Babam kendini sürekli benimle kıyaslıyor ve önüme sürekli taş koyuyor. Psikolojik destek almaya nasıl ikna ederim?

Gizli Üye
Babam 45 yaşında. İyi bir mesleği var ve şu an istediği her şeyi yapıyor. Ama fakirlikten çocukluğunu, gençliğini yaşayamamış hiç. Bu sebepten olduğunu düşünüyorum ki benim zevk aldığım bir şey olduğunda hemen kısıtlamaya çalışıyor. Dışarı çıkmama, yurt dışında kazandığım üniversitede yüksek lisansıma, arkadaşlarımla tatilime, arabasını kullanmama vs. her şeye engel oluyor. Nedenini sorduğumda ben senin yaşındayken yapmadım, sen de yapma diyor ve sürekli tartışıyoruz. Psikolojik problemleri olduğunu düşünüyorum, onu psikolojik destek almaya nasıl ikna ederim? Ne yapmalıyım?
Babam kendini sürekli benimle kıyaslıyor ve önüme sürekli taş koyuyor. Psikolojik destek almaya nasıl ikna ederim?