Kardeşim disleksi olabilir mi?

alesya1
Kardeşim ilkokul 1'e gidiyor harfleri öğretir iken çok zorlanıyoruz bir turlu anlamıyor kısa bir örnek vereyim (el) mesela şu iki harf için yarım saat uğraşıyoruz yinede anlamıyor harfleri teker teker anlatıyorum çiziyorum soruyorum yok ogrenemiyor dikkati hemen dağılıyor yapamiyorum diyip ağlıyor sayfanın köşesine hemen resim çiziyor (kalp) -ben kızmıyım diye- resimde çok yetenekli bu arada.
A yazıyor mesela bir satira a yazdiricez aralarında boşluklar aynı değil bazen harfi çok büyük yazıyor bazen küçük yamuk vs. Ve harfleri çok karıştırıyor... Kendini net olarak ifade edemiyor yabancı insanlara. şu an a-l-e harflerini öğrenip okumasi gerekiyor ama sayfaya boş boş bakıyor unutuyor diğer kardeşim internetten baktığında disleksi olabileceğini söyledi yarın öğretmeni ile konuşacağım ve nedenini bilmediğim bir nedenden dolayı utanıyorum konuşmaya (annem ve babam ayrı annem çalıştığından yorgun olduğundan ben ve diğer kardeşim çok ilgileniyoruz)
Disleksi olduğunu nasıl öğrenebilirim disleksi olan ya da yakin i olan biri belirtirleri nelerdir ve eger öyleyse de nasıl eğitimini yapacağım bilen biri var ise lütfen aydinlatsin iyi geceler.
(Resim çizmeyi çok sever spora yatkin)
Kardeşim disleksi olabilir mi?
3
4
Görüşünü yaz