"Amaca giden her yol mübahtır" felsefesini benimsiyor musunuz? Sizce doğru mu?

Bu düşünceye göre kişi, kafasında belirlediği hedefe ulaşmak için, her yolu araç olarak kullanabiliyor. Hedefe ulaşmak için kullandığı yolların doğruluğundan ziyade, amacına ulaşıp ulaşamayacağını umursuyor.
Tabii konudan konuya değişir ama, genel anlamıyla bu anlayışı benimsiyor musunuz? Amaca/hedefe/zafere giden her yol mübah mıdır?

1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sitenin ismini yanlış koymuşlar, burada herkes melek, tüm melekler buraya toplanmış. Akonfonun bana verdiği yetkiye dayanarak, sitenin ismini ''meleklersoruyor'' olarak değistiriyorum.

Dediğin gibi konuya göre değişir. Aynı zaman da ''hedefe ulaşmak için bunuda yaparım'' dediğimiz şeylerin ne olduğuda çok önemli.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır, değildir.
    Sen amacına ulaşmak isterken başka engeller çıkabilir karşına örneğin ulaşmak istediğin amaca başka biri hile yolu ile senden bir adım öne geçti sen de sinirlendin gidip dövdün adamı her türlü hakareti ettin olur mu öyle şey canım? Kim uydurmuş bu cümleyi, saçmalık.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 92

• hedeflerim vardır
    ama bunları zor yoldan yaparım ben genelde
    insanları kırmada incitmeden

1|0
    0|0
  • Bu felsefenin yanlış olduğunu binlerce şekilde ispatlayabilirim. Günümüzde amaçlarınızı bazı kişileri ezerek çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı amaca daha zor bir yoldan ama kimseye zarar vermeden de ulaşabilirsiniz. Örnek vereyim, amacınız zengin olmaksa, bunu kârlı bir yatırım yaparak da gerçekleştirebilirsiniz; yolsuzluk, hırsızlık yaparak da, hatta yaşlı babanızı öldürüp mirasa konarak da. Yatırımla zengin olmak bakıldığında zor. Bu felsefeye göre diğer seçenekleri değerlendirmek gerek. Ancak şöyle bir şey var, herkes bu felsefeyi benimserse başkası da seni ezecek ve amacına yine ulaşamayacaksın. Mantıksız, yanlış, insanlık dışı...

1|1
    0|0
  • "Amaca giden her yol mübahtır" felsefesine karşıyım. Böyle bir durumda amaca ulaşmak için etik olmayan herşey yapılabilir demektir ki sonuçta amacınıza ulaşsanız da sizi geçici mutlu edecek bir sonuçla başbaşa kalırsınız. Sonra gün gelir kendinizi sorgulamaya başlarsınız neden yaptım diye. Bunun için amacınız her ne ise etik olarak doğrularla gidin geriye dönüp baktığınızda pişmanlıklarınız olmasın...

2|0
    0|0
  • mübah kelimesi konuya ya da kişiye göre değişiklik gösteren bir anlama sahip değildir, dolayısıyla hedef ve yol ne olursa olsun amaç uğruna yaptıkların ya mübahtır, ya da değildir.
    soruyu hedefe ulaşmak için her türlü kötülüğü yaparmıyım diye toparlarsak eğer,
    cevabım şöyle olur; genel olarak doğru yolda ilerlemeyi, ve eğer hedefe ulaşamıyorsam kaderime razı gelmeyi tercih ederim, her yöntemi (mübah göremem) yani.
    lakin bir damarım var ki, o damarın ayarıyla oynanırsa her yöntemi her şekilde kullanabilir, kaide ya da mübah tanımayabilirim...

2|0
    0|0
  • Zirveye çıkarken bastığın dalları kırma ki düştüğünde tutunacak yerlerin olsun... yani bu sözden de anlaşıldığı gibi amaca giden her yol mübah değildir. çünküü kendimizi yukarıları cıkartırken belki de başkalarının kırıldıgını görmezden geliyoruz ve bu olmamalı

1|0
    0|0
  • Bir futbol maçındasın, 90 dakika her türlü çirkefliği, terbiyesizliği, hadsizliği, yalanı, dolanü yapacaksın, ve maçı 1-0 kazanacaksın, maç sonrası kimse senin galibiyetinden konuşmaz...

Ama futbolu kuralına göre, güzelleştirerek, efendilikten ödün vermeden oynayıp 0-5 da kaybetsen, insanlar senin güzel futbolundan bahseder... bir çoğu yediğin 5 golü konuşmaz bile...

1|0
    0|0
  • Amaç eğer helal daire içindeyse evet..
    Zaten, helal daireye haram yoldan varılmaz..

Mübah, ne günah ne sevap demektir..

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Bencil insanların felsefesi bana göre değil.
    Bu arada görsel sanki biraz zırt alaka olmuş gibi :D

1|0
    0|0
    • 😄 Hayır kadın kendi kimliğinden çıkıyor işte 😄 yani yapmayacağı şeyleri amacı için yapıyor 😄

• Helal olan herşey...

2|0
    0|0
  • Bence her yol mübah değildir.

1|0
    0|0
  • Hayır benimsemiyorum. Amaç uğruna giderken kırmamak ve hak yememek iyidir.

1|0
    0|0
  • Hayır.. doğru yoldan olmayacaksa hiç olmasın.

