Yeni başlayan için en uygun profesyonel fotoğraf makinesi hangisi?

Telefonla, daha öncesinde manuel makinelerle fotoğraf çekiyordum. İyi işler çıkartıyorum ama kalite yönünden pek tatmin olamıyorum. Artık DSLR vakti geldi ama hangisini tercih etmeliyim?
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|1
2557

En İyi Erkek Görüşleri

• Geçenlerde bir makine sordum 30bin deyince hevesim kırıldı eğer 30binlik makine alacak param yoksa heves etmenin de bir manası yok dedim kendi kendime çünku hangisini alırsam alayım bir zaman sonra yetmeyecek ve ben yine o 30bin olan makinenin başında bulacağım kendimi. Sonra düşündüm dedim ki benim neyime fotoğraf makinesi ben buna 30bin verecegim ne kazanacağım vazgeçtim. Şayet bir fotoğrafçı olsaydım alırdım sonra o makineyle git b. k u çek deseler çekerdim bir karşılığı var çünkü.

0|2
    0|0
    • 30 bin çok bir makine için, profesyonel bir işte çalışmıyorsanız fotoğrafçılık, gazetecilik gibi...

• Amator Fotoğraf çekeceksem Ben elime bir sony alfa 7den aşağı almam ama yine de bir zaman sonra yetmez bir işin içine girince insan daha iyi cekimleri gordükçe aradaki farkları anladıkça hep mutsuz oluyor dedim ya sonu yine profesyonel bir body yine profesyonel bir kaç lens olur. Bunun geniş açısı var zoomu var makrosu var vs vs bitmiyor sonu gelmiyor yine gidip en iyisini almak zorunda kalıyorsun ya da bir zaman sonra bu işi terk ediyorsun

• Arkadaşım ben makina alınca Teknosa daki danışmanlara sordum bilmediğimi anlayınca bana Fuji marka bir DSL kakaladılar
    Bence alt yapı ve parça desteği olan yedek parça uyumu olan bir makina al Nicon ya da Canon bilinen ve dünya çapında satışı olan markalar

0|1
    0|0
    • Ya o satış görevlilerine güvenmek büyük hata, prim için yapıyorlar. Aylık hedef neyse onu satıyorlar :/

En İyi Kız Görüşleri

• Nikon d3300 kullaniyorum memnunum. Ama 5100 de sağlamdır çok üst modeli sonuçta. Canon hakkinda bilgim yok

0|1
    0|0
  • Nikon gazetecilerin dahi kullandığı makinedir ama video da biraz geri kalır. Canon 650D bak birde.

0|1
    0|0
    • Video ile pek işim yok, dediğin modeli de inceleyeceğim, teşekkürler :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2355
  • En ucuz olanından başlasınlar

0|2
    0|0
  • Doğasever biri olarak geziye çıktığımda nikon d5100 kullanıyorum. Tam bir doğa makinesi. Ben nedense canon sevemedim.

Ama normal günlük kullanımda, portre çekimlerinde fujifilm x100 tercihimdir. Kendimi çekmem çektirmem ama fotoğraf çekmek en büyük hobim

0|2
    0|0
  • eğer amacın foto çekmekse (özellikle portre ya da makro) ve lensi elle çevirmesem de olur diyosan dslr' ı kesinlikle geç yarı prof bir makine al. C yani. daha makullerini bulabilirsin. lenste 2,8-6,3 yazıyo ya, o değerlerin daha düşük olduğu bir model bulursan (diğer özelliklerini de kıyasla elbet) öncelik ver. forumlarda da tavsiyeleri mutlaka oku. hayırlı olsun şimdiden. nostalji oldum bir heveslendim şimdi bak..

0|1
    0|0
  • Bende EOS 70D var, Profesyonel kullanıcı olmasamda çok memnunum.
    Fotoğraf çekmek bir sanattır kanaatimce, canon bir ara ücretsiz eğitim veriyordu bildiğim kadarıyla. Yararlanmak isterdim doğrusu.

0|1
    0|0
  • Canon diyorum ama bunlar dslr. Benim önerim teknolojiye ve yeniliğe ayak uydurma açısından aynasız bir model tercih edilmeli. :)

0|1
    0|0
  • Canon al kardeş, manuel ayar yaparken fotoğrafın ne kadar aydınlık ya da karanlık çıkacağını görürsün. Nikonda böyle bir özellik yok. Sony nin de aksesuarları ve lensleri her yerde bulunmaz ve canon kadar uygun fiyatlı değildir.

0|1
    0|0
  • Yeni başlayanlar için Mutlaka canon olmalı 1300d modeline gelince ben kullanıyorum gayet başarılı. Ara Güler'in de dediği gibi fotoğrafı makine değil insan çeker 😉😀

0|1
    0|0
  • 5d mark 2 öneririm. Bütçe meselesi. Canon olsun derim. Gövdeden çok lense yatırım yap ciddi olarak ilgileniyorsan.

0|1
    0|0
  • Hepsi birbirinden güzel
    Çok isterdim profesyonel bir makinam olsun

0|1
    0|0
  • Canon 1300 d cok guzel bir makina ilk baslayanlar icin gayet rahat bir kullanima sahip tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Ilki iyi ama daha uygun makineler var gerek yok bukadar pahalisina 600 650d de olabilir.

0|2
    0|0
  • Bilgim yok ama şunu derim
    Yeni alma
    Temiz 2. el bir şey al

0|1
    0|0
  • Canon 1300 D diyorum çünkü çevremde fotoğrafçılikla uğraşan her arkadaşımın kamerası canon

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum kullanmış olanlar veya fotoğraf makinesinin profesyonelinden kalitelisinden anlayanlar daha iyi bilir.

0|1
    0|0
  • Nikon iyidirde fotoğraf ta video kalitesi biraz canona göre iyi değil gibi gelio

0|1
    0|0
  • Kesinlikle Sony kardeşim Fotoğrafta da Videoda da Aynasız makine candır.

0|1
    0|0
  • maşallah güzel reklam yaptın. acaba bunun için sana ne kadar ödediler.

0|0
    0|0
  • GM 9 pro al 4k çek

0|1
    0|0
  • Aslında hs serisiyle başlanmalı

1|1
    0|0
  • Bende Canon 60D var. Çok memnunum.

1|1
    0|0
  • Almışken tam al bida bida para verme yazık olur.

0|1
    0|0
  • canoon

0|1
    0|0
  • Her zaman soni...

0|1
    0|0
  • Canon 1300

0|1
    0|0
  • Sony