Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

0samettt00

Mutsuzluk, grinin birçok tonunda gelir. Bazen insanlar neşeden yoksundur.

Duygusal karanlıkları kendi tercihleri ​​mi? Yoksa yaşam koşulları kontrollerinin dışında mı?

Depresyon ve diğer psikolojik hastalıklar kesinlikle klinik bir hastalıktır ve en aza indirilmemesi gerekirken, etkileyebileceğiniz üzüntüye katkıda bulunan faktörler de vardır.

İşte mutsuz olabileceğiniz 15 neden ve güneş ışığının içeri girmesine izin vermek için zihinsel perdelerin nasıl açılacağına dair öneriler.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

1. Endişeleniyorsun.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"Ben yaşlı bir adamım ve pek çok sorun yaşadım ama bunların çoğu hiç olmadı." - Mark Twain

Endişe iç kargaşa yaratır. Ateşle hareket eden sallanan bir sandalyeye benziyor, ama hiçbir yere gitmiyor. Endişelenmek eylem yaratmaz, sizi dondurur, böylece net bir şekilde düşünemezsiniz ve olumsuz sonucun asla olmamasını sağlamak için değişiklikler yapamazsınız.

Enerjiniz, kontrol edebileceğiniz şeyleri değiştirmek ve geri kalanını bırakmak için daha iyi kullanılacaktır. Bobby McFerrin basitçe söyledi, “Merak etme! Mutlu ol!" Endişe eksikliği kesinlikle mutluluk yaratabilir!

2. Algılanan kontrol fikrine tutunuyorsunuz.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"İnancınız güçlendikçe, artık bir kontrol hissine sahip olmanıza gerek olmadığını, her şeyin olduğu gibi akacağını ve onlarla birlikte büyük zevkinize ve yararınıza akacağınızı göreceksiniz." - Emmanuel Teney

Bazen insanlar bir süper kahraman çizgi romanından çıktıklarına inanıyor gibi görünüyor. Her şeyi çok iyi kontrol edebileceklerine ve her şeyin tam olarak planladıkları gibi olacağına inanıyorlar. Taşıması ne kadar büyük bir yük!

Bu ağırlığı almak için kesinlikle süper adamın gücüne ihtiyacınız olacak. Ancak gerçek şu ki, kendimizden başka hiçbir şeyi kontrol etme yeteneğimiz yok. Bununla barıştığınızda, baskının kalktığını görürsünüz ve imkansızlığı planlamak yerine yolculuğun manzarasının tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

3. Kin tutuyorsunuz.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"Öfke, üzerine döküldüğü her şeyden çok, içinde depolandığı zarar verebilen bir asittir." - Mark Twain

Kin tutmak, zehir içmek ve diğer kişinin ölmesini beklemekle hemen hemen aynı mantığa sahiptir. Tüm o negatif enerjiyi taşıyarak kendinize zarar veriyorsunuz.

Acıyı bırakın… kendi menfaatiniz için. Sizi eleştiren kişi muhtemelen size ikinci bir düşünce vermeden harika vakit geçiriyor, siz de hayatınızı zihninizle onlara ölüm ışınları göndererek boşa harcıyorsunuz.

4. Herkesin sizin kurallarınıza göre oynaması gerektiğine inanıyorsunuz.

“Adil olduğunuz için dünyanın size karşı adil olmasını bekliyorsanız, kendinizi kandırıyorsunuz demektir. Bu, aslanın onu yemediğin için seni yememesini beklemek gibi bir şey."

Flaş haber: dünya sizin kural kitabınıza göre yaşamıyor.

Bunu ne kadar çabuk kabul edersen, o kadar mutlu olacaksın.

İşlerin nasıl yapılması gerektiği, size nasıl davranmaları gerektiği veya hayatlarını standartlarınıza ve inançlarınıza göre nasıl yaşayacakları konusunda başka kimse notunuzu almadı.

İnsanlar sık ​​sık öfkelenirler çünkü birisi derin ideallerini ihlal eder. Yine de imkansız bir görevi yapmaya çalışmak - herkesin mükemmellik fikrinizle yaşamasını sağlamak - çok fazla hayal kırıklığı yaratacaktır.

