"Bu Öz Güven Nereden Geliyor?" Dedirteceksiniz: 3 Adımda Öz Güven Kazanma Rehberi!

Sitede olsun günlük hayatımda olsun gözlemlediğime göre öz güven eksikliği yaşayan azımsanamayacak bir kesim var. Önceleri bu kesime ben de giriyordum😂 Buradan biliyorum, tabii bana kimse böyle salt bir anlatımla gelmedi. Epey araştırdım, yoğun araştırmalarım sonucu hiçbir şey bulamadım 🙄🙊 Ama yılmadım neler yapabilirim diye düşündüm. Pes etmedim hem kendim öz güven kazandım hem sizi KizlarSoruyor aracılığıyla bu yöntemlere kavuşturdum. Adımları tek tek ve atlamadan yaparsanız çalışacak bir yöntem, yukarıda da dediğim gibi; denendi, onaylandı!

Başlayalım..

Birinci adım

Görsel 1
Görsel 1

Bir adet tercihen renkli A4 kağıdı alıyoruz ve bir adet de kalem, bu arada yine tercihinize bağlı iki farklı renk tükenmez kalem de kullanabilirsiniz önemli olan içinize sinmesi. Aldıklarınızı masanıza yerleştirin ve kahvenizi ya da herhangi bir içeceğinizi alın.

İkinci adım

Görsel 2
Görsel 2

(Ben kahve tercih ettiğinizi farz ederek başlıyorum ikinci adıma 🤪)
Elimize kahvemizi alıyoruz. Onun için bir önerim yok 😂 Ama eğer isterseniz onun için de ayrı bir bence yazabilirim. İster Türk kahvesi, ister filtre, ister mocha sizin damak tadınıza kalmış. Rahat bir sandalyeye oturup, masamıza yanaşıyoruz. Kahvemizden/içeceğimizden bir yudum alıyoruz ve hemen ardından derin bir nefes alıyoruz. Yaşadığımız olayları gözümüzde canlandırıyoruz. Ve kendimize öz güvenimizi nelerin düşürdüğünü soruyoruz. Burada olabildiğince dürüst ve objektif olun. Bu adım kolay gibi görünse de sizi en zorlayacak adım çünkü bu adımda kendinize itiraf edemediğimiz şeyleri düşünecek ve yüzleşeceksiniz..

Üçüncü adım

Görsel 3
Görsel 3

Aldığımız kağıt ve kalemleri kullanma vakti! İkinci adımda düşündüğümüz öz güvenimizi zedeleyen etkenleri kağıdın size göre ön yüzüne yazın. Eğer iki renk kalem varsa ilk sayfa için farklı arka sayfa için farklı ve hatta başlık için bile farklı renk kullanabilirsiniz. Bittikten sonra arka sayfaya geçin, buraya da iyi yaptığınız başarılı olduğunuz her şeyi yazın. Son olarak iki tarafı da gözden geçirin. Öz güveninizi düşüren şeyleri düzeltmeye çalışırken iyi yaptığınız şeyler sizi motive edecek. Tamamıyla öz güven sahibi olana kadar sizi idare eder. Tek şart size göre olana kadar bu kağıdı yanınızda ayırmayın.

!Püf Nokta; Her şeyi adım adım yapın. Daha kolay olması için bir sıralama şeması bırakıyorum
--->

1-> Malzemeleri almak= Bir karar verdiğinizi size daha iyi bir şekilde ikna eder. Kararlı olursunuz.. Yani malzemeleri aldım bari uygulayayım dersiniz.
2->Düşünmek= Hem hatalarınızı görürsünüz hem de etraflıca düşüneceğiniz için olayları muhakeme etmiş olursunuz.
3->Yazmak= Kendi kendinizi ikna etmiş olursunuz ve sorunu daha iyi kavrar beyninize işleriniz. Yazmak her zaman akılda kalmasını sağlar. Hem ne demişler;

"Söz uçar, yazı kalır."

Lütfen deneyin. Ve unutmayın! Hayatta en büyük engeller kendimizin önüne koyduğumuz engellerdir. Hayat bu engellere takılıp düştüğümüz yerden yukarıdakilere bakmakla geçiremeyeceğimiz kadar kıymetli ve kısa.. Her koşulda ne olursa olsun güçlü olup düştüğümüz yerden kalkmalıyız.. Her şeyin hayırlısı olsun 🌺

Görsel 4
Görsel 4
"Bu Öz Güven Nereden Geliyor?" Dedirteceksiniz: 3 Adımda Öz Güven Kazanma Rehberi!
1
2
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

21
  • burak_gunes

    Guzel bigilerl

  • lorelty

    Faydalı bir rehbermiş teşekkürler.

  • Gizli Üye

    Öğrenmiş olduk sağol

Yükleniyor...