Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi

PinkyMan

Selam, Namaste!

Yeni bir benceye çok çok özel ve önemli bir konuyla başlıyoruz. Belki çakralara inanıyorsunuz, belki inanmıyorsunuz... Belki de "çakra da neymiş???" diye soruyorsunuzdur. Bütün bunlara bu Bence'de değineceğim ve inanın bana bunları gerçekten özümseyip kendinize karşı tamamen dürüst olduğunuzda hayatınızda sayısız şeyi değiştirebilirsiniz. Özel ve önemli çünkü biraz sonra okuyacaklarınız bir bakıma kendini gerçekleştirmenin anahtarıdır.

Kendini gerçekleştirmeye doğru 7 çakra, 7 basamak. Bu basamaklara çıkarken kendinize dürüst olmanız çok önemli. Kendinize karşı kararsız, olumsuz, kısa cevaplar vermekten kesinlikle kaçınmalısınız. Bu alanda kendinize sorduğunuz soruların cevabı "bilmiyorum" oluyorsa çoğunlukla yalan söylüyorsunuz demektir. Çünkü bilinçaltınızda doğru cevabı vermekten kaçındığınız sebepler var ki bunların neler olduğunu en iyi siz bilebilirsiniz. Bu yüzden bir şeylerden korkmak, ego bütünlüğünüzü sarsmamak yerine her şeyi gözardı edip kendinize dürüst olun. Ön bilgiyi fazla uzatmadan hemen çakralara geçelim o zaman. :)

Çakralar - Çakra Nedir?

Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi

Çakraları bir dereye benzetebiliriz. Deredeki suyun akması gibi enerji de vücudumuzda akış halindedir. Su, akışı sırasında belli noktalarda toplanarak birikir. Bu küçük göller, çakralarımızdır. Yani çakralar, enerjinin vücudumuzda toplandığı noktalardır. Bu derelerin önünde bir engel yoksa sürekli akmaya devam ederler. Ancak hayat çok karmaşık ve zordur baylar, bayanlar. Derenin içine bir sürü şey düşebilir. O anda dere akmaya devam edemez :( Ancak hemen üzülüp, karamsarlığın ve rutubetin ruhunuza yerleşmesine izin vermeyin. Göllerin önünü açabilirsek, enerji akıp gider. Bununla birlikte ruhunuz hafiflediği gibi o kirli, kaknem sandığınızda hafiflemiş olur. :)

Vücudun çeşitli yerlerine dağılmış 7 çakra vardır. Her enerji gölünün bir amacı vardır ve enerji akışı, duygusal çer çöp yüzünden tıkanabilir. Çakraları açmak az önce bahsettiğim sebeplerden ötürü zor bir deneyimdir. Bir basamağa çıktığınızda geriye kalan altı basamağı da çıkmadan vazgeçemezsiniz.

1 - Toprak Çakrası

Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi

Önce bel kemiğinin hemen altında bulunan toprak çakramızı açmalıyız. Bu hayatta kalma çakrasıdır ve onu korku kapatır. Hayatta en çok neden korkarsınız? Korkularımız, hayatımız içerisinde çok büyük engeller oluşturur. Durduğumuz yerde mıhlanmaktansa onların üstesinden gelmek, en güzeli.Kendinize doğruyu söyleyin ve onlarla yüzleşmeyin, onlara teslim olun. Burası kritik. Çünkü onlara karşı çatışmayı sürdürdüğünüz her an yenik düşebilirsiniz. Bunun yerine onlarla bütünleşin, onları kabul edin. Teslim olun. Bırakın, korkularınız dereyle birlikte akıp gitsin... Şu andan itibaren işte toprak çakranızı açmış oldunuz. :)

2 - Su Çakrası

Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi

Bu çakra, zevk alma çakrasıdır. Onu kapatan ise suçluluk duygusudur. Bu noktada ruhunuza ağırlık yapan anılarınızı hatırlayın. Kendinizi suçladığınız şeyleri düşünün. Dürüst olmak çok önemli. Bunların yaşandığı gerçeğini kabul edin. Ancak zihninizi tıkamalarına, enerjinizi zehirlemelerine sakın izin vermeyin. Kendinizi affetmeyi öğrenin. İçinizdeki sevgiyi hissedin. Siz o sevgiyi hak ediyorsunuz. Soğuk suçluluğu değil. Dünya üzerinde olumlu bir etken olmak istiyorsanız önce kendinizi bağışlamalısınız. Kendinizden sevgiyi esirgemeyin.

