Sohbet 3 ay

Stresi Kontrol Etmek İçin Ne Yapmalıyız: Fatih Boyacı Röportajı

Fatih Boyacı Kimdir?

Fatih Boyacı Kendini Parlat adında kişisel gelişim (enerji) sisteminin kurucusudur. Bilinç altındaki korku, kaygı, ilişki sorunları, maddi sorunlar, rahatsızlıklar gibi bir çok konuyu değiştirip dönüştüren bir tekniğe sahiptir.

Kendini Parlat Kişisel Gelişim ve Sağlıklı Yaşam Merkezi Kurucusu Fatih Boyacı
Kendini Parlat Kişisel Gelişim ve Sağlıklı Yaşam Merkezi Kurucusu Fatih Boyacı

Kendini Parlat Markanızdan Bahseder Misiniz?

Kendini Parlat başlangıçta bir kişisel gelişim ve enerji sistemiydi. Sonrasında bunu daha da büyütmek, daha çok insana faydalı olabilmek adına, kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam merkezlerine çevirdik. İçerisinde, kişisel gelişim, yoga, pilates, bölgesel zayıflama, medikal cilt bakımı, lazer epilasyon, diyetisyen, fizyoterapist, sosyal etkinlikler olan bir merkez haline getirdik.


Yaşam Koçluğu Nedir? Yaşam Koçu Olabilmek İçin Sizce Belge Dışında Ne Tür Yeterlilikler Gerekir?


Yaşam koçu olabilmek her şeyden önce doğuştan gelen, insanın içinde var olması gereken şifacılık kapasitelerinin olmasını gerektirmektedir. Sadece teknik öğrenerek yaşam koçu olunabilir mi? Evet. Lakin bu yeterli midir? Hayır! Hem doğuştan şifacı hemde teknik bilen herkes çok başarılı ve iyi bir yaşam yaşam koçu olabilirler.


Kimin Yaşam Koçuna İhtiyacı Var?


Aslında hemen herkesin, özellikle profesyonel yaşamın içerisindeki kişilerin, kendi işini yapan kişilerin. Çünkü ister istemez yaşamın içinde belirli bir yerde kayboluyoruz ve mesleki körlüğe düşüyoruz. Bu ilişkimizde de olabilir, para realitemizde de olabilir, iş yaşamımızda da olabilir, cinsel yaşamımızda da olabilir. Yaşam koçu, göremediklerini gösteren, değiştiremediklerini değiştiren, senin yaşamını en az sen kadar önemseyen ve senin çok iyi yerlere kolay yoldan gelmeni sağlayan kişidir.

Stresi Kontrol Etmek İçin Neler Yapmalıyız?


Tüm rahatsızlıkların temelinde stres yatmaktadır. Stresle başa çıkmanın en iyi yollarından biri her gün en az 1 saat yürümektir. Kitap okumaktır, düzenli topraklanmak ve duş almaktır. Sirke ve tuzlu su ile duş almak vücudu nötrler ve stresi azaltır. Ya da uzman desteği ile stresten kökünden kurtulabilirsiniz. 1.5 saatlik bir telecall ile stresi kökünden çözebiliyoruz Kendini Parlat araçları ve tekniği ile.

Özgür Olmak Ne Demek? Kendimizi Nasıl Özgür Hissederiz?


Özgür olmak demek esasen; kendi kararlarını alabilmek, ruhen, beynen rahat hissedebilmek, stresten, kaygı, korku ve endişelerden uzak olmak demektir. Kimseden etkilenmeyecek kadar güçlü bir karaktere ve beyne sahip olabilmek demektir.


Hastalıkların Temelinde Ne Vardır?


Stres ve negatif bilinç altı kayıtları vardır. Tüm hastalıkların ana sebebi budur ve çözümü aslında sanılandan kolaydır.


"Kendimi İyi Hissetmek İstiyorum" Diyen Birisine Ne Önerirsiniz?


Kendini olmasını ve sadece ona iyi gelen şeyleri yapmasını, iyi gelen kişileri yaşamında tutmasını diğer her şeyi mazeretsiz yaşamından direkt uzaklaştırmasını.


Yaşam Koçu Olabilmek İçin Temelde Hangi Eğitimleri Almak Gerekli?


Bizim sistemimizde 3 aylık bir etap var 6 modülden oluşan, bunu tamamlayarak uluslararası geçerli sertifikalı yaşam koçu olabilirler. Sıfırdan ileri seviyeye kadar onlara gerekecek tüm her şeyi öğretiyoruz eğitimlerimizde.


Son olarak eklemek istedikleriniz nedir?


Yaşam bir kere gelinen, çok kıymetli, kolay ve eşsiz güzellikte bir serüven. Kaygı, korku, endişeler ile heba edilmeyecek kadar da güzel. Yaşamınızı zorluklar arasında sıkıştırıp mahvetmek yerine kolaylıkla ve kolayca değiştirmenin nasıl bir şey olduğunu deneyimlemek ister misiniz?

Stresi Kontrol Etmek İçin Ne Yapmalıyız: Fatih Boyacı Röportajı
14 Cevap