AI Teknolojisi ve Şirinlik: DAL-E

Auxerre

Hyundai motor group, gelişmiş Yapay zekalı robot DAL-E'yi tasarladı. Müşteri hizmetleri sunan Yapay zeka destekli otomatik bir robot.

Benim çok sevdiğim, Pixar animation studios tarafından yapılan 3D animasyon filmi, Wall-E animasyonunu biliyorsanız anımsatabilir. :D

WALL-E
WALL-E

Tasarımı çok şirin olan bu robot DAL-E, yüz tanıma için son teknoloji Yapay zeka teknolojisinin yanı sıra, bir dil anlama platformuna dayalı otomatik bir iletişim sistemi ile donatılmış.

DAL-E, müşteri hizmetleri için dil işleme, yüz tanıma ve otomatik mobilite özelliklerine sahip.

DAL-E
DAL-E

DAL-E şirin bir robot olabilir ama o bir Yapay zeka Algoritmasına sahip! O yüzden, Hyundai motor group otomobilleri hakkında mühendislik bilgisine sahip!

Hyundai motor group otomobillerinin; Montaj seti, Şasi teknolojisi, Karoser bileşenleri, Platform sistemleri, Hyundai otomobillerindeki elektronik sistemleri, güvenlik sistemlerini, otomobilin akstaki iki teker arasındaki devir dengesini sağlayan diferensiyel sistemini biliyor!

.
.

İçten yanmalı pistonlu motorlu Hyundai otomobillerin, dizel ve benzinli versiyonların motor hacimlerini, kaç silindir oldugunu, hava ve yakıtın emişiyle, içerde sıkıştırarak, yanma odasında güç oluşturup bağlı olduğu tekerleklere güç aktararak otomobilin ilerletdiği ve egzozla dışarı çıkan gazların ne kadar karbon salınımı yaptığını, emisyon değerlerine kadar biliyor!

Hyundai motor group bünyesindeki elektrikli otomobillerin, kaç KW olduğunu bunun içten yanmalı pistonlu motor araçlara kıyasla, kaç HP'ye denk geldiğini, batarya kapasitelerini, ne kadar sürede şarj edildiğini, kaç KM menzili olduğunu, size anlatan Yapay zekalı şirin bir robot mühendis!

.
.

DAL-E'nin, makine öğrenme Algoritmasında ve Yapay zeka, Algoritmik hesaplamalar ağı olan Neural ağlarında birçok mühendislik bilgisine sahip bir robot.

Üstelik DAL-E, Bir müşterinin Showroom'a maske takmadan girmesi durumunda bunu tanıyor ve müşteriye bir maske takmasını tavsiye ediyor! Pandemide, insan müşteri temsilcinden çekinenler içinde harika bir alternatif olmuş diyebilirim.

.
.

DAL-E Ayrıca Showroom'a gelen müşterilere, mekatronik bedenindeki dahili Wi-Fi ile Showroom'da bulunan, geniş bir ekrana kablosuz olarak bağlanarak araçları ve teknolojileri yansıtabiliyor ve otomobili bu görüntülerle birlikte analitik bir şekilde anlatıyor.

DAL-E Yapay zekalı, yeni nesil mühendis ve pazarlamacı! ilerleyen zamanlarda belkide, otomobil Showroomlarında bizleri karşılayan robotlar böyle olacak!

DAL-E şimdiden, otomobil sektörüne rol model olarak çok şirin bir şekilde giriş yaptı. :D

AI Teknolojisi ve Şirinlik: DAL-E
3
6
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

36
 • OjeliKadın
  Aşırı sevimli görünüyor ve benim de aklıma direkt Wall-E geldi. O da görsel olarak çok sevimliydi. Emeğine sağlık 🌺
 • Pl060606
  Robotlar. Umarım gelecekte yerimizi almazlar. Emeğinize sağlık.
 • halilim123
  Bu sirinliginin altinda bir canavar yatiyor olmasin
  😊
 • Adamlar teknolojiye kafa yoruyor
 • Kısık gözleri baya şirinmiş :D
 • BlackSpace8
  Çok güzel, bayıldım.
 • Bi_vatandaş
  Erik dalı gevrektir
 • wertre345
  ilginçmiş
 • hdtka
  bune böyle (-_-)
YÜKLENİYOR...