Daha Temiz Bir Ev İçin Neye İhtiyacın Olduğunu Biliyor musun?
Kapat

Yaratıcı, Farklı, Orijinal, Adil Olamamak ve Eleştiri Kabul Etmemek

Amorcita

Herkese günaydın…

Bu yazı, kimseye sataşma maksatlı değildir. Aranızda bulunduğum süre boyunca sesimi çıkartmadığım ama dün itibariyle YETER dedirten ufak olayların birikimdir. Birçoğunuz; alt tarafı sosyal bir paylaşım platformu neden kafana takıyorsun diye yazacak biliyorum ancak yapım buna müsait değil, üzgünüm! Üzerine alınan ve alınmayanlar görüşlerde ortaya çıkacak. Bu Bence’de GİZLİ olmak yasak!

İçerikler

Yaratıcı, Farklı, Orijinal, Adil Olamamak ve Eleştiri Kabul Etmemek

Uzunca bir süredir özellikle Fenomen’i olduğum Cinsel Yaşam kategorisinde ciddi bir içerik sıkıntı olduğunu görüyorum. Moderatör, Fenomen yani bu siteye vakit harcayan üyeler, xper 4 olduğunda sevinen ergenler gibi soru soruyorlar, bence paylaşıyorlar. Soruların büyük çoğunluğu sormuş olmak için soruluyor.

Hiç beklemediğim üyeler kalça mı göğüs mü, ön sevişme olur mu olmaz mı, fizik mi ruh güzelliği mi, libidosu yükse partner korkutur mu vb. belki defalarca ama farklı kelimelerle sorulan sorularla karşıma çıkıyor. Cinsel Yaşam kategorisi sitedeki en aktif platformlardan biri, daha kaliteli içerikler görmeyi umutla bekliyorum. Nasıl ki, görsel, imla hatası vb. konularda uyarılar yapılıyor bizlere, aynı tür uyarılar neden içerikler, sorular için yapılamıyor?

Ünlüler

Yaratıcı, Farklı, Orijinal, Adil Olamamak ve Eleştiri Kabul Etmemek

Ve bu sorulara, neden sürekli aynı şeyleri soruyorsunuz diyerek görüş bildirdiğimizde, verecek cevabı olmadığı ya da eleştiri kaldırmayı beceremediği için yorumları kafasına göre silen, mabadı Magma’da, burnu Mars’ta, kendini holding CEO’su zannedenler. Aslında cevap verdi; merak etmiş. Bu cevap her şeyden daha komik aslında.

Dün haksız şekilde kaldırılan yorumumun iadesi olabilirmiş incelendikten sonra. Hiç zannetmiyorum. Fenomen olduğum zaman bir arkadaşım, bu ÜNLÜ arkadaşların nasıl bir gruplaşma içinde olduğunu, işlerin nasıl yürüdüğünü, aldığı yetkileri hakkıyla kullanmayan bir sürü kişi olduğunu (maalesef bunların büyük oranının kadınlardan oluştuğunu), büyük bir kısmından uzak durmam gerektiğini söylemişti ama inanmamıştım. Haklıymış!

Beklenti

Yaratıcı, Farklı, Orijinal, Adil Olamamak ve Eleştiri Kabul Etmemek

Çok bir beklentim yok aslında biraz adil olun, sonra profil fotoğraflarınızı seçmeye harcadığınız zamanı, araştırma, okuma gibi daha yararlı şeylerle de değerlendirebilirseniz, belki birilerine gerçekten yardımınız dokunabilir. Ve kategori Cinsel Yaşam gibi ciddiye alınmayan bir konu bile olsa; insanlara bir şeyler öğretebilirsiniz ıslak rüyalara malzeme olmak yerine.

Öpüldünüz :)

Yaratıcı, Farklı, Orijinal, Adil Olamamak ve Eleştiri Kabul Etmemek
15
3
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Doktorkedii
  Özellikle cinsel yaşam konusunda çok katılıyorum. Ergenliğe yeni girmiş liseli muhabbeti tadında sorular soruyor 30 yaşındaki adamlar. İnsanın cinsellikten midesi bulanır mı, benim bir yerde bulanıyor.

  Etiket mevzusuna gelince, sitede arkadşa grubu olan biri hiç olmadım. Açıkçası fenomenlerin tutup da fenomen seçmek gibi bir yetkisi olmadığı için torpil de düşünmüyorum.

