Motive Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Birçok hayalimiz vardır. Pek çok şey yapmak istiyoruz ama bunu yapacak hevesi kendimizde bulamıyoruz. Bunun sebebi ise motive edilmiyor oluşumuzdur. Bu paylaşımımda sizlere, nasıl motive oluruz biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.😊

1) Kendinize amaç edinin

Motive Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

✅ Kendimizin belirleyeceği, sizi mutlu edecek amaçlar edinmelisiniz. Ama öyle herkesin hayalindeki klişeleşmiş hayaller olmamalı. "Çok param olsun, büyük evim olsun, şöyle zengin olayım" Bu gibi hayaller birer amaç değildir. Herkesin bir gün çok parası olabilir, ama bu geçici olur bir müddet sonra zenginlik ona zevk vermez.

2) Tek bir işe odaklanın

Motive Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

✅Bilmeliyiz ki bir insan aynı anda pek çok işin hakkından gelemez, gelse de yaptığı işten verim alamaz. Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için o işe sıkı sıkıya bağlanmalıyız, çok fazla işle ilgilenir, kafaya takarsak, amacımızı gerçekleştirme yolundan biraz uzaklaşırız. Başarısız olma olasılığı artar. O yüzden amaca yakın olalım ki motivemiz hiç eksilmesin.

3) Yapacaklarınızı sıraya koyun

Motive Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

✅ İşlerinizi en önemliden en önemsize önemsize doğru sıralamalısınız. En önemli olanı yani asıl yapmak istediğinizi en üstte koyarsanız enerjinizin pek çoğunu ona harcarsınız. Ve hedefinizin gerçekleştiğini görmek, motivenizin sağlam olduğunu gösterir, sizi daha çok motive eder.

4) Temponuzu adım adım arttırın

Motive Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

✅ En başta yapacağınızı en sonda, en sonda yapacağınızı en başta yapmayın. Ve bütün enerjinizi isteğinizi en önce de yapmayın. Çünkü diğer adımlar içinde size enerji lazım, daima dengede tutmaya çalışın, motiveniz azalmayacaktır .

5) Mükemmel olmayı hedefleme

Motive Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

✅Her yaptığın işin mükemmel olmasını bekleme. Sen onu ne olursa olsun yapmaya devam et, insan hatalar yaparak asıl doğruyu bulur. Ve şunu unutma bilim adamları bile ilk çalışmaların da değil, pek çok deneyim ile işlerini başarmış, ortaya bir buluş sergilemişlerdir.

6) Kendinize dinlenmek için de vakit ayırın

Motive Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

✅ Çalışma vaktin ile dinlenme vaktini birbirinden ayırt etmelisin. Çalışırken bir anda o işi yarım bırakırsan verim alamazsın, illa ki dinlemeye de ihtiyaç duyarsın. Dinlenmek, kafayı dağıtmak için de vaktin olmalıdır.

İçeriğim motive olmak için yeterli olmayabilir. Size çok cümleler yazıp yormak istemedim, nazicane fikirlerimi akıcı bir şekilde sunarak yararlı olmayı hedef edindim😊. Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim 😊. Faydalı olması dileğiyle...💜

#morusevenhatunn

Motive Olmak İçin Neler Yapmalıyız?
8
3
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • üye-ismi-bulamam-hiç
  BENCE 1. madde bir yerlerden başlayın olmalı. (:
  Daha yerimizden kalkmadık, düştüğümüz yerde öylece kalakaldık gerçi ama ayağa bir kalkarsak bu maddeler su götürmez gerçeklikte şeyler. Harika olmuş, ellerinize sağlık
  Görüş hala geçerli mi?
 • Teşekkürler çok güzel bir bence olmuş. Yukarıda anlattığın şeyler konusunda da haklısın.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • merve444444
  Tam bana göre seyelr teşekkür ederim bilgiler için tamda motivasyon a ihtiyacım var di
  Görüş hala geçerli mi?
 • JustWendy
  Odaklanmak hakkında şeyler de yazar mısın? Yazı çok güzel bu arada eline sağlık 👍😃
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

16
 • eyvelehuyvele
  İnanmak çok önemli. İnanıyorsan başka birşeye ihtiyacın yok
 • Wiilmaaa
  Kesinlikle katılıyorum. Motivasyon her zaman önemli 🌺
 • cuckoldES
  faydalı bır paylasım tesekkurler..
 • Kitap okumak lazım
 • Hayaller ah...🙂🙂🙂
 • para kazanıyor musun?
 • Gizli Üye
  Motive olmak için gerekenler konusunda, uyarı ve önerilerde bulunduğun için çok * açok teşekkür ediyorum.
YÜKLENİYOR...