3 - Ateş Çakrası

Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi

Bu çakra, midede bulunur. İrade gücü çakrasıdır. Onu ise utanç kapatır. Utandığınız şeyleri düşünün. Kendi kendinizi uğrattığınız en büyük hayal kırıklığınızı hatırlayın. Hayatınızın bu yönünü inkar ederseniz, dengeyi asla bulamazsınız. Bizler insanız ve hepimiz hiç olduğumuz kadar hata da yapabiliriz. Bu yönümüzü asla görmezden gelemeyiz. Herkes hata yapabilir. Güzellikler için irade gücünüzü açmanız, dolayısıyla utançlarınız kabullenmeniz gerekiyor. Hatta çekinmeyin, kucaklayın onları. Hatalarımızla varız!

4 - Hava Çakrası

Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi

Bu çakra, kalbimizdedir. Sevgi çakrasıdır. Üzüntü ve kederse onu kapatır. Bütün üzüntünüzü ve kederinizi önünüze dökün ve yüzleşin. Gerçekten büyük kayıplar yaşamış olabilirsiniz. Ancak sevgi de bir enerji biçimidir ve çevremizde döner durur. Sevgi her şekilde kalbinizin derinliklerinde farklı şekillerde yeniden doğar. Keder ve üzüntünün en büyük ilacı sevgidir. Tolstoy’un dediği gibi; “Sadece güçlü bir şekilde sevebilen insanlar, çok büyük acılara katlanabilirler, ancak bu sevme ihtiyacı acılarına karşı gelerek, onları iyileştirir.” Burada bahsedilen sevgi sadece insana olan sevgi değildir. Örneğin en kötü hissettiğiniz anlarda evcil hayvanınızın kucağınıza yatmak için çabalamasında gelen rahatlamayı düşünün veya bir sınavı kaybettiğinizde en yakınınıza sarılışınızı. İnsan sevgi ile büyür ve sevgi ile yaşar. İnsana, hayvana ve doğaya sevgi göstermek kederimizi yok eder. Sevgi dünyayı terk etmeyecek tek duygudur. Bırakın, keder akıp gitsin.

5 - Ses Çakrası

Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi

5. halkası boğazımızdaki ses çakrasıdır. Gerçeklerle ilgili çakradır. Onu da yalanlar kapatır. Hem de kendimize söylediğimiz yalanlar... Bu yalanları neden söylediğinizi gerçekten hiç düşündünüz mü? Perde arkasındaki asıl sebebiniz ne? Ego bütünlüğünüzü sarsmamak mı? Korktuğunuz için mi? Utanç? Böyle uzar gider bu. Zihninizi keşfetmekten korkmayın. Emin olun keşfettikçe hayret edeceksiniz. Doğamızı inkar edemeyiz. Gerçekleri saklamayın ve onları kucaklayın.

6 - Işık Çakrası

Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi

Bu enerji yönü alnımızın tam ortasında yer alır. Kavrayışla ilgilidir ve onu da yanılgılar kapatır. Bu dünyadaki en büyük yanılgı, her şeyin birbirinden farklı olduğu yanılgısıdır. Aslında farklı diye birbirinden ayırdığımız şeyler özünde bir ve de tektir. Her şey birbirine bağlıdır. Yanılgılardan kurtulduğunuz taktirde her şeyin aslında o kadar saf biçimde birbirine bağlı olduğunu göreceksiniz.

7 - Düşünce Çakrası

Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi

Başımızın tam tepe noktasında yer alır. Saf kozmik enerjiyle ilgilidir ve onu kapatansa dünyevi bağlantılardır. Sizi bu dünyaya bağlayan şeyleri düşünün... Ve şimdi o bağları çözün! Hepsini! Unutun onları. "Ne?!?" diyebildiğinizi duyuyor gibiyim. Ancak unutmayı öğrenmemiz gerekiyor. Unutamazsak evrenden gelen saf kozmik enerjinin içimize dolmasını engellemiş oluruz. İnsanı dünyaya bağlayan şeyler maddi şeyler olmamalıdır. İnsanlar gider, gelir ve değişir. Sevgi, değer gibi maddesel olmayan şeyler baki kalır. Dünyayı bugünlere getiren şey maddesel şeyler değil bilgi gibi maddesel olmayan şeylerdir. Bizi bugüne getiren zihin, akıl ve ruhtur. Geri kalan her şey bunları beslemek için ortaya çıkan ihtiyaçlardır. İhtiyaçların ne amaçla kullanıldığını unutmadığımız müddetçe gerçekten yaşarız. Kendi amacını bulan insan ancak gerçekten yaşamayı, hayatı sevebilir. Dolayısıyla bırakmayı öğrenmek zorundayız. Bırakın onları.

