Sosyal medya kullanmayan insanlara neden farklı gözle bakılıyor?

cann22
İnternet ve sosyal medya artık hayatımızın merkezinde yer almakta ve dünyada milyarlarca kişinin iletişim aracı olarak kullandığı bir teknoloji. İnsanların büyük çoğunluğu sosyal medyayı kullanırken, buna ilgi duymayan ve kullanmayan insanlar da oldukça fazla.
Sosyal medya kullanmadığını söyleyen bir kişiyi görünce şaşıranlar ve altında bişey olduğunu düşünenler oluyor genelde. Oysa o kişi, sosyal medyayı çok da gerekli görmüyor ve ihtiyaç duymuyor olabilir. Sosyal medya gerçekten bu kadar zorunlu bir araç mı artık?
Sosyal medya kullanmayan insanlara neden farklı gözle bakılıyor?