1|0
    0|0
  • Yol için yollu olmamak gerek.

1|0
    0|0
  • Yanlış

1|0
    0|0
  • Ben onun bir değişiğini benimsedim.

"Sonucunu göze aldığın her şeyi yapabilirisn"

1|0
    0|0
  • Sadece savaşta.

1|0
    0|0
  • Namussuz 1. lik yerine şerefli 2. lığı tercih ederim

2|0
    0|0
  • Amaca giden her yolun mübah olup olmadığını tartacak bir aracı hepimizde var adı vicdan. Vicdanıma danıştığım da, birilerini kırabileceğimi veya kullanabileceğimi o bana söylüyor. Vicdanın reddediyorsa yapmamalısın.

1|0
    0|0
  • Çok geniş kapsamlı bir bakış açısı yani kişiliğimden değerlerimden ödün vermem o yüzden bende mübah kavramı yok... kimseye kendim de zarar vermeden olabilecek yöntemleri denerim

1|0
    0|0
  • Ever benimserim ve uygularim ama birilerine zarar vermedikçe

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    72

Kızlar Ne Diyor 112

• Hayır benimsediğim bir felsefe değil.

1|0
    0|0
  • Mübah olabilir belki ama ben her seyi yapamam beynim yap dese bile kalbim yapamaz. Mesela ben amacım için bir insanın canını mı yakıcam yani? Yapamam hatta bir insanın canı yanıcaksa onun yerine baska bir yolu denemeyi seçerim. Uzun ve zorlu olsa bile

1|0
    0|0
  • Değildir. Kişi kendisinden karakterinden çok fazla ödün verirse o işi başarsa da sonunda pişmanlık duyması an meselesidir. Diyelim parayı hırs haline getirdin çok zengin olmak hedefin eğer kişiliğinden, doğru bildiğinden vazgeçersen kazandığın paradan da hayır göremezsin ama elinden geleni yapar helal çalışır, kafanı kullanır, şükredersen Allah sana zaten fazla fazla katarak verecektir. Yine kariyer içinde aynısı geçerli yani amaç=emek=doğru strateji=tevekkül=hayırlı sonuç.

1|0
    0|0
  • "Uzun ince bir yoldayız" diyor Veysel. Hepimizin varacağı menzil aynı. O halde mesele menzil değil o menzile gidilen yoldur esas olan.

1|1
    0|0
    • Sizi takip edebileceğim başka platform sosyal medya var mı başka bir yerlerde daha yazıyor musunuz yani teşekkürler

• @Kuklagil Kasidie. com daki "cuckold place" grubuna katıl. bu konuda görüş alışverişinde bulunabileceğin bir çok kişiye ulaşabilirsin. forum yazılarını oku.

• Boyfriendlerinizi nasıl seçiyorsunuz siz

• Her türlü yol mübah değildir ahlak kurallarına ve etik olup olmamasına göre. Benim için de amacın ne olduğu da önemli gidilen yollar da önemli. Bazen her şey mübah olurken bazen de bütün her şey üzerinde düşünüp geri adım atabilirim.

1|0
    0|0
  • her yol mübah değil ben de o kişi değilim.

2|1
    0|0
  • Baskalarinin özgürlüğünü kısıtlamadan, etik olan seylerin dışına çıkmadan, canlilara zarar vermeden, hak yemeden, vicdanen yapilan çabalar olabilir. Ama mübahtır kelimesinde, amaca ulasirken yeterki istedigim olsun, o yolda ilerlerken hc bsy umrumda degil dusuncesi vardir.

1|0
    0|0
  • Amacs giden her yol mübah değildir tabikide yanlış. Ev almak istiyorum hırsızlık mı yapıyım yani. her yol mübahsa bu durumda hırsızlıkta mübah sayılır.

1|0
    0|0
  • benimsiyorum

1|0
    0|0
  • Hayır değil

1|0
    0|0
  • Hayır
    *Gecen bol olsun.*

1|0
    0|0
  • Yok o kadar uzun boylu da değil. Bazı amaçlar uğruna kimseyi araç gibi kullanmam.

1|0
    0|0
  • Hayır genelde olumsuz sonuçlar doğurur

1|0
    0|0
  • değil, hedefime ulaşmak için can yakmam gerekiyorsa o hedeften vazgeçerim

1|0
    0|0
  • Asla doğru bulmuyorum. Hayat zaten hedefinize doğru yürürken geçirdiğiniz maceralardan oluşur. Yıkıp döktüklerinizin üstüne basarak zirveye çıksanız bile tepetaklak yuvarlanıverirsiniz kısa zamanda.

1|0
    0|0
  • Amacına, hedefine giderken kalp kırmıyorsan yahut başka bir şekilde zarar vermiyorsan bir mânâsı olur amacının. Yani hayır, değildir.

1|0
    0|0
  • Her yol mübah olsaydı hayatım mükemmel ilerlerdi.

1|0
    0|0
  • Doğru değil. Hedefin olmalı. Onun için çaba göstermelisin kesinlikle hiç bir engel seni pes ettirmemeli ama biriyle çıkıyorsan o yola onu harcayamazsın birilerinin üstüne basarak ilerleyemezsin.

1|0
    0|0
  • Amacama giden her yol mübahtir diye okudum. Dedim n'luyoz😂

1|0
    0|0
  • Hayir herseyin siniri oldgunu düşünürüm

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    92
Yükleniyor... ;