Nihayet buradasınız. Tüm bu çakralarınızı açtıktan sonra kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Daha hafif... Yenilenmiş. Kendinizi yoklayın ve bundan sonrası içinde kendinize karşı hayatınızın her anında dürüst olun.

“Sözün özü insan bu dünyaya ve bu dünyanın doğasına borçludur. İyi olmak, iyi oldurmak ve dünyayı aydınlık hale getirmek hepimizin vazifesi ve görevidir. Ama değişim önce kendi küçük zihinlerimizde başlar. Ve daha sonra yavaş yavaş tüm zihinlere, tüm evrene yayılır. Gerçek bir zihin kendini hayallere ve yalanlara kaptırmamayı her zaman bilir. Gerçek bir yürek nefretin zehrini zarar görmeden sindirmeyi başarabilir. Birilerinin yardıma gelmesini beklemek yerine, siz kendi kendinize yardım etmek zorundasınız. Bu dünyada bulunan bizde dahil her şeyin kökü aynı, hepimiz aynı ağacın dallarıyız. Yaşadığımız Dünya’nın kendi kendini yok etmesini istemiyorsak, iyiliğe ve sevgiye şans vermek zorundayız.“

Son olarak hayat her zaman için zor ve karışık. Derelere çerçöp düştüğü her an çakralarınızı açmayı unutmayın. Kendinizi ve evreni daima sevin. Barışla, sevgiyle kalın. Namaste! <3

-Pinky

Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi
22
50
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Sevgili ve Saygıdeğer Pinky,
  Ellerine sağlık. Gerçekten büyük bir emek var yazdıklarında. Çakrayı daha farklı bir şey tahmih etmiştim. Belki de okunuşundan ötürü 'çark' gibi... Demek bu çakralar vücudumuzdaki küçük enerji derelerinden beslenen enerji göletleri...
  Sürekli zihniyle savaş halinde olan ve otokontrolü kaybetmekten delicesine korkan ben için sanırım o dereleri açmak çok zor olacak... ^^
  Ama deneyeceğim
  Görüş hala geçerli mi?
  • PinkyMan

   En çok senin o çakralarını açabildiğini görmeyi isterim güzel insan. Buna ihtiyacın var ve açtığın an... Olacakları tahmin bile edemiyorum :)) ve ve bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Lütfen bunun ardını bırakma ve sürekli bir şeyler dene. Sevgiyle, güzellikle kal! <3

 • GrootGrootGroot
  O zaman bende çakralarınızı dengeleyebilmeniz için muazzam bir YouTube kanalı bırakıyorum. https://www. youtube. com/channel/UCBpupfdJaRqvjM9NV3xBeBg
  Görüş hala geçerli mi?
  • PinkyMan

   Uhh çok teşekkür ederiz, ellerinize sağlık! @@

  • Bugün bende kundalini uyanışı yaşayan var mı diye sormuştum 🙈

  • PinkyMan

   Üzülerek söylüyorum; henüz yaşayamadım :( Ama tarifsizliğin ötesinde bir şey olsa gerek. Tüm o his, çakraların her birinden geçip ta tepe noktasına kadar... sonra bir de aşkınlık. Kim yaşar böyle bir şeyi merak ettim doğrusu 😍

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2050
 • Bozkurt_bakışlı_reis
  Emeğine sağlık çok değişik ve faydalı bir paylaşım yapmışsın. Umarım üyelerimiz de bu güzel paylaşımdan zevk alırlar.
 • Fkusna_Huy
  Çakraların da sırayla açılması önemli
 • Mr_Hyper
  Güzel yazı teşekkür ederiz. Peki çakra nedir? Bu konuda hiçbir fikrim yok fakat ilgimi çekmeyi başardı?
  • PinkyMan

   Yazı içerisinde bu bilgiyi vermiştim. Vücudumuzda enerjinin toplandığı bölgesel merkezlerdir diye kısaca tanımlayabiliriz. :)

  • Mr_Hyper

   Yazıyı okumama rağmen es geçmişim. Tamamen soyut bir kavram olduğundan olabilir belki Bu, soyut pozitiflik saçan eylem dikkatimi çekti ama mantığıma takıldı.🤷‍♂️🤞💫

  • PinkyMan

   Evet hakkınız var. Özümsemesi kişiden kişiye farklılık gösteren bir alan. Ancak herkes tarafından yapılabilir bir şey. Çünkü evrenin bize bir hediyesidir. Sadece bir yerlerden başlamak gerekiyor. Eminim size de çok iyi gelecektir. :) Başladıktan sonra özümsemeniz çok çok daha kolaylaşacaktır, emin olabilirsiniz.

