İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

Bugüne kadar yaptığım söyleşilerin her biri özeldi ve çok isteyerek yaptım. Amma velakin bugün konuşacağım kişi bambaşka benim için. Nasıl olmasın ki. O gerçekten içimizden biri olan İskoç asıllı bir İngiliz müzisyen. Hikayesini zaten öğreneceksiniz birazdan ama şunu söylemem gerekir. İşiniz gücünüz ne varsa bırakıp dönün ve birkaç dakikalığına dünyanız değişsin. Bugün ayrıca benim doğum günüm 26 yaşına giriyorum. Yaş almak bu kadar güzelken sevgili Paul Dwyer benim kendime doğum günü hediyem olsun istedim.

Uzun yıllar Habertürk kanalında 'Müzik ve yol' programı ile karış karış Anadolu'yu dolaşıp türkülerimizi o yörenin ozanları ile birlikte okuyan, keşfeden kocaman kalpli bir adam. O, İskoç asıllı bir Türk. Bizden biri. Bizim kadar Türk.

Ünlü gazeteci Ayşe Arman'ın kendisiyle yaptığı röportajı instagram hesabından 'Oleeeeey 'nidalararıyla, 'Sonunda röportaj yaptım' söylemiyle ve tabi ki coşkuyla paylaştığı bir güzel adam Paul Dwyer ile söyleşimiz başlıyor. :)İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

Sevgili Paul öncelikle beni kırmayıp söyleşi teklifimi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. KizlarSoruyor'a hoş geldiniz. Bir üyemizin öneri olarak sizden bahsettiğinde biraz araştırdıktan sonra Paul Dwyer’ı mutlaka üyelerimiz de tanımalı dedim. Bu söyleşiden sonra umarım öyle de olacaktır. Size herkes Paul abi diyor. Bende mi öyle desem acaba?

Hoş bulduk. Tabi ki diyebilirsin. Paul amca, Paul enişte de diyorlar aynı zamanda.

“Türkiye'ye aşık oldum”

İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

Sevgili Paul (abi) bir İskoçyalı olarak uzun yıllardır. Türkiye’de yaşıyorsunuz ve müzik yapıyorsunuz. Ülkemize gelme ve burada yaşama hikayeniz nasıl, ne zaman başladı?

Elbette. Baba tarafım İrlandalı. Annemin kökleri İskoçya’da. Ben İskoçya’da büyüdüm ve müzik eğitimi burada aldım. Türkiye’ye gelme maceramızda bir ajans sahibi arkadaşımız sayesinde oldu. Bizi müzik yapmak için farklı yerlere, farklı ülkelere göndermeye başladı ve ilk Türkiye ye gelişimiz o şekilde oldu. 3 ay için geldik ama bu arada eşimle tanıştım. Aşık oldum. 1991 senesinde evlendik. Kısa bir süreliğine gelmiştik ama tam bitecekken başka bir teklif geldi. Antalya’ya gittik bu arada. Orada çalıştık. Ardından başka bir teklif derken devamlı Türkiye’de kalmaya başladık.

“Hayatımın yarısı Türk topraklarında geçti”

İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

Sizinle ilgili araştırma yaparken şunu fark ettim ki hiçbir kötü eleştiri almamışsınız. Bu da Türkler tarafından ne kadar sevildiğinizin ve benimsendiğinizin bir göstergesi aslında. Siz kendinizi Türk hissediyor musunuz? Mesela ulusal bayramlarda, anma günlerinde ne hissediyorsunuz? Türk tarihi, savaşlarımız, zaferlerimiz, milli mücadele gibi konularda siz ne düşünüyorsunuz?

Sizin için önemli günlerde, bayramlarda siz ne hissediyorsanız, ben de onu hissediyorum. Benim hayatımın zaten yarısından fazlası bu topraklarda geçti. Bu ülkede büyüdüm, olgunlaştım. Türklerin özel günleri, adetleri, bayramlar. Ben de yaşayarak öğrendim. Bayramlarda elimizde bayraklarla marşlarımızı söylüyoruz. Bu paylaşımdan duygulardan etkilenmemek mümkün değil. 10 Kasım'da mesela Beşiktaş’ta on binlerce kişi, öğrenciler hep beraber yürüdük ve tek bir bayrak taşıdık. O bir dakikalık sessizlik ve siren çalarken herkesin gözleri doluyor. Benim de gözlerim doluyor.

