CİLT BAKIM SIRLARI

Neutrogena

Kurbağadan Prense Nasıl Dönüştüm?

Oldukça güçsüz ve cılız ineğin tekiydim.

Evet çok başarılıydım ama inek olduğum için zayıf kalıyordum.
Evet çok başarılıydım ama inek olduğum için zayıf kalıyordum.

8. Sınıfa giderken bile gelişim çağında çok çok üstün olmam gereken, 3. Sınıfların gazabına uğruyor, sürekli kavgaların içinde buluyordum kendimi. Zamanla adım çıkmıştı ve yaramaz olan ben olmuştum. Ders notlarım düştükçe düştü, hoşlandığım kız bile bana küfür eder olmuştu. Peki ben ne mi yaptım? Spora başladım. Dövüşmeyi öğrenip hepsini dövecektim.

Ruhsal olarak hızlı bir gelişim sürecine girdim.

Binlerce insanın önünde müsabakalara girdim.
Binlerce insanın önünde müsabakalara girdim.

Sakatladığım bir kişiden dolayı gücümden ve kendimden korkar oldum. Sarsıldım ama bu sebeple gücümün daha çok farkına varıp, bunun bir sorumluluk olduğunu öğrendim. Ve aslında bana kötülük yaptığını düşündüğüm insanları döverek intikam alacaktım, vazgeçtim. Çünkü o insanlar bana kötülük yapmamış. Çünkü bu güç asla hafife alınmamalıydı. Çünkü ben onlardan daha iyi bir insan oldum.

Artık zayıf ve cılız değilim.

İnsanlar bana hayranlık duymaya başlamıştı.
İnsanlar bana hayranlık duymaya başlamıştı.

Bana hayranlık duyan insanlar olsa bile sorunlar bitmedi. Yine aynı hatayı yaptım ve lisede bir inek gibi matematikten 95 alınca üzülürdüm. Hocam niye 100 değil diye inat ederken insanlardan kendimi nefret ettirmişim. Tekrar aynı sorunlar başladı. Beni sıkıştırmaya beni dövmeye kalktılar, müdahale etmek bende onları dövmek istesem de içim elvermedi. Yapamadım. Yapamadığım için daha çok itildim.

Saç traşımı ve gözlük modelimi değiştirdim.

İneğim ama yakışıklıyım. Döverim hepinizi.
İneğim ama yakışıklıyım. Döverim hepinizi.

Tarzımı değiştirip kötü arkadaşlarımdan uzak durdukça tekrar ilgi çekici biri haline gelmeye başladım. Bu sırada cildimde oluşan ufak tefek aknelerin (ergenlik sivilceleri) sıkıntısını çekmeden kurtulmak için bakımımı da ihmal etmedim. Farkında değildim ama o zamanlar vücudum şekillenmiş ve kaslı yapılı biri olmuştum. Yaşıma göre... :)

Yaptığım sporun öğreticisi oldum.

Siyah kuşak, 2.Dan yetiyordu.
Siyah kuşak, 2.Dan yetiyordu.

O zamanlar yaşıtlarıma da eğitim verdiğim için istemeden bir kıza gönlüm kaydı. Tabi bu da birçok probleme yol açtı ama hiçbir zaman pes etmedim. Eğer pes etseydim, bugünkü ben olamazdım.

Bugün ki ben olmak için çok yol kat ettim.

Hafif bir kaç kırışıklığım ve saçlarımda beyazlar var.
Hafif bir kaç kırışıklığım ve saçlarımda beyazlar var.

Bugün yine hafif bir inek görüntüsüne sahibim ama başarılı ve öz güvenli biriyim. Mesleğim sayesinde sürekli ünlü kişilerle tanışıyor, onların fotoğraflarını çekiyorum. Bu öz güvenimi kat be kat arttırıyor. Son zamanlarda sahne tasarımını öğreniyor, kendime daha da parlak bir gelecek çizerken eğlenmeyi ihmal etmiyorum.

After Effects, Premiere Pro, Photoshop, Illustrator, In Design, Sketchup, Wyswig, Final Cut

Programlarını kullanarak mesleğimi icra etmeye devam ediyor, gelişimimle de gurur duyuyorum. Bazı problemlerden dolayı (utancımdan hepsini yok ettim) eski fotoğraflarımı paylaşamıyorum.

Burdan bütün kurbağalara sesleniyorum. Hiçbir prenses gelip sizi öperek prens yapmayacak.

Kurbağa Prens
Kurbağa Prens

Sonuç olarak sizlere söylemek isterim ki, her zaman bakımlı ve güleryüzlü olmayı bileceksiniz. Artık ben onlara koşmuyorum onlar bana koşuyor. Saç kesimime dikkat eder, zaman zaman tarzımda keskin dönüşler yaparım. Bu sayede övgüleri de topluyor, kendimi mutlu etmeyi biliyorum.

Tabi bu arada dişlerimin bakımını da ihmal etmedim. 😊

Signal White Now ile gülüşüme ve kendime daha çok güveniyorum.
Signal White Now ile gülüşüme ve kendime daha çok güveniyorum.

4|2
3335

En İyi Kız Görüşleri

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 31

Erkekler Ne Diyor 34

Yükleniyor...