Hiçbir Şey Eksik Değil, Sen Böyle Tamsın!

LEYYA_GS

Kulağına bir ses fısıldasa ve dese ki: "Ne eksik ne fazla, ne az ne çok. Bu halinle, bu duruşunla, bu güzelliğinle zaten tamsın." Ne harika olur değil mi?

1. İlk Adımı Atmak İçin Merdivenin Tamamını Görmene Gerek Yok

Hiçbir Şey Eksik Değil, Sen Böyle Tamsın!

Hayatta hiçbir şeyin kesin olmadığını kabul ederek en büyük rahatlamayı sağlayabiliriz belki de. Böylelikle belirsizliklere tahammül artar ve esneklik kazanılır. Hayatımızı kendi değerlerimize göre yaşamak için bu kesinliğe ihtiyacımız yoktur aslında. Bazen bazı soruların cevabını alamayacağımızı kabul etmek gereksiz kaygı ve kuruntuların önünü kesebilir. Tıpkı attığın adımla önünü göremediğin gibi. At bakalım o adımı, o merdiven seni nereye çıkartıyor? Belki de en güzel yükselişindir.

2. Büyümek İçin En Zayıf Anını Kucaklaman Gerekir

Hiçbir Şey Eksik Değil, Sen Böyle Tamsın!

Hayallerde ki gibi hayat tozpembe olsa, her şey güllük gülistanlık olsa, her gün iyilik sağlık içinde geçse... Ama işte, hayatın içinde hiç sevmediğin renkler de var. Hatta toz içinde kalmış ne renk olduğu belli olmayan tonlar. Bakıp bakıp hiç bir renge benzetemezsin. Sanki simsiyah. Dipsiz bir kuyu gibi. İşte tam "hayat bana simsiyah görünüyor" dediğin an ne kadar büyük bir zenginliğe sahip olduğunu hatırla. Çünkü siyah tüm renkleri içinde barındırır.

3. Güneş, Fırtına Çıktı Diye Doğmaktan Vazgeçmez

Hiçbir Şey Eksik Değil, Sen Böyle Tamsın!

Güneş ne kar, ne fırtına, ne yağmur ne de karanlığı dinler. Beğenilse de, beğenilmese de, sürekli şikayet olsa da o yine doğar. Kimseyi umursamaz. Bildiği yolda kendinden emin olarak görevini yapar. Pes etmez, dert etmez... Hepimiz kendi hayatımızın güneşi olsak, ne güzel olurdu değil mi?

4. Tünelin Sonundaki Işığa Değil, İçindeki Işığa Odaklan

Hiçbir Şey Eksik Değil, Sen Böyle Tamsın!

O yol bazen bitmek bilmez. Git, git, git... Ne tünelin başı ne ortası görünür. İşte tam o anlarda tünelin sonundaki ışık yerine içindeki ışığa odaklanmanın tam zamanı. Görmek yeterli.. Gerisi sende zaten 🦋🦋

Hiçbir Şey Eksik Değil, Sen Böyle Tamsın!
42 Görüş