KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

Mr-GYC

KizlarSoruyor konu etiketinin müdavimlerine selamlar,
Bu konu etiketinde bence yazmanın keyfi bir başka. Hazır boş vakit bulmuşken, ne yazsam diye düşünürken böyle bir konu geldi aklıma. Hepimizin siteye katılımından bu yana bir hikayesi muhakkak vardır ve bu hikaye aşağı yukarı hepimizde aynı. Bende bu KS yolculuğuna değinmek istiyorum.


Peki tipik bir Kscan'ın KizlarSoruyor yolculuğunda önüne neler çıkıyor?

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

Genelde siteyi Google'da keşfeder ve büyük bir merakla siteye üye oluruz.

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

KizlarSoruyor içerik bakımından o kadar zengin ki, Google'da ne aratırsanız aratın muhakkak site ile alakalı içerikler karşınıza çıkıyor. İnsanların da bu şekilde siteye olan merakı artıyor. Sizin de böyle olmadı mı?

İlk üyenin vermiş olduğu heyecanla hunharca görüş atar ve bazen kural hatası yaparız ve görüşümüzün kalkması ile afallarız.

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

Yeniyizdir ve henüz nelere dikkat edeceğimizi bilemeyiz ve zaman içinde kurallar dahilinde paylaşım yapmaya başlarız.

Cinsellik konu etiketine uğrayıp kapıdan alınmıyor oluşumuza şaşırır kalırız.

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

Sitede çok görüyoruz "Neden cinsellik sorusu soramıyorum?" diyenleri. Muhakkak içinizde bunu yaşayanlar vardır, inkar etmeyin. :D

Moderatörleri veya Editörleri sitenin yöneticisi zanneder ve onlara şikayet mesajları atarız.

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

Şahsen ben böyle bir yanılgıya düşmedim ama düşenleri çok gördüm. Ben editörüm ve bana "Siz nasıl editörsünüz, şu görüşleri nasıl olur da kaldırmazsınız?" tarzında mesajlar geldiğini çok iyi hatırlıyorum. Ben de nazikçe böyle bir yetkimin olmadığını ve ilgili kişilere gitmeleri gerektiğini anlatıyordum. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp öyle değil mi? :)

Fenomen, Editör, Master, Guru gibi kazanılmış statülerin havalı olduğunu düşünür ve onları elde etmek için araştırma yaparız.

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

Fenomen olmaya çalışanlar el kaldırsın. :D Görüyorum sizi, saklanmayın. Hiç şüphesiz bu etiketler uzaktan çok havalı gözüküyor ve insanların bunları elde etmek istemesini normal karşılamak gerektiğini düşünüyorum.

Bence yazmak isteriz ve henüz kurallara vakıf olmadığımız için güzel dönüşler almayabilir ve bunun burukluğunu yaşarız.

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

İtiraz ediyorum, ben siteye ilk katıldığımda bence yazmak için girdim ve ilk zamanlar herkesin siteye benceyi diğer kaynaklardan alıntı yaparak paylaşım yaptıklarını düşünüyordum lakin öyle olmadığını çok geçmeden anladım. Sonra kendi kalemimi konuşturmaya başladım. :D

O da ne? Fenomenlik / Moderatörlük / Editörlük teklifi ile karşılaşır ve büyük mutluluk yaşarız.

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

Çalışmalarımız artık meyvesini vermeye başlamıştır ve istediğimiz etiketle alakalı bir teklif gelmiş ve bunun sonucunda o etikete nihayet kavuşmuşuzdur. Ben editör olurken baya sevinmiştim çünkü yazmak için geldiğiniz bir sitede isteyeceğiniz ilk şey olur Editörlük.

Gel zaman git zaman siteye tamamen vakıf olur, sitenin tadını çıkarmaya başlarız.

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!

Ve artık elde edilmek istenilen şeyler elde edilmiş ve rahatça vakit geçirmeye başlamışızdır. Site kurallarını artık biliyor ve insanları yönlendirmeye başlamışızdır. Belki moderatör, belki admin, belki editör olmuşuzdur ama her ne olursak olalım sitede bir opsiyonumuz olmuştur artık.

Her insan kendi hikayesini kendi yazar ve siz KScanlar'ın da elbette kendi hikayesi vardır. Ben genelleme yaparak yazmaya çalıştım. Umarım kendinizden kesitler görmenizi sağlayabilmişimdir.

Sürç-i lisan ettiysek affola... Emeğe saygı...

KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!
KizlarSoruyor'a Gelen Hemen Hemen Her Üyenin Yaşadığı Muhtemel 8 Şey!
19
22
Görüşünü yaz
Kapat

En İyi Erkek Görüşü

 • ersnkrcn
  Her zaman olduğu gibi çok güzel yazmışsın. :) Bence okumayı sen ve birkaç kişi olmak üzere bana sizler sevdirdiniz. Artık onlar yok ama senin hâlâ burada olduğuna çok sevindim ancak, artık boş vakitlerimde kitap okumayı tercih ediyorum ve zaman bulamıyorum. Eski keyfi artık yok gibi. Çok hoşuma giden, keyifle okuduğum bir bence olmuş. Teşekkür ederim, emeğine sağlık.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Mr-GYC

   Oo hocam nerelerdesin sen yahu? 😂 senin gibi okuyan, eleştiren üye neredeyse yok. Mumla arıyorum vallahi.
   Yorumun ve düşüncen için de ayrıca teşekkür ederim. 🙏🏻 Eksik olma.