  Ha ama şu var, en kaba tabirle yavşamak muhabbetine gel seni fenomen/ moderatör yapalım diyen libido çuvalları var aramızda. Siteyle alakası olmayana soru, bence yazıp şikayet yolluyorlar. Şu an sütten çıkmış ak kaşık gibi dolanan kaç fenomenden siteye yeni geldiğimde bu teklifi aldım. Yani buradan bakarsak haklı olabilirsin.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Amorcita

   Teşekkürler. Torpil değil ama ciddi bir etkileme var kabul etmek gerek. Libido çuvalları konusunda haklısın. Bana da geldi o teklifler 😊

 • Ƙɑrժҽlҽղ
  Aha ilk defa eli yüzü düzgün bir bence. Güzel olmuş eline sağlık.
  Söylemek isteyip de söyleyemediğim şeyleri yazmışsın. 😌
  Görüş hala geçerli mi?
  • Amorcita

   Beğenmenize sevindim. Belki de sorun burada. Kimse dillendirmiyor bunları. Belki çekindiğinden belki başka sebeplerden. Okumaya vakit ayırdığınız için teşekkürler :)

  • Rica ederim. 😊

En İyi Erkek Görüşleri

 • brepehlivan
  Vay be, tebrik ederim. Ben farkındalık hiç yok sanıyodum meğerse varmış
  Görüş hala geçerli mi?
  • Amorcita

   Farkındalık var aslında da nedense dile getiren az...

  • brepehlivan

   Dile getirilmesinin katkısı olmayacağı düşüncesinden dolayı mı, yoksa bu kadar ciddiye almamak gerektiğini düşündüklerinden mi? Ne bekledikleriyle de alakalı siteyle ilgili aslında

 • Gogo_latte
  Her gün aynı kelimeleri ögreniyoruz yaratıcı olan yokta ondan :)))
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

113
 • rrevolutionn
  Nereden başlasam diye düşünüyorum. Neyse başlayayım.

  1. Öncelikle cinsel yaşam konu etiketi kısır bir konu etiketidir, konunun yapısı itibariyle fasit daire etrafında dönüp durur fenomen olsun üyeler olsun. Pozisyonlar, orgazm şekilleri, seks yapılacak mekan tercihleri, fantaziler, kıyafetler gibi temel konular işlendiğinde sorulacak soru konuşacak konu pek kalmaz. İllaki kıyıdan köşeden birşeyler yakalayabilirsin ama belirttiğim gibi bu konu etiketinin sığ olamsından kaynaklanan bir durum. Üstüne yeni fenomen olan arkadaşların heyecanı ve konuda açlığı olan üyelerin de hareketleri ile mesele iyice karmaşıklaşıyor. Ee insanlar da soruyu sormak için sorarsa bu kısır döngü kaçınılmaz oluyor. Eleştirinde haklı mısın, evet haklısın ama meselenin özü budur.
  Not: Fenomen olma kararı aldığımda cinsel yaşam konu etiketi de opsiyonlarım arasındaydı ve istememe temel nedenimde bu idi. Gayet de bilgili olduğum bir konudur bu arada. Kişilik &karakter gibi umman-ı derya bir konu etiketinde fenomenliği tercih ederek meselede kendimi dışarı aldım. Başka birkaç sebebi daha var, o da bende.

  2- Bahsekonu "ünlü" yapılanması topluluğumuzda maaelsef bilinen bir gerçek. Bunu duyduğum gibi defalarca şahit olmuşluğum da var. Ben ne yapıyorum peki, yaklaşmıyorum, uzak duruyorum. Benim net tavrım rahatsız eder onları çünkü. Ve seni de etmiş..
  Bu gözler neler neler gördü.
  Sana naçizane öneri, bilirsin seni sever takdir ederim. Buranın sana ihtiyacı olduğunu da savunuyorum, emeğin net şekilde ortada. Lakin bu tip ince detaylarda beklediğin hiç bir zaman olmayacak. Buranın düzeni çok net çünkü. Sen bu düzende sadece kendi çizginle mutlu olabilirsin. Tıpkı benim yaptığım gibi..
  Daha fazla detaya girip meseleyi boğmak istemiyorum, anlaşılmış olmuşumdur umarım.
  • Amorcita

   Eline sağlık. Anlaşılmıştır

  • Amorcita

   Ben kısır bir etiket olduğunu düşünmüyorum. Sadece emme gömme kısmı yok😂😂 Burada rağbet gören maalesef o ama...