"Biri Türkiye aleyhine konuşursa deliriyorum"

İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

Bu ülkeyi ve bu insanları bu kadar çok seviyorsun yani?

Aslında bir Türk gibi seviyorum. Yani sizin gibi. Bazen sinir oluyorum, ama asla vazgeçemiyorum. Ben eleştirebilirim ama biri Türkiye aleyhine konuşursa deliriyorum. Bazen yoruluyorum, kaçıp gitmek istiyorum ama bir yerlere gidince de inanılmaz bir özlem duyuyorum.

Sevgili Paul Atatürk hayranısınız. Bu sevginiz nereden geliyor?

Eşim ve eşimin ailesindeki Atatürk sevgisini görüp araştırmaya ve okumaya başladım. Okudukça saygım daha da arttı. 10 Kasım, 29 Ekim, 19 Mayıs gibi özel günlerde milyonlarca insanın sevgisine ve saygısına şahit olmak beni gerçekten çok etkiledi.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen liderlerinden biri çünkü. Öldüğü zaman Churchill şöyle demiş: “Böyle bir lider dünyaya sadece 100 yılda bir gelir. Bu şans bu yüzyılda Türklere nasip oldu!” Ülkesini koşulsuzca bu kadar seven başka bir lider aklıma gelmiyor.

İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

Bugün özellikle bizden biri olmanızı ön planda tuttuk ama sizin bir de müzik kariyeriniz var. İngiltere’de doğan Endipol grubunun bir üyesisiniz. Aynı zamanda bir Anadolu ozanısınız benim gözümde. Milli duygularımıza hitap eden türkülerimiz, marşlarımızı harika yorumluyorsunuz. Çanakkale türküsü, İzmir marşı gibi. Biraz da müzisyen Paul ve bu türkülerin hikayesini anlatmanızı istiyorum?

Biz Zülfü abiyle (Livaneli) stüdyo kayıtları yaparken bir sürü müzisyenle karşılaşma şansı yakaladım. Bunlardan İlhan Şeşen, Mazhar Fuat Özkan gibi. Bu kayıtlarda sazlar ve Türk müziğinden çok etkilendim. 2010 senesinde ben Anadolu’yu gezip bu ezgileri araştırmak istiyordum. O sene ‘Müzik ve yol’ programını yapmaya başladım.

Gittiğim her yörede o yörenin ozanların da türkü öğrenmeye çalışıyordum. Her programın sonunda o yörenin türküsünü seslendiriyordum. Bu oldukça ilgi gördü Afyon’a gittim. ’Al Fadimem’, Hatay’a gittim ‘Şu karşıki dağlar’ türküsü derken türküleri keşfettim. Programlarda türküleri hep kısa kısa ‘Neden uzun söylemiyorsun’ dediler ve bir türkü albümü yaptım. Tamamen akustik. Kendi aranjmanlarım ile 11 tane, her yöreye ait türkü seslendirdim.

İskoçya denildiği zaman ilk akla gelen İskoçların yöresel kıyafeti olan bizim ‘Etek’ diye bildiğimiz ama farklı bir adı olan giyecek akla geliyor. Anadolu’yu gezdiğiniz programınızda zaman zaman bu giysiyi giydiniz. Çok sempatiktiniz doğrusu. Bu yöresel giysinin hikayesini ve Anadolu’da bununla ilgili bir anınız oldu mu? Nasıl tepkiler aldınız. Bunu sormak istedim?

Öncelikle şunu düzeltmek istiyorum. Etek diye bilinen giysi yöresel bir giysi olup adı ‘Kilt’ dir. Biz ona Kilt deriz. Aslında yokluktan doğan bir giysidir. O dönem fakirlik de var tabi. Bir parça kumaş var. Çarşaf gibi düşünün. Baya uzun çünkü. Sarılıyor. Siz onu en pratik ve kolay şekilde giymek istiyorsunuz. Bir anda hemen sarıp giyebileceğiniz bir giysi yani. Zaman zaman da bu yöresel giysiyle Anadolu’yu dolaştım. İnsanlar bunu çok güzel karşıladılar.Genel olarak olumsuz hiç bir tepki almadım. İnsanlar bunu çok güzel karşıladılar aslında. ‘Ne güzel Paul bizim Anadolu kültürümüzü keşfetmeye çalışıyor. Gezerken kendi kimliğini taşıyor.‘ diyorlar. Bundan dolayı da gururlanıyorum.

İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

Anı var mı dediniz. Bazen komik şeyler de oluyor.

Mesela bir gün çekim yaparken arkam dönük. Bir baba oğlun konuşmalarına ne derler kulak misafiri oldum. Kendi aralarında konuşuyorlar. Arkam dönük. Yüzümü görmüyorlar. Benim saçlar o zaman uzun tabi. Baba diyor ki ’Bak oğlum köyümüzde bir İspanyol geziyor’ Oğul da diyor ki’ Hayır baba o İspanyol değil, İskoçyalı’ Bunu duyunca çok hoşuma gitti tabi. Tam dönüp çocuğa ‘Helal olsun oğlum. Babanın yanlış bildiğini düzeltiyorsun’ diyecekken çocuk seslendi. ‘Öyle değil mi ablacığım’ (kahkahaların havada uçuştuğu anlar :) )

İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

Sevgili Paul son olarak kısa kısa birkaç soruma kısa yanıtlarınız ile bitirmek istiyorum.

İlk kısa sorum; Dini bayramlarımız nasıl geçiyor evinizde. Mesela büyükleri elini öpüyor musunuz?

Ya da sizin elinizi öpen küçükler var mı?

Dini bayramlar bizde de çok önemli. Eşimin iki tane abisi var. Onların da çocukları var. Geldiklerinde Paul enişte diyorlar ve elimi öpüyorlar tabi ki. Ben uzatıyorum elimi zaten. Normal zamanda yapmam ama dini bayramlarda çok güzel oluyor. Ben de tabi el öperim. Kayınvalideme annem diyorum zaten. Annemin elini sadece bayramlarda değil her gördüğümde öperim. Çok seviyorum kendisini ve saygı duyuyorum.

"İyi ki bir Türk ailenin içine girdim. İyi ki çocuklarım bu topraklarda doğdu."


Ramazan ayında eşimin abileri ve tanıdıklarımız bize iftara davet ederdi. Giderdik tabi ama üzülürdüm. Ben neden oruç tutmuyorum diye. Karar verdik ve eşimle birlikte ramazanda oruç tuttuk. Bunu da yaşayarak öğrendim. Oruç tutmanın güzelliğini fark ettim. Bu adetleri ben dediğim gibi yaşayarak öğrenmek hem gururlandırıyor, hem hoşuma gidiyor. Hep diyorum. Ben iyi ki bir Türk ailenin içine girdim. İyi ki çocuklarım bu topraklarda doğdu.

KizlarSoruyor üyelerine, gençlere son olarak ne söylemek ister siniz?

KizlarSoruyor üyelerine son bir mesaj olarak, Nelson Mandela’yı bilirsiniz. Onun kısa ama çok etkileyici bir sözü var.

Hiçbir zaman kaybetmem. Ya kazanırım. Ya öğrenirim

Ben yaşayarak öğreniyorum ve gençlerimize de bunu tavsiye ediyorum. Başarılı olmak için sabır ve isteyerek yapmak lazım. Ve tabi ki şükretmek: Hepsine çok sevgi ve selamlarımı gönderiyor

İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

Bugün KizlarSoruyor'da İskoç asıllı bir İngiliz.

Ama sanki doğuştan Türk.

Ruhumuza dokunan içli içli söylediği türküleri, Türk eşi ve pırlanta gibi iki çocuğu ile güzel bir ailesi, derin müzik bilgisi olan, aynı zamanda iyi bir gitarist, sesine yorumuna, müzik bilgisine, bizim müziğimize verdiği değere hayran olduğum, bu ülkeyi karış karış gezen, marşlarımızı en milliyetçi, Atatürkçü gibi söyleyerek gözlerimizi dolduran, yukarıda yer verdiğim oğlu Eren Joe ile birlikte seslendirdiği ‘Çanakkale İçinde Vurdular Beni’ ile herkesi en derinden yakalayan,

çok güzel Türkçe konuşan ve artık bizden biri olmuş. Paul Dwyer vardı.

Kendisi Paul Dwyer&The Bandits grubu ile şarkılarını söylüyor. Şimdilik İstanbul'da. Sonra Türkiye'nin her yerinde onu dinlemek mümkün.

