Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Pozitif Düşün, Pozitif Yaşa

Pozitif Düşünme Nedir?

Her şeyin Bir Frekansı Vardır

Pozitif Düşün, Pozitif Yaşa

İnsan evrende bir enerji, bir frekans yani bir titreşimdir. Radyo sinyallari, televizyon ve telsiz sinyalleri gibi ama daha farklı bir frekans değerindedir. Her insanın, her bitkinin, her hayvanın bir frekansı vardır. Sadece canlılar değil, cansızların da yüksek veya düşük frekansı vardır. Bu frekanslarla her bir varlık diğerlerini etkiler. Bu etkiler olumlu olabileceği gibi olumsuz da olabilir.

Benzer Frekanslar Birbirini Çeker

Pozitif Düşün, Pozitif Yaşa

Yüksek enerjili yani yüksek frekanslı varlıklar birbirini çekerler. Düşük enerjili yani düşük frekanslı varlıklar da birbirini çekerler. Bu, mıknatıslanma etkisine benzeyen bir etkileşim değildir. Benzer frekanslar birbiriyle etkileşime girer ve elektronikte adına rezonans denilen eş zamanlı titreşim hadisesi gerçekleşir. Bu frekanslar birbirine ne kadar yakınsa rezonans da o derece etkili olur. Bunu da şöyle düşünebilirsiniz. Şehir içinde arabanızda radyo açarsınız, yayın tertemizdir. Sever ve dinlersiniz. Bu yüksek rezonans etkisidir. Şehir merkezinden uzaklaşınca yayının etki alanı zayıflar, sesin içinde cızırtılar duyulmaya başlar. Siz o yayını dinlemekte ısrar edersiniz ama cızırtılar ve başka radyo frekansları sizin keyfinizi kaçırır, sonunda rahatsız olup kanal değiştirirsiniz. Bu da zayıf rezonans etkisidir.

Rezonans Olayı Gerçekleşince Ne Olur?

Pozitif Düşün, Pozitif Yaşa

Rezonans dediğimiz hadise aslında şudur: Eş zamanlı titreşimlerle birbirimizi etkileyerek daha sıcak ve daha samimi iletişimler kurarız. Karanlık bir yere girdiğimizde neden korku duyarız? Çünkü çevreyi görememek, algılayamamak sizdeki frekansı düşürür, kendinizi kötü ve mutsuz hissedersiniz. Bazen çok iyi anlaştığınızı, frekanslarınızın çok uyumlu olduğunu hissedip sonra yanıldığınızı gördiğiniz durumlar da olur. Bunu şöyle örneklendirebiliriz: Kırmızı ışıkta bekleyen arabaları düşünün. Sağ şerittesiniz ve sağa döneceksiniz. Sizin gibi sağa dönecek bakşa arabalar da var ve hepinizin de sağ sinyali yanıyor. Dikkatle bakarsanız şunu görürsünüz: Bütün araçların sinyalleri aynı frekansta yanmaz. Biri daha yüksek, diğeri daha düşük frekanstadır. Ama bir zaman dilimi gelir ki ikisi aynı frekansta gibi görünür. Hızlı olan sinyal kısa bir süre yavaş sinyalle eş zamanlı yanıyor gibi görünür ama kısa süre sonra aradaki fark belirgin şekilde tekrar açığa çıkar. Birbirine çok yakın frekanslı insanlar bu eş zamanlı titreşimler olayını çok çok daha uzun süre yaşar. Çok yakın olmasa da benzer frekanslı insanlarda ise bu uyum çok uzun süreli olmasa da yüne de uzun bir süreç olarak gerçekleşir. 20-30 yıl süren dostluklar ve 5-10 yıl süren dostluklar gibi düşünebilirsiniz bu durumu.

Pozitif Düşünme ve Pozitif Enerji Yayma

Pozitif Düşün, Pozitif Yaşa

Enerjimizi yükseltip düşürmek de bizim elimizdedir aslında. Pozitif düşünme nasıl olur önce buna bakalım. Mesela bir arkadaşıız araba aldı. Ona Kazasız belasız binin dediğinizde aslında düşük frekansları çeken bir söz söylemiş olursunuz. Güzel bir duyguyu olumsuzlukları kullanarak tarif etmiş olursunuz. Bunun yerine güzel günlerde, sağlıkla binin dediğinizde bu sizin de, karşınızdakinin de enerjisini yükseltici bir etki yapar. Ya da arkadaşınızın çocuğu oldu. Allah nazardan saklasın demek yerine Allah bahtını açıketsin demek enerjinizi yükseltir. Hiç düşündünüz mü neden "Hayat sigortası ve Sağlık sigortası" deriz. Halbuki size öldüğünüzde veya bir hastalık, sakatlık durumuyla karşılaştığınızda ödeme yapacak bir sistemdir bu. Ama ölüm sigortası, hastalık sigortası deseler kimse bunu yaptırmak istemez. Hayat sigortası, sağlık sigortası sözleri sizde pozitif enerji uyandırır ve bu olaya sıcak bakarsınız.