  • rrevolutionn

   Emme gömme kısmı olmadan cinsellik mi olurmuş yahu.:))
   Şaka bir yana etiketin kısır yani kısıtlı konu üretilebilen bir etiket olduğunu en az sen de benim kadar biliyorsun. Döner durursun fasit daire içinde, bu net.
   Haa şu var, sen meseleye farklı pencerelerden baktırıyorsun insanlara. Konuları detaylı işliyorsun, emek veriyorsun, çoğu kişinin girmediği detaylarla aslında kişileri aydınlatıyor ve fark yaratıyorsun. Bu da sensin, yani senin farkın. Bunu herkesten bekleme, herkes bunu yapabiliyor olsaydı bütün bunları zaten konuşuyor olmazdık..
   Diğer konuya da tekrar gelirsek senin burada olmana ön ayak olan her kim ise (bir arkadaştan bahsetmişsin konu içeriğinde) o sana zaten o konuyla ilgili detayları anlatmıştır. Benim bakışım her zaman farklı ve net olmuştur buradaki konulara olduğu gibi her konuya.
   Bir çok konuda oldukça detaylı, sonuca yönelik gözlemsel tespitlerim oldu burada. Eleğimden geçti ve sapı bir kenara samanı bir kenara ayırdım. Sen de o süreçtesin, bir zaman gelir birçok şeyi konuşur, derleşiriz de. Deve ve diyar meselesi burada işler.;)

 • JoNaThaN34
  ben sizi seviyorum saygıda duyuyorum. dün iki fenomeni engelledim birine çok iyi olmuş dedim gülen emoji attım çok mu komik benim yorumumda ne işiniz var gidin filan dedi bu ne ego kibir böyle. biride bir siyasiyi göklere çıkarıyor adam sahtekar tepeden tırnağa yanlış yorum yapınca da aşırı tepki veriyor. tarafsız olmalı insan doğruysa doğru yanlışsa yanlış demeli fenomenlik budur
  • Amorcita

   Taraf tutabilir ama saygı duymak diye bir kavram yok genel olarak. Bütün sorun bu aslında.

 • Polenis
  Sen git koca sitede sadece 7 kişiyi takip et bunlardan 3'ü sadece danışma amaçlı mesaj alabilmek için olsun. geriye kalan gerçek 4 takip edilenden de 1'i çıksın bu yazıyı yazsın. Valla gurur duydum kendimle ve tercihlerimle.
  Hep böyle kal
 • mimariçem
  Çoğu troll olan hesaplardan ne kadar mantık beklenir ki. Bir de elştiri konusunda sana katılsam da şu nokta da farklı düşünüyorum. Burada bazı üyeler yaşına tecrübesine bakmadan (özellikle de ergen kesim) kendinden yaşça büyük üyelere alaycı, küstah veya saldırgan cevaplar yazabiliyor. Bu ve benzeri davranışlara karşıyım ben.
 • novel
  Sormak için değil öğrenmek ve öğretmek amaçlı olmalı. Ama isteyen istediğini kurallar içinde sorunca sıkıntı çıkmıyor işte.
  Eleştiriyi kabul etmeyen çok insanca fikir alışverişi yapılabilmeli. Cevap beklemeden engelleme, görüşü kaldırma çocukça.
  Güzel bir Bence iyi noktalara değinilmiş.
  Eleştiri her zaman olmalı daha iyi olsun her şey.
 • LALOGLAN
  Gruplaşma zaten hiç bitmedi bu sitede. Üstelik o grupta kizlara yalakalik yapan erkekler acaba ne kadar erkek..

  Aşırı derecede fenomen var buda ayrı bir konu.
 • Ankaragücümegidiyor
  Haklısın ama aynı zamanda haksızsın.. Neticede burası üniversite kürsüsü değil... Daha çok eğlence amaçlı kullanılıyor... Hakaret.. Küfür olmadığı müddetçe tahammül etmeliyiz bence
  • Amorcita

   Ben daha ciddi bakıyorum bazı şeylere. Tahammül edebileceğim şeyler değil bunlar hele ki haksızlık

  • Mutlaka asabımızı bozan çiğlikler.. Basitlikler.. Hoşgörüsüzlükler cidiyetsizlikler olacak.. Hayat bu..

  • Amorcita

   Hayat bu diyerek herkesin her yaptığına eyvallah diyecek kadar rahat bir insan değilim. sanal bile olsa🤨

  • Hepsini Göster
 • adanus001
  site hakkında çok güzel bir elektiri olmuş size sonuna kadar katılıyorum. sizin gibi siteyi takip edenlerin tepkilerinidaha sert belitmrsi üzel olur
 • Bilenbey
  bir cok kisi bilgiden ziyade farkli seyler pesinde malesef
 • _Beef_
  Gayet güzel ve mantıklı seninle bir tanışıp sohbet etmek lazım
 • IAmarPresterAen
  Çok güzel açıklamışsın emeğine tasa değmesin :D
 • Person-Alone
  Az dürüst olsalar yeterli.

  Elinize sağlık.
 • Sgghhhh
  Eleştiriye açık olunmalıdır yani
 • FucsMachine
  Eline sağlık guzel yazmıssın
YÜKLENİYOR...