(Bu arada kızı Selena 'da sıkı bir KizlarSoruyor takipçisi imiş. :) )

Kendisini geç keşfetmiş olsam da hayran kalmam çok kısa sürede oldu.


Siz bugüne kadar yakalamadıysanız Youtube kanalı. İnstagram ve tüm sosyal medya hesapları. Buyrun tanışın..

YouTube

İnstagram

Facebook

Twitter

Sevgili Paul iyi ki Türk eşinle evlenmiş iyi ki bizden biri olmuşsun. Teşekkürler her şey için. :)

Paul Dwyer ile söyleşi yapmam konusunda öneride bulunan sevgili KizlarSoruyor fenomenimiz @biradetmehmet ve Paul'un dostu aynı zamanda menajeri sevgili Melih beye sonsuz teşekkürler :)

Sevgiyle..

İskoç Asıllı İngiliz Ama Bizim Kadar Türk: Türkiye Sevdalısı Müzisyen Paul Dwyer KizlarSoruyor'da

1|12
43100
Funda_a KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşleri

 • Gitarım usulca ağlarken..

  "while my guitar gently weeps (the beatles)" eserini seslendirmesiyle sanatçılığını bir kez daha ortaya koyan bir müzisyen olmakla birlikte, "müzik ve yol" programıyla hakkını veremediğimiz ülkemizin topraklarını diyar diyar gezdip müzikle taçlandıran bir (?) ne diyeyim oraya yakışacak kelimeyi bulamıyorum sadece hissedebiliyorum 🙂

  Kendisini bilenler karşısında şu yazdıklarım basit kalır belki ama söylemesem de olmazdı.

  Ayrıca bu güzel gününde doğumgünü pastandan konfeti eşliğinde ta-daaa ! 🎉diyerek çıkmış "Paul Dwyer" var hediyelerin arasında. Ne mutlu sana..

  Nice ışıltılı ömürlere! 🙏🎈

  1|0
  0|0
  • Hayranı olduğum editörüm ne güzel yazmışsın. Hatta Paul' da yorumunu okudu. Çok mutlu olduk.😊 Harika ifade etmişsin. Çok teşekkürler.. Dediğin gibi en büyük doğum günü hrdiyem oldu. 🙏😊❤ Seviyorum seni. Haberin yoktu. Artık var.😊🌸

  • Çok teşekkür ederim 💘 Bir yerlerde sevenin olması çok gurur verici ☺️ ve hakiki sevgiler karşılıklıdır 🌸

  • 🙏🙏😊❤❤❤

En İyi Erkek Görüşleri

 • Sevgili Paul abi iyi ki Türk olup iyi ki bizden içimizden biri olmuşsun ve soyunda artık bir Türk soyu olacak Teşekkürler her şey için
  Funda dünyada eşsiz bir güzellik varsa o da kalbindedir Bugün mavi bulutları avucunda, mutlulukIarıda gönIünde olmasını diliyorum senin kaleminden çıkan her kelime çay kokar düşlerinde tebessümün deminde sevgin bardağında güzelliğin Dostluğunun, arkadaşlığının verdiği keyfi sana anlatmam çok zor. Kalbim hep seninle. İyi ki varsın Birlikte daha nice yaşlara Doğum günün kutlu olsun 🌹 Funda

  1|1
  0|0
 • Harika olmuş, Kaliteni konuşturmussun Paul konuşulması ciddi bilgi birikim ve kültür isteyen birisi onunla röportaj ciddi bir cesaret bunu başarmak ve bu kadar güzel şekilde başarmak ciddi bir yetenek gerektiriyordu, Emeğine yüreğine sağlık... Paul Dwyer'e de katkıları ve samimiyeti için teşekkürler

  https://www.youtube.com/watch?v=9PxB6VuM_tg

  1|0
  0|0
  • Asıl ben sana çok teşekkür ediyorum her zaman bana olan desteğin için. Paul'u sayende tanıdım. İyi ki tanıdım. :)

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

4198
 • Funda öncelikle doğum gününü en içten dileklerimle kutlarım. Her şey gönlünce olsun. 🎉

  Hayatın içinden böyle güzellikleri yakalayıp bizlerle buluşturmak için çabalaman harika. Keyifle okudum. 👏👏

