Sohbet 1 ay

Umru Sordu Editörler Cevapladı: Editörlük Yoluna Giden Zorlu Süreç!

umrumdışı_ s

Merhabalar, Bence'me hoş geldiniz.

Umru Sordu Editörler Cevapladı: Editörlük Yoluna Giden Zorlu Süreç!

Bu bence'de editörlere sorduğum sorular hakkındaki cevaplarını ve bakış açılarını sizlere sunacağım. Bence'me katılan her editöre teker teker teşekkürlerimi iletiyorum, iyi okumalar!

1- Editör Olmaya Ne Zaman Karar Verdiniz?

Umru Sordu Editörler Cevapladı: Editörlük Yoluna Giden Zorlu Süreç!

@Kravat_takan_adam: Öncelikle selamlar, editörüm. Editör olmaya yakın tarihte karar verdim zira yazı yazmayı ve bir şeyler anlatmayı seviyordum. Ancak teklifin geldiği an beni şaşırttı ve sevindirdi çünkü beklemediğim bir anda geldi açıkçası.

@Serenia: Öncelikle okuyan herkese merhaba. Editor olma isteği kendi kendine gelişti diyebilirim. Henüz karar verme günü vb. durumlar olmadı. Bilgilendirici ve güzel yazılar yazdığımı düşündüğüm için benceler yayınlıyordum. Yazdığım bencelerin hepsi süper olunca bu durumda editörlük teklifi aldım ve onayladım.

@Meleyyyy_19: Editör olmaya kısa bir süre önce karar verdim. Rehberimin bana editörlüğü önermesi yeterli olmuştu. Profilimde sadece fenomen yazısını görmekten sıkıldım ve editör yazısını da eklemeye karar verdim.😁

@Ütü-Masası: Editör olmaya karar vermedim, sadece ara sıra bilgi ve deneyimlerimi Bence formatında aktarmayı seviyordum ve hiç beklemediğim bir anda Editör yaptılar.

2- Editör Olma Yolunda Seni En Zorlayan Etken Neydi, Neden?

Umru Sordu Editörler Cevapladı: Editörlük Yoluna Giden Zorlu Süreç!

@Kravat_takan_adam: Şüphesiz içerik üretmek ve gece yarılarına kadar benceler yazmak diyorum. Aslında bir yandan keyifli bir iş fakat konuyu en iyi şekilde anlatmaya çalışmak, derlemek toparlamak bazen yorucu olabiliyor.

@Serenia: Dil kurallarına mesleğim gereği dikkat ettiğim için çok fazla zorlayan bir etken olmadı. Sadece işim gereği yoğundum ama kısıtlı zamanlarımda olsa güzel benceler yayınlamaya çalıştım. Beğenildiği için sanırım sistem tarafından editör olma hakkı kazandım.

@Meleyyyy_19: Ben sadece kendi etiketlerimde benceler yazacağımı sanmıştım. Fakat farklı etiketlerde de yazmam insanlara yardım etmem gerekliymiş. Zorda olsa kendi etiketlerim dışında bence iyi benceler yazabildim ve yazmaya devam ediyorum. :)

@Ütü-Masası: Beni zorlayan bir etken olmadı ama rahatsız eden bir etken var: Adminlerin yazdığım Bence'nin başlığının sonuna ünlem işareti koyması. Oysa ünlem koymak için bir gerekçe yok ama ısrarla koyulmaya devam ediyor. Zaten noktalama işaretlerine dikkat eden biriyim, koyulmaması gereken yere ünlem koymak gereksiz.

3- Editör Olmak İsteyenlere Tavsiyelerin Nelerdir?

Umru Sordu Editörler Cevapladı: Editörlük Yoluna Giden Zorlu Süreç!

@Kravat_takan_adam: Yazmayı seviyorlarsa ve insanlara yeni bir şeyler anlatmaktan sıkılmayacaklarsa geriye çok bir şey kalmıyor aslında. Editör demek parmakları mola vermeyen kişiler demektir. Buna hazır olsunlar yeter.

@Serenia: Kişisel olarak tavsiyem sabırla beklemeleridir. Aynı zamanda bencelerini tek bir konu içersin de yazmamaları gerekiyor. Bilgili oldukları konu başlıklarını zenginleştirerek benceler yazmaları benceler yazmaları daha sağlıklı olacaktır. Diğer bilgiler için Yardım kısmındaki bilgileri uyguladıklarında çok kısa zamanda hedeflerine ulaşacaksınız. Ayrıntılı bilgi ve detayı için;

https://www.kizlarsoruyor.com/yardim/yeni-uyeyim adresinden alabilirsiniz.

