Motivasyon kaynağı nasıl bulunur?

ВедьмакГеральт
İnsan kişisi herkesi memnun edebilirken içselliğinde yapayalnız bir varlıktır. Gün gelir kendi moral motivasyonunuzu sağlarken birtakım kaynaklara ihtiyaç duyarsınız. Kişi kendi kendine yetebilmeli; bana kalırsa pek azımız bunu başarabiliyoruz. Geriye kalanlarımız için motivasyon kaynağı diğer insanlar oluveriyor. Büyük ölçüde sosyal varlıklar olduğumuzdan mütevellit 'konuşup dertleşmeye veya sevip sevilmeye' karşı yoğun hissiyatlar içerisine giriyoruz.

En büyük motivasyon kaynağı 'hayallerdir' kanımca. İnsan hayalleri olmadan neredeyse bir hiçtir, onlarla herhangi bir şekilde mutlu olabilir.

Çok sevip değer verdiğiniz birinin paralel olarak, aynı şekilde size vereceği 'sevgi' bir diğer motivasyon kaynağıdır. Gerçekten edebiyat yapmıyorum; bu kişi sevgiliniz de olabilir, ailenizden biri de veyahut arkadaşınız da. "Ben bu konuda sana güveniyorum" cümlesinin verdiği motivasyonun kaynağı hiçbir şeye değişilmez, bambaşkadır. Hele de sevdiğiniz bir şeyi yapacaksanız çok süperdir iştah kabartır. Çünkü inandığı bir şeyin peşinden giden insan hiçbir zaman yorulmaz, yorulsa bile hissetmez. Ve de o inandığı şey çok doğru bir şey ise, tadından yenmez tabiri caizse.
Motivasyon kaynağı nasıl bulunur?
Bu hayatta herkesi motive eden bir şeyler illaki vardır; peki ya senin en büyük motivasyon kaynağın ne?
Motivasyon kaynağı nasıl bulunur?
49
15
Görüşünü yaz