  2|0
  0|1
 • enişteyi cok iyi bilirim :)
  iskoc kültürünede cok merak sarmıstim ve okumustum cok ilgimi cekmisti.
  amaaaaa pasta nerede pasta :)
  öyle kuru kuru bedava kutlamamı olur bu da el becerim deyip kendi yaptığın bir pasta resmi lazımdı buraya :)
  bu sitede bircok insanın saygısını sevgisini ilgisini kazanmışsın ne güzel ve bu kadar sevilen her yaptıği guzel özel olan nazik ve zarif insan kocamannnn kutlu olsun onyüzbinmilyoncuk kadar mutlu yıllar sana :)

  1|0
  0|0
 • Güzel bir söyleşi olmuş ve nedense adam sempatik geliyordu hep bana sayende nedeninide anlamış oldum teşekkürler emeğine sağlık doğum gününde kutlu olsun hayal dünyan hep geniş ve sana ilham kaynağı olsun 😉

  1|0
  0|0
 • Her gün bir bilgi öğreniyorum. Bunu senin sayende öğrenmek ayrı bir keyif🙏🏻🙏🏻Sevgili Paul abi tam bir Türk gibi konuşmuş içtenlikle ifade etmiş kendini. Bizleri böyle insanlarla tanıştırman mutluluk verici. İyiki doğdun ksnin en bilge perisi🙏🏻🌷😊🎈🎉🎁🎊

  1|0
  0|0
 • Öncelikle doğum günün kutlu olsun.
  Yine mükemmel bir bence, mükemmel bir sohbet. Eline, emeğine sağlık. KS sana çok şey borçlu :)

  2|0
  0|0
 • Doğum günün kutlu olsun funda benimde doğum günüm bugün 🤗🤸‍♂️🤭
  Türkiye herşeye rağmen güzel bir ülke
  Çalıştığım yerde yabancı arkadaşlarımız var onlarda çok seviyor 🇹🇷🇹🇷😊

  1|1
  0|0
  • Çok teşekkürler. Ne tesadüf olmuş değil mi. Aynı gün doğmuşuz.. 😊 Seninde doğum gününü kutluyorum

  • Teşekkür ederim 🤸‍♂️🤸‍♂️😊🤠🙈

 • Doğum gününü kutlarım. Yeni yaşın kutlu olsun. :)

  Günden güne bizleri şaşırtmaya devam ediyorsun, emeğine teşekkürler. Açıkçası tanımıyordum ama artık bir dinleyicisiyim..

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkürler Volkan..😊🙏 Özellikle bugün olması için bekledim ama güzel oldu bence de.. Sevgiler..😊🌸

 • bana saygı duyana her zaman saygım vardır.
  sanatçı dediğiniz tam olarak işte bu!
  helal olsun...
  https://www.youtube.com/watch?v=1_sj9iftOIg

  1|0
  0|0
 • Biz de kendisini seviyoruz. Sağlıklı bir geleceğe diyorum. Bu arada yine süoersiniz Funda hanım.

  1|0
  0|0
 • Funda Ceza ile röportaj yapsın diyenler beğensin. Harikaydı yine. Ellerine emeklerine kocaman bir sağlık olsun.

  1|0
  0|0
 • Söyleşi harika olmuş :)
  Paul amca da bizden olmuş :D

  1|0
  0|0
 • Funda öncelikle doğum gününü en içten dileklerimle kutlarım. Her şey gönlünce olsun.
  Çok güzel olmuş

  1|0
  0|0
 • şahane ve içten çok güzel bir söyleşi olmuş sayenizde paul dwyer'i tanımış oldum teşekkür ederim

  1|0
  0|0
 • Öncelikle doğum günün kutlu olsun funda yine keyifli bir bence okudum emeğine sağlık 😊🌹🌹

  1|0
  0|0
 • Harika bir söyleşi olmuş yine. 🥰

  Nice mutlu yıllara bebeğim sağlık ve huzurla inşallah. ❤️

  1|0
  0|0
 • Aaa doğum günün kutlu olsunn😊🎂
  Vay be böyle insanlardan hiç haberim yok yine çok güzel bir söyleşi olmuş

  1|0
  0|0
 • Bu güzel röportaj için, değrli üyelerinizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz. Ayrıca Doğum Gününüz Kutlu Olsun. Başarılar

  1|0
  0|0
 • Maşallah paul abi tam türk olmuş bizim özelliklerimizi kapmış eline sağlık funda adamın kanallarıda çok iyi aboneside çok yine güzel bir söyleyişi eline sağlık.