Pozitif Düşünmenin Hayata Katkısı

Pozitif Düşün, Pozitif Yaşa

Bir insan düşünün sürekli olarak ben çok şanssızım diyor. Şanssızlık dediğimiz şey nedir? Düşük frekans, düşük enerjidir. Bu insan ben şanssızım dedikçe şanssızlıkları da üzerine çeker. Çünk, düşük frekanslı enerjiler düşük frekansları çeker. Diğer taraftan ben her zaman şanslı oldum, şans hep benim yanımda oldu diyen kişi de yaydığı yüksek frekanslı enerjiden dolayı hep pozitif şeyleri çeker kendine. Ya da iki yaşlı adam düşünün. Birisi sürekli oram ağrıyor, buram ağrıyor derken diğeri ben gayet iyiyim, sağlıklıyım, zindeyim diyor olsun. Hangisiyle zaman geçirmek istersiniz? Tabii ki pozitif enerji yayanla. Öyle zaman olur ki sohbet ettiğiniz birisi sürekli olumsuz şeyler anlatır, onun yanında ayrıldığınızda oh be dersiniz. Adam dünyamı karattı dersiniz. Neden? Çünkü düşük enerji yiksek enerjiyi emer, düşürür. Yüksek enerji, yüksek enerjiyi daha da yükseltir. 2 veya daha fazla insanın bulunduğu bir ortamda yanınızdaki arkadaşınızın yüzüne gülümseyerek bakın. Göreceksiniz ki o da gülümser hatta sizden daha fazla gülümser. İşte bu yüksek enerjinin birbirini tetikleyip daha da yükseltmesine bir örnektir.

Pozitif Düşünmek Polyannacılık Oynamak Değildir.

Pozitif Düşün, Pozitif Yaşa

Buna da bir iki örnek verelim: Mesela arabanızla giderken önünüzdeki araç birden bire frene bastı, arkadan çarptınız. Buna sevinmek tabi ki düşünülemez. Ama öndeki araç sahibine sataşıp kavga çıkarmak, küfür etmek, bağırıp çağırmak yerine sakin kalıp, soğuk kanlılıkla geçmiş olsun, cana birşey gelmedikten sonra önemi yok. İnsanlık halidir, olur böyle şeyler demek pozitif enerjinin yansımasıdır. Pozitif düşünmek demek hayata sahte pembe gözlüklerle bakmak değildir ama pozitif düşünen kişi mutlu yaşar.

Pozitif Düşün, Pozitif Yaşa

Sonuç olarak pozitif düşünmeyi bir hayat tarzı haline getiren insan hem kendisi mutludur, hem de çevresine yüksek frekanslı enerjisini yayarak olumlu etki yapar.

Pozitif Düşün, Pozitif Yaşa
7
13
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Zamanını bizlere ayırıp çok uzun bence yazdığın için çok teşekkür ederim.
  Yaşamın kendisi, bize sunulmuş en değerli hediye. Ancak bazen deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Tam her şeyi yoluna koyduğumuzu düşünüp hayatın keyfini sürmeye başlamışken, küçücük ve ummadığımız bir problem yaşanan tüm olumlu deneyimleri bir anda yok edebiliyor.
  Görüş hala geçerli mi?
 • missgzmmm
  Uzun zamandır düşünce gücüne dair makaleler okuyorum zihin gücünün inanılmaz etkileri olduğunu öğrendim. Kişi hayatına düşünce tarzıyla yön verebiliyor düşünceleriyle kendi kendi hasta ettiği gibi iyileştirebiliyorda bunlara dair birçok araştırma ve yaşanmış örnekler var.
  Pozitif düşünce pozitif ve mutlu bir hayat demek oluyor
  Bence için teşekkürler
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

513
 • Harika bir bence olmuş.
  Hepsini okudum emeğine sağlık. Evet pozitif düşüncenin gücüne inanırım. iyiyi düşündüğümüzde bir şekilde bizi buluyor..
 • Her zaman pozitif düşünen biriyim
 • temayuz9876
  Güzel bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık. Pozitif olmak, pozitif düşünmek gerçekten önemli. Fakat bu her zaman mümkün olmayabiliyor. Pozitif düşünen, pozitif enerjiye sahip insanlar hayata en az 1-0 önde başlarlar diyorum. Hatta Pozitif enerjileriyle olumsuz koşullarda dahi, üstesinden gelmeyi biliyorlar.
 • Yola nasıl çıktığın önemlidir
  Gülmek için nedene ihtiyacımız yok
  Hayata olumlu bakmak ama olumsuzluklara karşı tedbirli olmak gerek
  Umutsuzluk haramdır
  Umut etmek iyi düşünmek ve çalışmak güzel
  👍👍👍
 • hadi gülümseyin ve beyninizi mutlu olduğunuza inandırın gerisi gelir
 • Pozitif düşünmek insanın kendine yapacağı en büyük iyiliktir.
 • Kitapseyyahı
  Ben galiba negatif bir insanım ama çevremdeki çoğu insan pozitif insanlar yani katılmıyorum pozitif, pozitif negatif, negatif🙈
 • Hüseyin1122334455
  Pozitif düşünce yeni duygu gen ifadesi ni güçlendiriyor
 • Pozitif dusunuyorum ama bazen yasamnisyan ettiriyor
 • Pozitif düşünmek. Hayatı doğru okumak, hayatı sevmek, hayatı iyisi ve kötüsüyle kabul etmektir
 • Pozitif düşünmek her şeyin en güzel tarafı
 • İyimser düşünmek akıla, ruha, bedene şifadır.
 • Leading_Leader
  Her zaman ki gibi.
 • ugur3432
  Cevremde öyle biri yok. kendimden baska
 • ben de pozitifim hep :)
 • Bazen istesemde pozitif düşünemiyorum
 • Gizli Üye
  Kesinlikle hepsine katılıyorum çok doğru. Eline sağlık bu güzel paylaşım için. Müziği açıp keyifle okudumhttps://www.youtube.com/embed/Zd0LUXdqzdA
 • Gizli Üye
  Pozitif düşünen her insan, pozitif yaşar.
YÜKLENİYOR...