  • ersnkrcn

   Böyle düşünmene çok mutlu oldum:) önceden olduğu gibi canlı yayında benceleri sıralayıp okumaya koyulmuyorum, karşıma geldi bir şekilde senin adını görünce okumak istedim arada bir gelirim, hoşça kal.

  • Mr-GYC

   Eyvallah hocam, var ol. 🙏🏻

En İyi Kız Görüşü

 • Because_Me
  Herbiri birbirinden doğru tespitler Tam beni anlatıyor maddeler :)
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1821
 • Ben de bu şekilde oldum aslında. Önce google'da gördüm, üye oldum, ne nedir, Xper puan ne ola ki derken hoş burada kaldım. Sonra moderatör, editör oldum derken iş büyüdü; nerelere geldik. Ama her zaman sevdim, mutlu oldum ve o şekilde devam ettiği için de fayda gördüm diyebilirim. Sevmesem asla durmazdım.
 • İlk zamanlar hepimiz aynıydık demek :)
 • sedeferd
  Cidden KizlarSoruyor herkesin dönüp dolaşıp geldiği bir site, insanlar aradıkları şeylerin cevaplarını, başkalarının tecrübelerini merak ediyor. Aslında günlük hayatta hepimizin yaşadığı belki saçma belki mantıklı tüm sorunlar burada 😅.
 • İlk üyeliğimde buradaki birkaç üyenin çok havalı ve sahibi olduğunu düşünmüştüm. Zamanla öyle olmadığını anlamıştım. Bence yazmak çok zor geliyordu en sonunda öğrendim😂
  Guru olanları kıskanırdım😁
  Mod ve fenomenlere site hakkında hiç soru sormazdım, bir zamanlar denizarın vardı, onu takip ediyordum soru soruyordum falan. Bencem nasıl olmuş, görsel nasıl gibi gibi. Bilgilendirirdi, keşke geri gelse.😂
  Fenomen ve mod olmak adına mesaj aldığımda çok mutlu olmuştum. Maalesef ki bu mutluluk kısa sürdü.😂 benceni de beğendim, sıkılmadan okudum diyebilirim, bunu bilesin👻😂
  • Mr-GYC

   Teşekkür ederim odiyy. 🙏🏻😂

  • Odysseyy_

   Ricalar benden🙏🏻😂

 • AdanaLiii_ks
  Google'de görmekle başladı benim serüvenim xper nedir derken bu radde kadar ilerledim ama fazla takılmıyorum siteye sıkılıyorum😂
 • ProofStriker06
  Beni buraya @icmimar06 diye bir abim getirdi. Şu an hesabı kapalı ama olsun :)) İlk zamanlar bende yaşadım o durumları ama sonra çabuk adapte oldum. Fenomen ve moderatör etiketlerinin tadına baktım. Editörlük nasip olmadı çünkü yönetim beni pek sevmez. Ben yazmayı bıraktıktan sonra çok gördüm 3 bence ile Editör olanı. :) Artık kendi halimde takılıyorum.
 • atombombasietkisiii
  Hala burayı nasıl bulduğumu hatırlamıyorum 😄 10 ay öncesi silik resmen. Genelleme neredeyse ben. Hatta editör olma öncesi alıntı paylaşımla işlerin döndüğünü zannetmemle çok defa kaldırılmıştı Bence'lerim anlam veremediğim şekilde. Bir de ksBence'ye "ama maksat fayda değil mi? alıntıyla kandırmak olmasın diye bire bir yazdım işte" diye atar yaptığımı hala unutmuyorum 🤭
  Hiç makale yazmamış insanı bile, rozet sevdasına şevke getiren bir ortam burası. Ama sonrası zaten bir şeyleri idrak ettikçe, aslında kendin olup ortamı benimseyerek daha bir keyifle takılırsın.

  Geçmişimin çaylak izlerini bile silmiyorum hala. Görüp de "aay şuna bak, bakamıyorum bile" diyeyim diye 😅
 • PervasizDusunce
  Açıkçası ben tamamen bilgi edinmek ve elimden geldiğince, bilgim dahilinde diğer üyelere, üçüncü bir bakış açısı sağlamak amacı ile üye oldum siteye. Yaşadığım ilk zorluk, sizinde bahsettiğiniz gibi; Cinsel konuların altına yorum yapmak olmuştu. Öte yandan ilk yaptığım hata ise, kategori seçimi olmuştu. Şimdi yeni, yeni öğreniyorum siteyi. Neyin ne olduğunu tam öğrenmiş sayılmam, ama her gün keşif etmek için siteyi, var gücüm ile çabalıyorum. Örneğin muhtemelen bu akşam, yaklaşık bir saatimi kurallar ve sıkça sorulan sorulara, yoğunlaştırmayı düşünüyorum kendimi. Böylece hata payını, en aza indirgeyebilmiş olabileceğimi düşünüyor ve umut ediyorum :) ve paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum :)
 • Person-Alone
  Aynı bende bu şekilde ilerledim. Bire-bir anlatmışsın.