İnsanları oldukları gibi alın ve onlardan bıkmış hissetmek yerine, renkli fikir ve bakış açıları yelpazesini takdir edin.

5. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırıyorsunuz.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"Birinin çirkin olduğunu söylemek seni daha güzel yapmaz."

Çoğu insan dahili karşılaştırma oyununu oynar. Genellikle, o kişinin hayatının yalnızca küçük bir alanını inceler ve eşleşmenin nerede olduğunu görürler.

Belki ata binebilir veya ondan daha iyi şarkı söyleyebilirim? Bütün bir insanın sadece küçük bir kısmına bakmak ve bu kısmı kendinize göre sıralamak anlamsız bir faaliyettir.

Şu anda mikroskop altında sahip olduğunuz hayatınızın bu tek parçasından çok daha fazlasısınız. Bu alışkanlık sadece hayatınızda hoşnutsuzluk yaratacaktır.

Bir şeyleri ölçmeyi bırakamıyorsanız, bunun yerine içe doğru bir karşılaştırma dalışı yapın. Mesela: Dün olduğundan daha iyi bir insan mısın?

6. Sadece tüm hayalleriniz gerçekleştiğinde mutlu olmayı seçtiniz.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

“Mutluluk, etrafınızda olup bitenlerle değil, içinde olup bitenler tarafından belirlenir. Çoğu insan mutluluk kazanmak için başkalarına güvenir, ancak gerçek şu ki, her zaman içten gelir."

Kim daha mutlu, “100 milyon dolar kazandığımda mutlu olacağım” ya da “harika bir akşam yemeğinde ailemle vakit geçirmekten mutlu olacağım” diyen kim?

Yüce hedeflere sahip olmak harika. Ancak mutluluğunuzu, gerçekleşebilecek veya olmayabilecek gelecekteki başarılara bağladığınızda, bugün yaşadığınız hayattan asla neşe bulamazsınız.

Bugün sizi heyecanlandıran şeyleri bulun ve yarının sizi şaşırtmasına izin verin.

7. Yalnızsınız.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

En korkunç yoksulluk, yalnızlık ve sevilmeme hissidir. " - Rahibe Teresa

Doğal olarak sosyal varlıklarız ve besleyici ilişkiler hayatın büyük bir bölümünü oluşturur. Cumartesi gecesi kendinizi yalnız ve depresyonda bulursanız, onu değiştirmek için çaba gösterin.

Arkadaşlıklar bulmak, kesinlikle her günün getirdiklerine olan şevkinizi artıracaktır. Nasıl iyi arkadaşlar bulursun? Ortak bir temel oluşturmak ve harika bir ilişki başlatmak için benzer ilgi ve inançları paylaşan insanlarla sosyal ortamlar araştırın.

Gülümseyin, onlara ulaşın ve başkalarıyla gerçekten ilgilenin. Bunun sizi ömür boyu sürecek bağlantılar kurmada ne kadar ileri götürdüğüne şaşıracaksınız.

8. Hayatta her şeyin yerine materyalizmi arıyorsunuz.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"Çoğu insan çok fakir çünkü sahip oldukları tek şey para."

Para bu hayatta kesinlikle büyük bir kazanç olsa da mutluluk getirmiyor.

Yarın nefes almak için son gününüz olsaydı nasıl hissedeceğinizi düşünün. Gerçekten daha fazla para kazanmak ister miydiniz, yoksa odak noktanız insanlarla bağlantı kurmak veya belirli deneyimler yaşamak mı olurdu?

Değerlerinize göre yaşarsanız, materyalizmin getirebileceğinden daha fazla tatmin bulacaksınız.

9. Doğru şeyler için zaman ayırmıyorsunuz.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"Yanlış şeyleri kovalamayı bıraktığınızda, doğru şeylere sizi yakalama şansı verirsiniz."

Hepimiz zaman zaman odağımızı kaybediyoruz. Bununla birlikte, faaliyetlerinizi değerlerinizle uyumlu tutmak, olumlu bir bakış açısı korumanıza yardımcı olur.

