"Ona Karşı Ne Hissettiğimi Bilmiyorum, Ne Yapmalıyım" Diyenler Buraya Toplanın!

meftun35

Değişik bir konu ile karşınızdayım. Sanırım farklı şekilde konuları ele alan benim. Git gide çok değişik Benceler yazıyorum :D İyi mi kötü mü bilmiyorum ama yardımcı olmak için yazdığımı da biliyorum.

Hayatına bir anda birisi girer. Aslında sen onunla arkadaşsın dimi? Yoksa değil misin? Dur Dur! en iyisi şu olaya açıklık getirelim yoksa sen yine düşüncelere boğulacaksın.

1. İlişkisel açıdan düşünme!

Ona Karşı Ne Hissettiğimi Bilmiyorum, Ne Yapmalıyım Diyenler Buraya Toplanın!

İlk önce sakin bir kafayla, o insan ile ilişkimiz nasılmış onu bir göz önüne alalım. Bunu düşünürken sıradaki maddeleri de katalım ki sonuca iyi ulaşalım ne dersin. Başlıyoruz!

O insan ile günlük ilişkinize bir göz atın. Davranışlarını ve konuşma tarzını düşünün. Düşündük ve sonuç negatif ise bir sonraki maddeye geçiyoruz. Piuvvvvv!

2. Bir belirsizlik var gibi!

Ona Karşı Ne Hissettiğimi Bilmiyorum, Ne Yapmalıyım Diyenler Buraya Toplanın!

O insan hakkında düşüncelerinizin sonunda bir belirsizlik yaşadınız. Hala aslında ne olduğunu tam çözemediniz. O insan sanki seviyor ama sevmiyor da olabilir. Ne yapacağız bir düşünelim?

Hadi belirsizliğine bir darbe vuralım. Üçüncü bir ihtimal düşünelim. Seviyor veya sevmiyor dedik ama ya kayıtsızsa size karşı ve hiçbir şey hissetmiyorsa. Nasıl yani? İlla seviyor veya sevmesine gerek yok! Belki de bir şeyler hissetmiyor da olabilir. Sen belki de duygusal yanlışın içindesin. "Eee ben niye böyle düşündüm?"

Cevap çok açık ve net algılarınız ve düşünceleriniz sizinle oyun oynuyor olabilir mi? Bence %90 etkili olma durumu var. Algılar hakkında Bencem'i oku.

Algılarınla Başa Çıkmak İster Misin?

3. Onu tanımak!

Ona Karşı Ne Hissettiğimi Bilmiyorum, Ne Yapmalıyım Diyenler Buraya Toplanın!

Zaten sevdiğini hisseden ve bilen insan bu maddeye geçmez ve okumaya da devam etmez. "Algılar değil de ben harbiden bir şey hissediyorum, eminim." diyorsan haydi devam edelim.

O zaman onu tanımaya çalışın. Tanımak derken o insanı adeta makine gibi tarayın. Seviyor veya sevmiyor ihtimallerini bir kenara bırakın. O insanı tanımaya çalışın. Hobiler o bu vs. öğrenin ve bunu hemen değil de zamanla tanımayı tercih edin. "Bu bize ne kazandıracak?" derseniz;

a. Tanıdıkça gerçekten hisleriniz ona karşı var mı veya siz bir anlık sevdim mi sandınız bunu göreceksiniz.
b. Onu tanıdıkça kişiliği ve davranışlarını öğrenince de, artık ilişki durumunuz hakkında ön görüşlü ve fikir sahibi olacaksınız.

4. Sabırsız biri olmamak!

Ona Karşı Ne Hissettiğimi Bilmiyorum, Ne Yapmalıyım Diyenler Buraya Toplanın!

Bir şeyleri fark edeceksen sabırlı olmayı da öğrenmem gerek. Aklından çıkarma her şey bir anda olmaz bu her konu için geçerlidir. Sabretmenin sonucu her zaman güzeldir. O yüzden sabırlı ol ve sabırlı davran ve sabırlı hareket et! Kısacası sabret!

5. Karşı tarafın hareketlenmesi!

Ona Karşı Ne Hissettiğimi Bilmiyorum, Ne Yapmalıyım Diyenler Buraya Toplanın!

Aşamalar sonunda karşı tarafın sizinle ilgilenme ve bir şeyler yapma isteği açıldıysa eğer, hemen hemen aklınızdaki o soru işareti çözmeye çok yaklaştınız demektir. Size mesaj atıp ve takılmak da istiyorsa ve bu tür yaklaşımlar alıyorsanız, %50 size karşı hissi var ve %50 sizi arkadaşı olarak görüyor. "Haydaaa!!!" dediğini duyar gibiyim.

Ne kadar "Ya offfff!!!" desen de insan psikolojisi diye bir şey var ve ona göre de ihtimalleri var. "Ne olacak şimdi?"

6. Sonuca ulaşmak!

Ona Karşı Ne Hissettiğimi Bilmiyorum, Ne Yapmalıyım Diyenler Buraya Toplanın!

Burada seçenekler size kalmış bir şey ve size seçeneklerinizi sunuyorum.

a. Sabır ederek ondan bir şey bekleyebilirsiniz.
b. Beklemek istemezsiniz. İyi arkadaş olursanız bunun sevgiliye dönme işi zordur. Bu yüzden söylemek istemezseniz, ilk ona karşı hoşlandığınızı belirtin ve adım bekleyin.
c. Doğru an geldiğinde direk ona hislerini açıkla ve dürüstçe söyle. Bunun sonucunda ya evet der ya da hayır. Aranızdaki ilişki ne kadar sağlamsa hayır dese bile sizinle irtibatı koparmaz ama sağlamlığından tam emin değilseniz de bir daha görüşmemek isteyebilir.
d. Belki de sevgili değil de gerçekten de onu arkadaşınız olarak görüyorsunuz ve hislerinizde yanıldınız! Artık bu seviyor veya sevmiyor kaygısından da kurtuldunuz. :)

Seçimi siz belirleyeceksiniz ama sonuçları da göze alarak. İlk 5 aşamada belki onunla bir bağınız yoktu ama bağ oluştu ve artık tek bir belirsizliğiniz var. Daha öncesinde birden çok belkileriniz varken şu an tek belkiniz kaldı. Aşamalar da az çok onu arkadaşınız mı yoksa sevgili mi olarak görüyorsunuz onu anlamışsınızdır. Belki de sevgili isterken iyi bir dostunuz olmayı tercih ettiniz veya onu sevdiniz ve hayatınızda sevgiliniz olmasını istediniz.

Seçim ne olursa olsun değer veren bir insanda öyle kolayca bırakıp gitmez! Bununda altını çizeyim.

Umarım Bence'm sana bir ışık olmuştur. :)

"Ona Karşı Ne Hissettiğimi Bilmiyorum, Ne Yapmalıyım" Diyenler Buraya Toplanın!
29 Cevap