  Eline sağlık.
 • satürn22
  Google'den keşfetmek dışında bunların hiçbirini yaşamadım ben jsğqöskejd ben de mod olmak istüyüm nalet KS yeter ehueheu Emeğinize sağlıks
 • kadınların cınsellıgı cok kullanması bır sorun
  kadınları uzulmesıde bir sorun
  bana mesaj atmaları anında cevap vermemı ıstemelerıde sorun calısyorum diye 8 saat gec yazdım dıye engel yenırmı ya hep engel yıyorum :D
 • buketburcu
  Aynen biiz havalı sanıyorlar işte bu da bir nevi çnyargı emeğine sağlık
 • halil_ozalp
  Bence yaptık onaylandı da noldu :D 1 yorum bile almadı :D
 • Hepsini yaptım hepsini, 2 senedir buradayım ve bundan çok mutluyum. İyi ki buradayım <3
 • KAHVEİCER
  Ben sal-akça sorulara , sorudan daha sa-lakça cevap yazarak eğleniyorum :D tüm site hikayem bu
 • Gülüşün
  Ben bu kadar saçmalığa gerek yok diyenlerdenim sorular kaldırılmasın cinsellik soruları hariç.
 • İnLaKeshh
  Sadece ilk madde doğru en azından benim için, cinsellik konusu burada farklı amaç için var henüz anlamadıysanız bir şey diyemem. Fenomen, editör ve master guru gibi sınıflandırmalara girmek de istemiyorum hırslanıp alıyorlar ama ne kadar doğru kullanıyorlar ona bakmak lazım havalıysa havalı o konuda bilgin yoksa internetten kopyala yapıştır yaparak bir şey yapmış olmuyorlar , yanisi bir iki kullanıcı dışında çoğunu bilgisiz buluyorum, ayrıca cinsellik konu etiketini aşırı aşırı itici buluyorum. Bir de moderatörlük var o konuda da çoğu kişi bilgili değil, hırslarınız sizi köleleştirmesin bir şeye bağımlı hale getirmeyiniz.
  Güzel yazmışsınız elinize sağlık.
  • Mr-GYC

   Cinsellik etiketinin farklı amacı olduğu hakkında benim ne düşündüğümü bilmeden anlamadığımı iddia etmenizi anlamadım gerçekten.

  • İnLaKeshh

   Bu görüşümü bir çok kişi göreceği için genel anlam da yazdım, size özel değil yani bir çok defa cinsellik konusu için ne düşündüğünüzü belirten görüşlerinizi gördüm.

 • bosver14s
  Beklentim olmadan Burada eğlenip zaman geçiriyorum Harika bir yer
 • zupperzonick
  Bu zamana kadar fenomen modaratör editör gibi teklifler almadım hiç ona nasıl sasirayim anlamadım
 • Yani çok doğru
 • Çoğu kişi için böyledir herhalde.🤔
 • MersinliRomeo
  Güzel olmuş
 • Ready_Rookie
  Bir süre sonra insan alışıyor
 • gokcemdere33
  Güzel paylaşım
 • ylmzz6
  Klavye delikanlısı çok var maalesef
 • ufukgürerrr
  gzizli üye..
 • Pembelaleler
  Guru olanları kıskanıyorum 😁😁😁
 • Beylerbeyi-06
  Emeğine sağlık
 • doğan3856
  Birincisi xper toplanak
 • Inception1903
  Gelipte gidememek
 • Django_00
  Çok güzel adımlar ama hiç teklif almadık
 • Akkbeyy
  3 5 aydır burdayım
 • Mırrrrrrrrrr
  Çoğunu yaptım evet
 • devilish_humanity
  bunların hıcbırı basıma gelmedı :)
 • Gizli Üye
  Benim hesaplarım kapatılmadaydı silinmeseydi ben şimdiye kadar sitenin sahibi olmuştum hep kıskananlar çekemeyenler yüzünden elli kere hesap açıp kapattım 8 levelde olan hesabım kapatıldı kaç kere 5 levele çıkıp hesabımın silindiğini biliyorum hepde saçma sebeblerle siliniyor neymiş başka hesabım varmış yemin ederim başka hesabım yok ama bahane işte hesabı silmek için bahane uyduruyorlar bu sitede birbirini çekemeyemler çok soruların saçma nedenlerle silinmeside ayrı bir sinir bozucu kızlar aynı soruyu sorunca silinmiyor ben aynı soruuu sorunca siliniyor sitede haksızlık var sitenin tadı kaçıyor böyle yapıldıkca siteyide akrabalarıma tavsşye etmem bu arada
 • Gizli Üye
  Eline sağlık güzel bir paylaşım
 • Gizli Üye
  Hahahahah güzel bir paylaşım olmuş
 • Gizli Üye
  Doğrudur öyleyiz :D
 • Gizli Üye
  Güzel olmuş
YÜKLENİYOR...