  1|1
  0|0
 • Çok güzel bir sohbet olmuş. Kendisini Türk gibi görmesi de ne kadar güzel. Marşları da çok iyi seslendirmiş.

  Eline sağlık.

  Doğum günün de kutlu olsun 🌷

  1|0
  0|0
 • 7gün

  Paul abi hep bizim gibiydi Anadolu kültürüne hepimizden fazla sahip çıkan öz ‘ü unutmamak gerektiğini hatırlatan çok güzel bir insan. İngiltere sokaklarında Türkçe şarkı söyleyecek kadar Türk olmuş biri. İyi ki bizimlesin paul bir

  1|0
  0|0
 • Doğum günün kutlu olsun Funda ablaa ❤️
  Güzel bir bence olmuş keyifle okudum. 💫

  1|1
  0|0
 • 7gün

  Eline emeğine sağlık yine harika bir bence olmuş teşekkür ederiz ayrıca doğum günün kutlu olsun nice yaşlara kuzum🤗😍❤❤🎉🎊🎈

  1|0
  0|0
 • 7gün

  Hayatın içinden böyle güzellikleri yakalayıp bizlerle buluşturmak için çabalaman harika. Keyifle okudum.

  1|0
  0|0
 • Çok sevdiğim ve artık bizden biri olarak gördüğüm bir sanatçı kendisi
  Güzel söyleşini ve doğum gününü de tebrik ederim

  1|0
  0|0
 • Elinize emeğinize sağlık.

  1|4
  0|0
 • Helal olsun bu kadar topraklarından ülkesinden nefret eden insan varken içimi ısıttı

  1|0
  0|0
 • Biraz uzun olması haricinde güzel yazı olmuş emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Harika olmuş güzel bir söyleşi tebrikler ve teşekkürler 👍

  1|0
  0|0
 • Emeğine, yüreğine sağlık. Güzel bir röpörtaj olmuş.

  1|0
  0|0
 • 7gün

  Bu adamı biliyorum. İskoçyayı ve İskoçları seviyorum.

  1|0
  0|0
 • Türk sevdalısı yabancıların olması iyi. Ülke tanıtımına katkı sağlar

  1|0
  0|0
 • Evet biliyorum ayrıca yeni yaşın kutlu olsun nice mutlu sağlıklı güzel yıllara.

  1|0
  0|0
 • Funda abla öncelikle doğum gününü en içten dileklerimle kutlarım. Her şey gönlünce olsun.

  1|0
  0|0
 • Doğum günün kutlu olsun funda :) Paul bey de çok sempatikmiş.

  1|0
  0|0
 • Helal olsun adama inşallah Türk lüğün yanında Müslümanlığı da seçmiştir

  1|0
  0|0
 • Yine çok güzel bir söyleşi yapmışsın hayranlığımı gizleyemiyorum 😊🙏

  1|0
  0|0
 • Duğum gününüzü kutlar bu güzel paylaşım için teşekkür ederim..

  1|0
  0|0
 • Kendisini televizyonda izlemiştim. Çok sempatik biri.

  1|0
  0|0
 • Nice yıllara ❤❤❤

  1|0
  0|0
 • Harikaydı Funda. Eline sağlık. Tebrikler 😉

  1|0
  0|0
 • Dogum gununuz kutlu ve mutlu olssuuuuunnnn❤❤

  1|0
  0|0
 • Aşık olunmayacak gibi bir ülke değiliz be.

  1|0
  0|0
 • Dogum gunun kutlu olsun

  1|0
  0|0
 • Konu cok guzel olmus super. Dogum gunu kutlu olsun

  1|0
  0|0
 • Eline sağlık. Güzel bir söyleşi olmuş.

  1|0
  0|0
 • Harika bir adam.

  1|0
  0|0
 • İşte ekmek nerde ise orası seviliyor

  1|0
  0|0
 • helal olsun adama :D

  1|0
  0|0
 • Güzel bir hikaye. Ayrıca doğum günü kutlu olsun.

  1|0
  0|0
 • Güzel paylaşım :))

  1|0
  0|0
Daha Fazla
89
Yükleniyor...