Sorunlarla başa çıkamıyorum, hayattan nasıl zevk alabilirim?

swordofmorning
Selam herkese. Buraya yeni üye oldum. Dinlemek isteyenlere birşey danışmak istiyorum.
Okuduğum kadarıyla bu sitede de benim gibi kısa boylu kızlar var ama benim sorunum tamamen bu değil. Sanki hayatın bir kısmı benim için işlemiyor gibi. Aslında kendimi çok kısa görmüyorum ve şakacı biriyim ama üzgün hissettiğimde başımda düşünceler dönmeye başlıyor. Ağlıyorum bazen ve yanımda olmayan her arkadaşım için üzülüyorum. Onlara hiç ağladığımı söylemedim. Onlara derdimi anlatmak bana komik geliyor. Dünyada o kadar sıkıntı var ki bide benimkilerle uğraşmalarını istemek sanki bencillikmiş gibi. İnsanlar nasıl hayatlar yaşıyor, elleri ayakları tutmuyor bazıları görmüyor veya aile kayıpları var. İnsanlar böyleyken kendi üzüntüme kızıyorum. Sağlıklıyım çok şükür. Annem babam sağ. İstediğim şeyleri alabilecek düzeydeyim.
Boşlukta hissediyorum kendimi. Okulda bir çocukla bakışıyoruz ama boş hayaller kurduğumu düşünerek kendime kızıyorum. Ben kısayım kimse bana bakman benle dalga geçerler diye. Aslında tatlı bir yüzüm var beni kısa olmama rağmen seven insanlara müteşekkirim. Ama bir türlü o boşluk geçmiyor işte.
Arkadaşım pek yok ve dışarı çıkmayı pek sevmem. Sürekli dizi film izlerim evde. Geçen seneden beri neredeyse 15 tane yabancı dizi bitirdim. İngilizcem gelişti, mutluyum.
şu an 15 yaşımdayım (18 yazdığına bakmayın) ve 151 falanım. Ama izleyen bilir kocan kadar konuş filmindeki kız çok kitap okurdu. Bende onun gibiyim. Ablam dalga geçiyor benle sende evde kalcan diye. Aslında dalga geçtikleri şeyler moralimi bozmuyor. Gerçek olmaları moralimi bozuyor. Bu arada lütfen süt iç, baskete git gibi şeyler yazmayın. Süt içemiyordum aslında ama deniyorum artık. Burnumu tıkayıp içiyorum. Ayrıca 1 yıl basket 2 yılda yüzmeye gittim.
Özet şu ki bu hayattan nasıl keyif alabilirim?

Sorunlarla başa çıkamıyorum, hayattan nasıl zevk alabilirim?