Dünya'nın En İyi '7' Dizisi..

Dünya'nın en iyi '7' dizisi..

1.(Game Of Thrones) İlk başta benim açımdan biraz karışıklığa sebep olsa da bölümler ilerledikçe kendisine hayran bırakan bir dizi.Tabii normaldir özene bezene oluşturulmuş karakterler , birbirinden farklı özelliklere sahip hanele olsun izleyiciye bir anda aksettirmek kolay bir iş değil.Bir yerden sonra ardı ardına açıp izlemek istiyorsunuz dizinin diğer bölümlerini de.Zaten dizi ekibinin ne kadar kaliteli olduğu gözler önünde , görsellik ve oyunculuk açısından.Diziye bakıldığında kim kimin dostu , kim kimin düşmanı , bir bakıyorsunuz hiç ummadığınız kişiler aslında başkasının tarafında , her an kimin öleceği belli değil.Bu özellikleri de Game of Thrones'u diğer dizilerden ayıran unsurlardan sadece bir kaçı. 10/10

2.(The Walking Dead) The Walking Dead bu aralar Game of Thrones ile ortalığı yakıyorlar zaten başka dizide yok.Amerikan dizilerinin artık ''Mutheşem Yüzyıl''a bağladığı ya da 167. sezonunu oyanağan dizilerin olduğu ortamda daha da muthaç olduk onlara.Yalnız dizi aşırı reel olunca insan yan etkileri başlıyor.Araban indiğiniz anda ''la şu karşıdaki arkası dönük adam zombi olsa bana saldırsa levyeyle azını burnunu ... ''gibi diyaloglar kurabiliyorsunuz kendi kendizle ya da süpermarketteyken ''şimdi burayı zombiler istila etse çıkarım yangın merdiveninde topuk he yanımada erzak alırım red bull falan zaten marketteyim bedave ehe :) '' aman diyim fena

3.(Prison Break) Sinema dünyasında daha iyisinin geleceğine asla inanmadığım, benzeri gelirse şaşacağım dizidir pb. puanına bakılırsa düşük sayılır. ama bu dizide aşırı kaliteden daha farklı seyler var. senaro kalitesi vb seyler diğer dizilerde de kolayca bulunabilecek seyler. fakat bu dizide mükemmel bir oyuncu kalitesi ve tam uyu m söz konusu. oyuncular oyle miydiler ya da bunu dizide mi kazandılar bilemiyorum ama:) diziyi asıl izlenir kılan, daha da ötesi, bağımılık yapan şey, karakterlerin arasındaki betonlaşmış bağ. diziye yon vermek ister hale geliyorsunuz. bazı sezonlarda kalite düşüyor fakat bu ooyuncu uyumu ve bağı hep aynı kalıyor. dizinin setinde bulunup da bazı şeylere müdahale edesi geliyor insanın bazen bağımlılık yapıyor. velhasıl yazacak seyler cok. filmde lotr neyse dizide pb odur diyorum.. 10.00/10

4.(Dexter) geç karşılaştığım için Pişmanlık duydugum dizi. yakalanmamak icin neler yapmasi gerektigini bilen bir adli tip gorevlisi ve ayni zamanda bir seri katilin hikayesi. cocukluktan süre gelen sorunlarinin ileride de devam etmesi fakat bu sefer profesyonelce işlenen cinayetleri anlatiyor. Mükemmel bir dizidir Şiddetle tavsiye ediyorum.

5.(Breaking Bad)20 saatten fazladır uyanıktım. Saat sabahın 7siydi. Uyumam lazımdı. İki saat sonra işe gidecektim. Uyudum,kalktım, işe gittim. 12 saat çalışıp eve geldim. Uyku gözlerimden değil artık dizlerimden akıyordu resmen. Saat akşamın 10uydu. Dayanamayıp sadece bir bölüm izleyip yatayım dedim. Ama maalesef bir bölümle kalmadı. O uykusuzluğa rağmen tam 11 bölüm izledim. Evet Breaking Bad öyle bir dizi ve ben yanlış yaptığımı biliyorum. İyi olan şeyleri çok hızlı tüketip sonra yerini dolduracak şeyler arayıp mutsuz oluyoruz. Ama elimde değil; Breaking Bad bu :) Konusunu söylemiyorum o kadar güzel :)

6.(Sherlock)Filminde Robert Downey Jr.'a karşı duyduğum hayranlıktan dolayı diziye karşı bir önyargım vardı. Sherlock karekterinin bir başkasına yakışamayacağını düşünürdüm ama öyle bir yanıldım ki, ağzım açık kaldı her sahnede. Adam rolü oynamamış resmen yaşamış. Dr. Watson'a "Afganistan mı Irak mı" diye sorduğu andan itibaren anladım zaten bunu. İlk olarak bunu bu zamana kadar izlemeyi ertelediğim için çok kızdım kendime ama sonra bölümlerin birikmiş olduğunu görmek ayrı bir mutlu etti beni tabi. Zaten öyle görünüyor ki ben bu diziyi bir kere izlemekle yetinemeyeceğim. Benim gözümde şu anda izlediğim en iyi diziler arasına balıklama dalmıştır. Dahiyane diyorum başkada bir şey söylemiyorum :)

7.(Supernatural)Gerçektende bu diziyi izlemeyenlerin yorum yapmaya hakkı yok bence bir insan bu diziyi izlememişse sadece ya dizi izlemekten haberi yoktur. ya da ne izlediğini bilmeyen biridir.Harika muhteşem hayat değiştiren insanın dünyaya bakış açısını geliştiren bir dizidir Hele o JENSEN ACKLES yok mu ya bir insan bu kadar karizma,komik,sempatik olabilirmi dizi 7.sezonun başlarında istenileni veremiyor olabilir ama SUPERNATURAL'ın ik sezondan itibaren izleyenler senaristlere hak vericekler İzleyicilere böylesine muhteşem doğa üstü insanın hayal dünyasını zorlarcasına kurgulamalarından sonra EEE onlar ne yapsınlar ? diyesi geliyor insanın böyle güzel aksiyon macera heycan dolu sahneleri izledikten sonra biraz dram insana sıkıcı gelebilir ama şahsi kaanatim izlemeye devam etsinler Gerçekten değecektir.

Dahada güzel diziler var eklicem bidaki paylaşımda :)


1|1
3319

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • super natural ve, preson break dizilerini yarım yamalak izlemiştim hoş diziler, yarım yamalaktan kasıt iş güç vakit bulamıyordum, hoş diziler yalnız.
    game of thrones bir gözatmayı düşünüyorum..
    güzel paylaşım eline sağlık

    0|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 32

Erkekler Ne Diyor 18

Yükleniyor...