Etkili İleti̇şimi̇n Birkaç Püf Noktası!

-sSToCkk-

Merhaba bugün sizlere kendi bildiğim yöntemlerle etkili iletişimin puf noktalarını anlatacağım.

Etkili iletişim sadece ilişkilerde değil hayatımızın bir çok yerinde ihtiyacımız olan bir şey. Etkili iletişim diyorum ama sen neyden bahsediyorsun sadede gel dediğini duyar gibiyim.. Pekala, şöyle söylemek gerekirse etkili iletişim aslında kendini ve isteklerini ifade etme biçimidir. Karşındakini ikna etme, Sohbeti ilerletme, toplantılarda konuşma, seminerlerde sunum yapma hepsi bu kavramın içindedir. Bu gibi durumlarda heyecanınızı yenmenizi ve etkili iletişim kurmanın yollarını bu bence'de göreceksin. Hadi o zaman sırayla püf noktaları inceleyelim!

- ÖZ GÜVEN -

Etkili İleti̇şimi̇n Birkaç Püf Noktası!

Çoğu zaman istediklerimizi belirtirken çekiniriz veya kendimizi ifade ederken heyecanlanırız sorun değil bu durumu herkes yaşadı fakat bir çok kişi bunun üstesinden geldi sıra sende !

Şöyle dersem ayıp olur mu? Aman şimdi buna kızmasın, hata yaparsam herkes bana gülerse? sende bu düşünceleri aklından bir kez olsun geçirmişsindir. Üstesinden gelmenin tek yolu kendinle barışık olman. İyi de bu benim bildiğim bir şey dediğini duydum. Kendinle dalga geç hatalar yaptıkça gülümse bu sana öz güven verir ve hata yapmaktan korkmazsın. Kendin olma kavramı aslında burada başlıyor birçok şeyi belkide kendi isteğinle yapmadın veya isteklerini dile getirmedin. ÇEKİNME! seviyorsan söyle, işinden rahatsızsan bunu patronuna söyle iş arkadaşına değil, bir şey isteniliyor ve sen istemiyorsan bunu dile getir. En fazla reddedilir, işinden olursun, ya da arkadaşın olmaz sorun değil en azından keşkelerle yaşamazsın.

- İLETİŞİM -

Etkili İleti̇şimi̇n Birkaç Püf Noktası!

Bir iletişimde yaklaşım biçimi ve üslup önemlidir. Tamam başta çekinme içinden geleni söyle dedim ama kibar ve saygılı bir biçimde olmak şartıyla. Suratı asık kaşları çatık kimseyle konuşamazsın. Kendini ağır ağabey sanan tipleri görmüşsündür. Hitap biçimlerinden dolayı ya hoş karşılanmıyor ya da kimseyle anlaşamıyorlar. Tatlı dil her kapıyı açar. Sen yeter ki saygılı ol karşındaki saygısız olsa bile bir süre sonra senden etkilenip saygılı olacaktır. En önemlisi ise gülümsemek tabii 32 diş gül demiyorum. Yüzünde hafif tebessümle iletişime başlamak her zaman daha etkili olmuştur. O zaman konuyu toparlayacak olursak SAYGILI OL VE GÜLÜMSE.

- GİZEMLİ OLMAK -

Etkili İleti̇şimi̇n Birkaç Püf Noktası!

Birçok kez burada hepimiz hata yapmışızdır. Tanışmalarda karşımızdaki sormadan hayatımızı destanlar gibi anlatıp sonra neden bitti konuşmamız neden konu bulamıyorum gibi düşünceler içinde oluyoruz. Tanışmak önemli tabii fakat kendini biraz ağırdan alıp kendin hakkında fazla bilgiler vermeden kısa kısa anlatmaların karşı tarafın ilgisini çekecektir. İnsan oğlu meraklanmayı sever ve merak edilen bir şeyin peşinden her zaman gitmiştir .İletişimde de bu oldukça etkilidir. Fakat gizemli olacağım derken içinde sende kaybolma tabii. Her bir şeyin fazlası zarar olduğu gibi bununda fazlası olumsuzluktur.

-sSTockk-

Etkili İleti̇şimi̇n Birkaç Püf Noktası!
5
0
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Bloodelphianism
  Ellerine sağlık öncelikle.
  Bir dönem boyunca Etkin İletişim Dersi almış biri olarak söylüyorum, kesinlikle derslerde verilerek öğretilecek bir meziyet değil.
  Görüş hala geçerli mi?
  • -sSToCkk-

   Teşekkür ederim. neden öyle düşünüyorsun?

  • Uygulamalı öğreteceksin, insanların arasına salarak.

  • -sSToCkk-

   Tabi ki öncesinde anlatım sonrasında uygulama olmalı. ders anlatım olmadan bilinçsiz yaklaşım üslupları olabilir buda başlamadan hevesinin özgüvenin kırılmasına sebep olabilir.

  • Hepsini Göster
 • KimimBenBurasıNeresi
  Güzel bir bence olmuş eline sağlık🌹
  Günümüzün büyük problemlerinden gerçekten. Etkili iletişim kurmak zorlaşıyor.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

30
 • sude059
  nolursa olsun bence en önemlileri düşünce ve diksiyon. düşünerek konuşan biriyseniz zaten rahat iletişim kurarsınız
 • Minnoşumbne
  Anam anam sen bence mi yazdın o y oy oy ablan sana kurban olsuun ellerine saaağğlııukkkkkhhh
 • Etkili bilgilerdi thanks
YÜKLENİYOR...