Değerlerinizi listelemek ve sizin için önemlerine göre sıralamak iyi bir egzersizdir. Ardından, günlük aktivitelerinizden kaçının gerçekte değerlerinizle uyumlu olduğunu görün. Bir kopukluk var mı? Eğer öyleyse, onu değiştirmek için ne yapabilirsiniz?

Ama yine de yapılacak en iyi şey, hayatınıza nasıl öncelik vereceğinizi ve sizin için en önemli olanı nasıl yapacağınızı anlamaktır.

11. Mutsuz insanlarla takılıyorsunuz.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"Çevrenizdeki insanlar için kendinizden ve ahlakınızdan ödün vermeniz gerektiğinde, muhtemelen çevrenizdeki insanları değiştirme zamanı gelmiştir."

En çok zaman geçirdiğiniz beş kişinin toplamısınız. Arkadaşlarınız hayatınızda sürekli olumsuzluk kaynakları ise, daha pozitif insanlar bulmanın zamanı gelmiş olabilir.

12. Amacınızı keşfetmediniz.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"Başka biri olmaya çalışmak, olduğunuz kişinin israfıdır."

O kadar çok insan, yaşam amacının hafta sonunu yapmak olduğu yalanına abone oldu. Dünyada bu kadar çok sefil saat zımbası olmasına şaşmamalı!

Var olmak yerine, yaşamaya başlamanın bir yolunu bulun!

Tutkunuzu ve amacınızı bulun ve dünyayı tersine çevirip sizi dehşete düşürmesine rağmen onları takip edin.

Hikayedeki rolünüzü keşfetmek, hayatın macerasındaki en iyi parçalardan biridir!

13. Yazardan çok bir oyuncusunuz.

"Sürekli olarak sizi başka bir şey yapmaya çalışan bir dünyada kendiniz olmak en büyük başarıdır." - Ralph Waldo Emerson

Olmadığınız biri olmaya çalıştığınızda dünyaya büyük bir kötülük yaparsınız. Otantik ol.

Dışarıdaki beklentileri karşılamak için oynamak istemediğiniz bir rolü oynamak sadece gönül yarası istemektir.

Midenizdeki çukuru itmeye çalışsanız bile, bir parçanız yazmadığınız ve daha da kötüsü inanmadığınız satırları okumaktan duygusal olarak kendinizi ve mutluluğunuzu tehlikeye attığınızı her zaman bilecektir.

14. Geçmişinizde takılıp kaldınız.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"Son bölümünü yeniden okumaya devam edersen hayatının bir sonraki bölümüne başlayamazsın."

Birçok insan geçmişlerinin ürünü olur. Pişmanlık, üzüntü, ya eğer öyleyse ve sonradan görmenin nedensellikleridir.

Hepimiz geçmişimizden bir şeyler öğrenebilirken, orada kalmak şimdiki zamanda yaşamak için pratik değildir. Geçmiş değiştirilemez veya yeniden yaşanamaz. Sürekli üzerinde durmak duygusal olarak sağlıklı bir bakış açısı yaratmaz.

15. Geleceğinizi düşünmeye devam ederseniz bugünden keyif alamazsınız.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

"Bugün yaptığınız şey, yarın kim olacağınızı belirler."

Bazı insanlar yıldızlara o kadar odaklanırlar ki, tüm yolculuğun manzaralarını, deneyimlerini ve oraya ulaşırken öğrendikleri dersleri kaçırırlar.

Nihai hedefi elde etmede olduğu kadar macerada da neşe bulun. Yapmazsanız, gelecek vizyonunuz gerçek olana kadar hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Bu olabilir veya olmayabileceğine göre, hedefte olduğu kadar arayışta da mutluluk bulabilecekken neden kendinizi sınırlayasınız?

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!

@0samettt00

Devamı gelecektir.