  • Hepsini Göster
 • BwByalnızBwB
  Bu kadar mı yani sanki millet neden sıkıntı yaşadığıni bilmiyor sen sadece yok utanç yok korkudan kaynaklı vs vs. Bunu herkes biliyor önemli olan nasıl aşılması gerektiği. Senin sunduğun şeyi psikiyatri de ilaçla yapıyor psikolog terapi ile. Sporcu spor yaparak. Sufi zikir çekerek vs ama senin sunduğun bencede ben bir öneri görmedim. Okuma yazma bilmeyen birine okuma yazma öğrenmelisn demek gibi seninki...
  • PinkyMan

   Çoğu bilgi uzak doğu öğretilerinden tercüme ve kendi yorumum. Demek ki uzak doğunun büyük insanlarından daha zekiymişsin dostum. Bir an evvel bu zekayı değerlendir. Ayrıca sana notum olsun kimse sana kalkıp yemek tarifi verir gibi çakra açmayı öğretmez.

  • Sende o zman bencemi oku çakra açmayı öğretiyoruz deme

  • PinkyMan

   Çakralar uzak doğudan çıkan bir şey ve ben de doğrudan kaynaklarımı oradan seçtim. Yemek tarifi veren varsa insanlara da göster olur mu? Yazık.

  • Hepsini Göster
 • Çok güzel konular aslında. Bir ara bununla ilgili seanslara gitmiştim. Gerçekten hafifletici 🌺
  • PinkyMan

   Kesinlikle! Herkesin kendi doğasındaki bu yönü keşfetmesi şart. Çok şey değişebilir. :)

 • biradetmehmet
  Ya güzel bir yazı olmuş havayı bozmak istemem cidden güzel ama namaz diye birşey var :)
  • PinkyMan

   Ahaha yok efem, havayı bozmazsınız tabii ki. Farklı renkler her yere lazım değil mi :) Ama bence ikisi çok bambaşka şeyler. Birisi ibadet için yapılan bir şeyken diğer taraf iç huzur, denge, enerji, 'anlam' gibi çok geniş terimleri kapsıyor ve her şeyden önce dini bir yapısı yok. Bu yüzden ikisi birbirinden ayrılmalı diye düşünüyorum. Birinin yoga, meditasyon, ibadet.. gibi hepsini yapması gayet mümkün.

  • aslında uzatmak istemedim bunları ibadetin üzerine yapmak lazım diyecektim birbirlerini tamamlayen seyler mesela irade gücü, sucluluk, zevk alam gibi şeylerle hani hem maddi hem manevi çalışma yapmış olunur gibi

  • PinkyMan

   Evet, kesinlikle katılıyorum. İkisi birbirini ziyadesiyle tamamlıyor. Bazı insanlar bu ikisinin arasına çok keskin çizgi çekiyorlar maalesef. :( Değerli görüşünüz için çok teşekkür ederim.. :)

 • Sarışınpapatya07
  Kendimi gerçekleştirmek için namaz kılıyorum gayette kendimi buluyorum 👍🥰🙏🙏
 • Marab
  Çakra mükemmel bir şey, ilk kez gördüm ve ilgimi çekti.
  • PinkyMan

   İlgini çekmesine çok sevindim. İnsanların bu evreni ve kendilerini keşfetmesi şart. Umarım bu yolculuğun seni evrenin güzel yerlerine götürür. ^^

 • Teşekkürler gerçekten en çok ihtiyaç duyduğum bence oldu tebrik ederim eline sağlık çok güzel olmuş 😊
 • VeraHikmet
  Çakralarla hiç uğraşmak istemiyorum. Bilemiyorum reikide almiş olmama rağmen ilgim ve duyarsızlığım kendime sıfır.
 • Fth_Altın
  Kendini Gerçekleştirmek İçin Yapmanız Gereken 7 Basamaklı Çakra Yöntemi
  • PinkyMan

   Bence'yi düzenleyen saygıdeğer yetkili dostumuza iletirsiniz :) Kendisine teşekkür ediyorum, başlığın farkındayım ama gereksiz zahmete sokmaya gerek görmüyorum. Ne de olsa hepimiz anlıyoruz.

