Bu Mart #KendiniŞımart

Günlük Hayatımızı Kolaylaştıran Bu Buluşlara Bakmadan Geçemeyeceksiniz!

Teknoloji gittikçe daha hızlı gelişiyor. Eskiden fabrikalar, trenler vs. gibi aletler, araçlar hep insan gücüne ihtiyaç duyardı. İnsanlar bu sorunlara da teknoloji ile çözüm buldu... Bakalım bu 5 fikir, insanların günlük hayatındaki hangi sorunlara çözüm buluyor?

Artık arabanıza yürümek zorunda kalmayacaksınız!


Tesla'nın üstünde çalıştığı bu uygulama ile artık arabanızı nerede olursa olsun, sanki sadık bir köpekmiş gibi ayağınıza çağırabileceksiniz. Tesla bu özelliği tüm arabalarında standart olarak bulunmasını istiyor... Şimdilik sadece ileri-geri hareketi yapan ve 13 metre kadar bir limite sahip olan bu özellik, Tesla mühendisleri bu uygulamayı geliştirmek için yapay zeka üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Yolda yürürken su birikintisine basıp paçaları ve ayakkabıları ıslatmaya son!


''Nerden çıktı bu su birikintisi ya?! '', ''Paçalar gitti... Tüh...'' yakında tarih olacak gibi duruyor. İngiltere'de bir şirket, suyu tamamen emen bir beton/asfalt türü icat etti. Galon galon akan suları bir çırpıda çeken bu sistem, özellikle büyük şehirlerde çok işe yarayacak gibi gözüküyor.

Yoldaki çukurlar artık geçmişte kalmış bir sorun olacak!


Araç kullananlar için büyük sorun oluşturan bu çukurlar artık tarih olmaya hazır gibi gözüküyor. İngiltere'de bir şirket bu uygulama ile eski asfaltın üstünü yenisi ile kapatmak yerine, eski asfaltı eritiyor ve tekrar birleştiriyor. Daha etkili ve ekonomik olmasının yanı sıra, bu uygulama yaklaşık 15 dakika gibi bir süre alıyor.

Alışveriş merkezlerinde kuyruk bekleme derdi ortadan kalkıyor!


Alışveriş merkezlerinde sonu görünmeyen bir kuyruğa denk gelmek kadar kötü bir şey yoktur. Zamanınızı çalar, yapmanız gereken işleri halledemezsiniz vs... Amazon'un açtığı marketler de geçerli olan özellik ile öncelikle bir amazon go hesabı açıyorsunuz. Ardından bu marketlerden birine girip ne alacaksanız alıyorsunuz.Market içinde ki gelişmiş sensörler sayesinde aldığınız her şey kayıt altına alınıyor. Marketten çıktıktan sonra faturası hesabınıza geliyor.

Islak bank sorunu ortadan kalkıyor!

Yağmurlu bir gün sonunda, yürürken bir banka oturmak istediniz ama o da ne? Bank sırılsıklam. Hiç sorun değil, yanındaki kolu çevir kuru tarafına otur! Bu banklar sayesinde , alttaki kuru yüzeyi bankın yanındaki kol ile yukarı çekebilirsiniz. Gerçekten güzel düşünülmüş ve çok basit bir buluş.

Gününüz aydın olsun. Teşekkürler :)

#HayatKolaylaştıranBuluşlar


0|2
12

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Hayatımızı kolaylaştırırken bizi tembelleştiriyor da aynı zamanda

  1|0
  0|0
 • Emegine saglik

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • Değişik ve bir o kadar da ilginç bişeyler teşekkürler bunları gördüğüm için süper olmuş 🌹🙇👍
  Favori sevdiğim; ıslak bank sorunu.

  1|0
  0|0
Yükleniyor...