Stratejist, siyaset bilimci ve geleceğin teknoloji/bilim dünyası analizleriyle bilinen Abdullah Çiftçi'yi tanıyor musunuz?

Abdullah Çiftçi siyaset üstü bir isim. Takipçileri arasında her siyasi görüşten insanlar var. Hem facebook hem twitter 'dan takip edebileceğiniz, pekçok televizyon programına konuk olan Çiftçi özellikle geleceğin dünyası ile ilgili analizleriyle ünlenmiş bir isim.
Stratejist, siyaset bilimci ve geleceğin teknoloji/bilim dünyası analizleriyle bilinen Abdullah Çiftçi'yi tanıyor musunuz?

0|3
213

En İyi Erkek Görüşleri

• şimdi bir defa öngörüleri çok isabetli bir insandır. hakkını yemeyelim. iyi niyet ve dürüstlüğüne de kanaat getirdim. salt goygoycu yandaş değil. yönetimi eleştirdiği birçok tweet'ine denk geldim, ki izanlı insaflı ve haklı eleştirilerdi. göz boyamaya yönelik değil. bu birinci kısım.
    ikincisi, yazdıklarını eviriyorum çeviriyorum fakat herhangi bir usul ve sistematik birikim göremiyorum. abimiz belli ki çok okumuş, çok araştırmış ancak sistematik bilgi sunabilmek, verilerini ve çözümlemelerini temellendirebilmek hususunda hayli yetersiz. hatta yok böyle bir şey.
    pelin çift'e konuk olduğu programlardan biriydi, ahmet şimşirgil ve erhan altunay da vardı yanlış hatırlamıyorsam. anlattığı tarihi hadiselerin kaynağını istedikleri ve tutarsız gördükleri noktaları eleştirdikleri için adamları bir dövmediği kalmıştı. sunucu da şaşırmıştı bir hayli. Abdullah bey falanca falan aileler getirildi osmanlı'ya yerleştirildi gibi bir ifade kullandı ahmet şimşirgil de tarihi kaynaklarına dayanarak öyle bir şey olmadığını ifade etti. o celallenmenin yerine kendisi de kendi kaynaklarını ortaya koysaydı mesele birikimine ve derinligine yakışır olurdu. böyle birçok örnek var. tweet serileri yapıyor mesela, anahtar kelimeleri yazıp bırakıyor. bizim millet heyecanlı ve galeyana açık kabul, öngörüleri de çıkıyor o da kabul. ama böyle yaparak sadece kitlelerin kendisini aksiyon filmi gibi izlemesini sağlamaktan öteye geçemez. düşünsel ve birikim anlamında kimseye katkısı olmaz. bildi bilemedi goygoyunun odağı olur
    sadece.
    son olarak, stratejist diye bir ünvan olmaz. neyin stratejisi, neyin stratejisti? umarım kendisini aşar. Nihayetinde sevdigim ve iyi niyetle desteklediğim bir abimizdir.

1|0
    0|0
    • Yıllardır takip ediyorum kendisini. Populist beklentileri olan biri değil

• Evet popülist olmadığını biliyorum. Kendisini takip ederim. Benim kendisi ile ilgili izlenimim bu sekilde

• Bende bir tahminde bulunayım, gelecekte sınırlar pasaport ve vizeler olmayacak, insanlar dilediği şehre ve ya ülkeye rahatlıkla gidecek tüm dünyada tek bir para birimi olacak, Çok büyük bir savaş çıkacak (bunu nedense herkes söylüyor bende söyleyim dedim)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Cinsiyet konusunda herkes konuşmaya başladı nedense
    Kimse kimsenin hayatına karışamaz.

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

111

Benzer Benceler