#Sorbe , #Coconut , #Bench , #Bade N E D İ R?

SerKanI923
#Sorbe , #Coconut , #Bench , #Bade N E D İ R ?

Sorbe; Etimolojik Olarak %99.9 Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Şerbet Sözcüğünden Gelen, Çinlilerin Sahiplendiği Yine Fransız Mutfağında ve Geçen Yüzyıl Ziyafet Mantığında Balıktan Ya da Tavuktan Ete Geçerken Hem Ağız Tadını Nötralize Etmek, Hem de Hazmı Kolaylaştırmak İçin Tüketilen Sütsüz Dondurma, Meyveli Buz, Dolayısıyla Meybuz!

Son 10 Yılda Türkiye'de Birçok Şeyin Adı Yabancılaştırılmıştır.

Meybuz, Meyveli Buz, Sütsüz Dondurma Varken, Sorbe Nedir?

Malesef Günaşırı TV Kanallarında Bu Durum Günden Güne İnsanların Diline Dolaştırılıyor.

#Bkz. Survivor Adlı Yarışmadaki İki Kelimeyi Bir Araya Getiremeyen Yarışmacıların %99'u
#Sorbe , #Coconut , #Bench , #Bade N E D İ R?
Bank Yerine, #Bench
#Sorbe , #Coconut , #Bench , #Bade N E D İ R?
Hindistan Cevizi Yerine, #Coconut Vb. Kullanmaktadır.

#Sorbe , #Coconut , #Bench , #Bade N E D İ R?

Özellikle; Bade. .

Ulan Bade Şarap..

Örnek Survivor'da Badem Demekten Utananlar Olduğu Gibi Günümüzde Meyveli Buz Demekten Utanan Denyolarda Günden Güne Çoğalıyor..

#Bkz. Sorbe

#Not: Sorbenin Düzeltiyorum, Sütsüz Dondurmanın Kralı Üsküdar İskelesinden Yürüme Mesafesinde (Sultantepe Mah. Selmanipak Cad.) Bulunan Kanaat Lokantasında Sütsüz Frappucino İle Dondurma Arası.. Tadabilirsiniz.

#SerKanI923
#Sorbe , #Coconut , #Bench , #Bade N E D İ R?