaklar onun gibi birinin yeryüzüne gelmiş olduğuna inanmakta güçlük çekeceklerdir."

İtiraflarım - Lev Nikolayeviç Tolstoy

Ünlü İsimlerin Yazdığı Otobiyografi Kitap Önerileri!

Tolstoy'un en önemli eserlerinden biri olan İtiraflarım yayınlandığı döneme damgasını vurmuştur. Tolstoy, Savaş ve Barış ile Anna Karenina gibi eserlerinin başarısına rağmen elli bir yaşında iken geçmişe dönüp baktığında kendini başarısız bulmuştur. Çocukluğu, ailesi ve inançlarından bahsettiği kitap! Yaşlandıkça değişime ve dönüşüme uğrayan felsefi düşüncelerine de yer verdiği eser!

Kitaptan kısa bir alıntı:

"Bir seyyahla, onun çölde karşılaştığı yırtıcı hayvanları anlatan o şark masallarını kim bilmez ki. Seyyah, hayvandan kurtulmak için susuz bir kuyuya atar kendini. Orada, kuyunun dibinde bir ejderha görür. Onu yutmak için ağzını açmıştır. Yırtıcı hayvan tarafından parçalanmamak için yukarıya çıkmaya cesaret edemezken ejderha tarafından da yutulmamak için aşağıya atlayamayan bu zavallı, kuyunun duvar taşları arasındaki bir dalı yakalar ve ona sımsıkı tutunur... "

Diğer önerilerim ise:

 • Çocukluğum - Maksim Gorki

 • Geleceği İnşa Eden Adam - Elon Musk

 • Hayatım - Agatha Christie
Ünlü İsimlerin Yazdığı Otobiyografi Kitap Önerileri!
4
8
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • futbolöyküleri
  Otobiyografik eserleri okumayı severim. Güzel bir bence olmuş :)
  Görüş hala geçerli mi?
  • Senin okuduğun kitapları çok merak ediyorum, hepsini. 😊 Teşekkürler.

 • uçmayıbırakankuşş
  Bir kaçını okudum😌 ellerine sağlık hero
  Görüş hala geçerli mi?
  • 'Bir kaçını okudum.' beni şaşırtmaya devam ediyorsun. 😊 Teşekkürler. Son günlerde sıkça gördüğüm bir öneri var, 'Soldaki Son Ev' 😊

  • Çok seviyorum bu filmi 😌 biraz geçsin tekrar izleyeceğim çok güzel şeyler buldum beğenirsem sanada fırlatacağım🤗

  • Merakla bekliyorum. 😊

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

28
 • Way aramızda nitelikli arkdaşlar da varmış:) sadece muhabbetle alkışlarım bu makaleleri. Kavgam’ın yeni baskısı var
 • gökyüzüiçimde
  Hepsi boş kitaplar
  • Önerdiğim kitapları okudunuz mu?

  • Son okuduğun kitabın ismini söyler misin?

  • Bu kitaplar felsefe kitapları

  • Hepsini Göster
 • QueenWitch
  Tolstoyun eserleri harika gerçekten 😊
 • Kavgam
 • fangoria
  Tesla kitabını alacağım en kısa zamanda
 • xyzabc1234
  Kavgam iyidir
 • ugur3432
  Maşallah
 • otobiyografiye bayılırım :)
 • Gizli Üye
  Emğine sağlık en kısa zamanda birkaç tane kaldı onları da okumalıyım. Bu güzel paylaşım için teşekkürler. Müziği açıp sonuna kadar okudumhttps://www.youtube.com/embed/L-1zaYwXP80
 • Gizli Üye
  Diğerlerine lafım yok ama umarım Adolf Hitler gibi bir zalim bu dünyaya bir daha gelmez.
YÜKLENİYOR...