@Meleyyyy_19: Hiç kimseye bakmadan sadece kendi yolunuzda ilerleyin. Sitede yeni benceler, içerikler nelerdir ve ona göre yazayım demeyin. Kendi fikriniz ve kendi düşünceleriniz olsun mutlaka benceler'de. İnanın böyle daha çok mutlu olacaksınız benceleriniz değerlendiğinde ve insanlara yardımınız dokunduğunda. Editör adaylarına başarılar diliyorum. :)

@Ütü-Masası: Bence'de bir konu hakkında bahsederken kendi fikirlerini de ekleyerek yazmalarını, dil bilgisi kurallarına dikkat etmelerini ve özgün içerikler oluşturmalarını tavsiye ederim.

4- Editör Olurken Başkalarından Yardım Aldın Mı?

Umru Sordu Editörler Cevapladı: Editörlük Yoluna Giden Zorlu Süreç!

@Kravat_takan_adam: Yardım aldığım biri olmadı, içeriklerimi kendim üretiyordum. Ancak senin desteğini de es geçemeyeceğim editörüm. <3

@Serenia: Editör olurken başkalarından yardım almadım. Yardım kısmındaki yönergeleri takip ettim. Bir de benden önce editör seçilmiş arkadaşlardan yazımı yorumlamalarını ve eksiklerim olup olmadığını sormuştum. Kendileri de beğendiklerini belirtmişlerdi. Yardım sayılıyorsa tek bu durumu yaşadım. :)

@Meleyyyy_19: Bazen bence'yi hangi konuda yazacağımı seçemedim. Sadece rehberimden @liliaaaa ondan hangi konuda yazabileceğim konusunda yardım aldım.

@Ütü-Masası: Hayır, almadım. 4 yıla yakın bir süre önce kapattığım önceki hesabımda 400'e yakın Bence yazmıştım zaten.

5- Sence Site Bu Konuda Torpil Yapıyor Mu?

Umru Sordu Editörler Cevapladı: Editörlük Yoluna Giden Zorlu Süreç!

@Kravat_takan_adam: Hayır, hiç öyle bir düşüncem yok. Çünkü editörlük emek isteyen bir uğraş, yani yazmayı sevmeyen birisi editörlüğü yürütemez. Sonuç olarak da torpil söz konusu değil.

Bence'ne konuk olduğum için teşekkür ederim, editörüm.

@Serenia: Sitenin bu konu veya diğer hiç bir konu hakkında torpil yaptığını düşünmüyorum. Aksine eskisine göre biraz daha seçici olduklarını düşünüyorum.

@Meleyyyy_19: Kesinlikle bu konuda torpil yoktur. Zaten kopyalanan benceler site tarafından kalkıyor ve bu bile yeterlidir torpil olmadığını anlamamıza. Güzel içerikler üretmeden editör unvanı alınamıyor.

@Ütü-Masası: Torpil yapıldığını düşünmüyorum, en azından ben denk gelmedim.

Bence'me katılan ve okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım beğenmişsinizdir.

#umrubence

Umru Sordu Editörler Cevapladı: Editörlük Yoluna Giden Zorlu Süreç!
24
8
Görüşünü yaz
8Kız Görüşü
24Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • FelFire
  Ya şimdi hazır hepiniz buradayken, bir iki sıkıntımı dile getireyim. Sitenin Bence ekranı yetersiz. Bazen üstteki çubukta yer alan özellikleri kullanamıyorum.

  Örnek 1: Alıntı opsiyonu düzgün çalışmıyor, tüm satırları harmanlayarak düz yazıya çevirebiliyor, bu durumda anlam karmaşasının önüne geçmek için bu özelliği kapatıp bold ve italiğe başvuruyorum, bu da süper bence ihtimalini ortadan kaldırıyor, dün yaşadım.
  aa
  Örnek 2: Enter tuşu bazen işe yaramıyor, örneğin burada entera basıyorum ancak sadece imleci alt satıra indirmek yerine bu cümleyi alt satıra atıyor, bu yüzden artık yazı yazarken her satıra aa gibi rastgele harfler yazarak 7-8 satır yaratıyorum, sonrasında da bu kısımları silip cümlelerimi bunların yerine yazıyorum. Bazen unutuyorum arada kalan "aaa" kısımlarını, sinirlerim bozuluyor.