 • luluşka
  İlgi duyduğum ama vakit bulamadığım bir konuydu, hazır vaktimiz aşırı bol denemek lazım :)
 • Bilimsel kanıtı var mi bunların? Ben hastanelerde hiç çakra servisi görmedim.
 • FatihShepherd
  Gerçekten işe yarıyor mu bunlar?
  • PinkyMan

   Evet tabii ki. Bunlar bizim özümüzde varolan gerçeklikten sadece birkaçı. Meşaleyi taşıyan üç kişiden biri de Buddha’ydı. Buna ilişkin şeylerin çoğu da onun bizlere öğretisiydi. Bu öğretileri uzaktan yakından takip edenlerde farklı ve tatlı bir atmosferi fark edememek mümkün bile değil zaten. Size naçizane tavsiyem kıyısından köşesinden, neresinden olursa bir yerlerden mutlaka başlayın. Kendiniz daha iyi farkedeceksinizdir; evreni ve enerjinizi.

 • kkkık
  Çok güzel ellerine sağlık ☺️
  • PinkyMan

   Beğenmenize sevindim. Umarım hayatınıza dokunur (:

  • kkkık

   ☺️

 • Şaziyewaynhaus
  Teşekkürler 💜
 • pikachuoğlan
  Denemedim ilk defa deniycem teşekkür ederim 👌
  • PinkyMan

   Dilerim yolculuğunuz hem sizi hem evreni daha da güzelleştirir! Sevgiyle kalın.

 • Nilayyoo
  Teşekkürler, namaste 🌱
 • the_end111
  en güzel meditasyonu ben biliyorum çok iyi gelir
 • Bluedabadi
  Emeğine sağlık.
 • Dennisaytekinn
  İlgilenenler için faydalı olmuş, teşekkürler 🔥
 • Prenses_Artemiss
  Eline sağlık
 • celalettinckr
  Bilgi için Teşkkürler
 • Aserae
  Denemem gibi kendimi biliyorum 😂
 • Luciferr000
  Denerim bir ara emeğine sağlık
 • aylince12
  denemek lazım
 • Emek verip yazmışsın. Eline sağlık
 • Güzel paylaşım olmuş
 • BLACKQUEENGRANDE
  Faydalı bilgiler, teşekkür ederiz...🌺
 • Carpediem2029
  Teşekkürler cakralar Güzel i
 • Kadrars7
  Gercekten emegine sağlık üsenmedim okudum
 • KafamKatliam
  Eline sağlık
 • Sağolun
 • aylakkkedii
  Güzel bir bilgi olmuş emeğine sağlık
 • atalay0077
  güzel paylaşım teşekkür
 • Rotasizgemi81
  Çok güzel bilgilendirici
 • LibidoAdamSedat
  karantina da canım sıkılnca ben : D
 • fark_var
  Emeğinize sağlık.
 • Denedim de pek etkilenmedim.
 • SıkıntıdanGeldim
  Bir işe yaramıyor
 • HãŁiŁxxr4c
  Iyi bir sunum teşekürler
 • Lovely_11
  Teşekkürler. Deneyeceğim. Sıkılmam umarım
 • ƘíηgAятнυя
  denedikçe işe yarıyor
 • Sırrı06
  Ben bol bol spor yapardım ama şu an yapamıyorum
 • wampirellax
  Güzel bilgiler
 • jankee88
  Eline sağlık
 • savoir_Angel
  Faydalı olmuş bilgiler
 • AşkıოS01
  Bilgilendirme için teşekürler.
 • Grininellitonu35
  Güzel bir paylaşım... Teşekkürler...
 • hasat_ak21
  güzel açıklamışsın
 • Damızlık_Erkek
  Güzel bir bence olmuş emeğine sağlık
 • bugencyazar
  çok güzel konun :) :)
 • muratxcx
  Beğendim teşekkürler bunlara uyarım
 • gnmrfrk
  İlginç
 • sinemkx1
  Çok teşekkür ederim Bilgi için
 • levent_90
  Teşekkürler
 • Cor10a
  Thsnks güzeldi
 • BaySadiSt
  Kafam güzel :D Ayık kafayla denicem bro
 • Devilcarefty0005
  Güzel çalışma olmuş ellerine sağlık
 • kalınsevermisin
  Guzen sunum hazirlamissin
 • Daha Fazla (10)
YÜKLENİYOR...