Neden Bu Kadar Mutsuzum? Gizlice Sizi Mutsuz Eden 15 Küçük Şey!
15
16
Görüşünü yaz
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1516
 • biradetmehmet
  Mutsuz olmak zor olan mutluluk kolay
  Ne diyor üstad

  Âtiyi karanlık görerek azmi bırakmak... Alçak bir ölüm varsa, emînim, budur ancak. Dünyâda inanmam, hani görsem de gözümle. İmânı olan kimse gebermez bu ölümle:re-state://background_color_rgb (255, 255, 255), font_color_rgb (51, 51, 51), justifyLeft, pre
 • MineAkbulut
  Amacımı bilmiyorum kesinlikle. Bu yüzden. Teşekkürler.
 • Tomiriss
  Bence mutsuzluğun en büyük sebebi maneviyat eksikliği. Güzel bir bence olmuş, elinize sağlık.
 • Anı_yakala
  Farkındalık için guzel bir anlatım olmus tesekkurler
 • BanuÖzz
  kendimizi fark etmemizi sağlayan bir yazı güzel olmuş emeğine sağlık
  • 0samettt00

   Teşekkür ederim. 🙂 güzel yorumlarınız beni motive ediyor. 😊

 • Kaanf
  Aslında bu sebepler hariç aile de büyük bir etken ailevi sorunumdan dolayı mesela mutsuzum :’)
 • fanatik_adam
  Bazen neden mutsuz olduğumu anlamiyorum bile, sebepsiz bir huzursuzluk çöküyor üstüme
  • 0samettt00

   önceden önemsenmeyip arka plana atılan sıkıcı hadiselerin tepkisiz bırakılması sonucu aniden ortaya cıkan anksiyete hali...
   onun için duyguları dışa vurmak, konuşmak, anlaşılabilmek, içini akıtmak son derece önemlidir...

 • Bence mutsuzluğun en büyük sebebi maneviyat eksikliği.
 • Serapzara
  üst üste gelen sıkıntılar ve gelecek kaygısı gençleri içten içe mutsuz eden en büyük sebeplerdendir
  • 0samettt00

   Yakında bunun hakkında bir bence yazacağım. :)

 • erkangrbz
  Bugün resmine baktım müzik açtım yüzümde gülümse me oldu akliıma geldi gelsede merhaba İstanbula bağırsam ona baksam zaman geçirsek
  • erkangrbz

   Ne demiş murat göğebakan Senin yokluğunda ne acılar çektim ben
   Gözlerimde çiğ damlası
   Gözlerimde umut haresi
   Hani bir gün sende gelirde seversin diye
   Bırakıp gittiğin günden beri
   Yaralı kalbimle
   Öylesine seni beklemekteyim
   Hani birgün sende gelirde
   Bir gün olur seversin diye.

 • Драгон_Кинг
  Eline sağlık...
 • handsome33
  Bilgiler için teşekkürler 👍
 • Eline sağlık!
 • Mutsuz olmak için ne çok neden varmış
 • SenacCc
  Cok guzel bir yazi elinize sağlık.
 • fangoria
  Stres bunda büyük bir etkendir
 • Selinselinbag
  Süpersin
 • Dilers
  Hayat mutsuzlastiriyir... stresss fazla...
 • elissacharlotte9
  ellerine sağlık
 • Enigma644
  Bazen mutlu bazen mutsuz
 • SandıkBekçisi
  Gğzel yazı
 • MuYılmaz99
  sağol
 • restinerest
  O kadar cok set varki ne 15 inden bahsediyorsun..
  • 0samettt00

   Devamı gelecektir. :) Çünkü bunlarla sınırlı değil

 • Busrabbb_
  Haklı bir yazı
 • aşk_çemberi
  eline sağlık
 • GadınBella
  Devamını bekliyoruz :)
 • eliftan1
  bilgi için teşekkürler
 • Arazzaras
  Sadece aptallar mutludur
 • YağmurZeynep
  Salın gitsin
 • Gizli Üye
  Harikasin
  • 0samettt00

   Teşekkür ederim. :)

  • Gizli Üye

   Rica ederim cnm💕

 • Gizli Üye
  Olabiliyor böyle şeyler
YÜKLENİYOR...