  Bir de torpil yok tamam ancak yetersiz değerlendirme var gibi. Zira ben 5 öneri vs minvalde yazılmış bir başlığın ardından sadece 5 görsel görmek istemiyorum ya da aynı şeyleri görmek. İçim daralıyor, vakit kaybetmiş gibi hissediyorum. Editörleri bu konuda biraz uyarmak mümkün mü acaba? Çünkü ben o etikete güvenip de girdiğim bir bencede iki cümle ve bir görsel ile açıklandığı iddia edilen şeyler görmekten yıldım.

  Uzun oldu sanırım, değil mi?

  Neyse, teşekkürler sayın editörlerimize ve emeğinden ötürü sana, @Ütü-Masası ve @Serenia bencelerini çok seviyorum, özellikle belirtmek istedim :)
  Görüş hala geçerli mi?
  • FelFire

   Teşekkür ederim 🙏

   (Yukarıda da bir "aa" kalmış yine bak 😂 )

  • Rica ederim :D

En İyi Kız Görüşü

 • OjeliKadın
  Zaten içerik editörlüğü yaptığım için siteye üye olduğumda Bence konusunu öğrenip yazmaya başlamıştım ve bir gün 'Editör oldun!' mesajını alıp şaşırmıştım, çünkü öyle bir rütbe olduğunu ve bu kadar kolay -bana göre- alabileceğimi bilmiyordum.

  Editör olmak isteyenlere tavsiyem, yazsınlar. Akıllarına gelen her şeyi yazıya döksünler. Özgün ve anlaşılır cümleler kurup mümkün olduğunca her kategoride yazsınlar. Bunu sadece bu site için söylemiyorum. Genel olarak uygulanabilir. Yazmanın zamanla onlara da iyi geldiğini fark edecekler.

  Hepinizin emeğine sağlık 🌺
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

723
 • Need4Read
  Tebrikler, güzel bir bence olmuş. Şahsen çiçeği burnunda bir editör olarak davet edilsem bu sohbete keyifle katılabilirdim. 🙂🙂
  • Yarım saatimi editör aramakla geçirdim, keşke gelseydi aklıma. 🙁

  • Need4Read

   Bir tebrik mesajı bile yayınlanmadı editör olduğum için. Haberin olmaması normal.. Neyse bir dahaki sefere editörlerle ilgili bir bence yazmaya karar verirsen katılım sağlarım. 🤠🤠

  • Tamam. :D

 • Kravat_takan_adam
  Gayet güzel bir söyleşi oldu, katılan bütün editör arkadaşlara ve bence sahibi olarak sana da teşekkür ediyorum, eline sağlıkk ❤️
 • Meleyyyy_19
  Harika bir bencee olmuş💖 Özellikle seçilen editörler hepsi gayet başarılı olanlar. Teşekkür ediyorum güzel sohbetimiz için🐣
 • Alfoo
  Tüm bencelerini benim yazdığım kızın verdiği cevaplar beni gülmekten öldürdü. Güzel palavralar :D
 • spacescom
  bir içeriği geliştirmek ve bunu sürekli değişen gündem içerisinde yapmak eminim zordur
 • harunbayram07
  Ya her insanın dusuncesi sana bakış açısı farkı oluyor
 • BenBal
  Emeğine sağlık, hepsine başarılar dilerim :))
 • Ütü-Masası
  Teşekkür ederim, güzel iş çıkardınız :)
 • EmirAdakul
  Eline sağlık
 • zeynep9694beren
  Çok güzel olmuş
 • OverNow
  Emeğinize sağlık
 • ImElizabeth
  Merhaba ✨
  Güzel bir bence olmuş teşekkürler
 • bulut3478
  güzel bir bence olmuş emeğine sağlık
 • abduş6134
  bizede bir gün nasip olur inşallah bakalım
 • tecrubebılgı
  okudum ve anladım ki bu iş bize göre değil.
 • babyface06
  Eline sağlık.
 • askeradam1
  Editor olmayı hiç düşünmedim
 • Ben_arıza
  fazla meraklı değilim gerek yok bunlara
 • Sirednod
  Darısı başımıza
 • BADLOWE1234
  Böyle bi hedefim veya düşüncem yok
 • Redroom13
  zor iş hergün içerik atıcan falan
 • Hasozgur
  Editör olmak kolay değil yetenek lazım
 • Ali01Ali01
  Elinize sağlık
 • AtLaS_006
  Bu işin karı nedir :d
 • CaroLina_RapeR
  Eğitim ve disiplin şart
 • usngizlikullanıcı
  para kazandırıyormu enazından nekadar kazandırıyor
 • Gizli Üye
  Elinize sağlık
 • Gizli Üye
  Güzelmiş
 • Gizli Üye
  Güzel paylaşım
 • Gizli Üye
  tskler.
YÜKLENİYOR...