12 Saat Boyunca #KokunHalaÜzerimde! Duş Keyfini Katlamanın Sırrını Keşfet!
Kapat

TFF, Göztepe - Beşiktaş Maçında Kural Hatası Olmadığına Karar Verdi

Sait Özseven r
TFF, Göztepe - Beşiktaş Maçında Kural Hatası Olmadığına Karar Verdi

TFF, Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası olmadığını açıkladı. Beşiktaş da resmi internet sitesinden TFF'nin kararını çok sert bir dille eleştiren bir yazı yayınlayarak TFF yöneticilerini suçladı.

Türkiye Futbol Federasyonunun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yaptığı toplantıda; 26.01.2020 tarihindeki Göztepe-Beşiktaş maçında kural hatası olmadığına karar verdi.

İlgili haber: Beşiktaş, Göztepe Maçında Kural Hatası Yapıldığı Gerekçesiyle TFF'ye Başvurdu

Beşiktaş, TFF'nin bu kararı hakkında çok sert bir açıklama yayınladı. İşte o açıklama:

Süper Lig Cemil Usta Sezonu'nun 19. haftasında Göztepe A.Ş. ile oynadığımız ve tüm kamuoyunun kural hatası olduğu konusunda hemfikir olduğu maçın ardından, bu konu ile ilgili itirazımızı Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmıştık.

TFF Yönetim Kurulu ve MHK anlam veremediğimiz şekilde bu konu ile ilgili karar alma sürecini uzatmış ve futboldan popülarite anlamında nemalanan TFF yöneticileri kendi çıkarlarını düşünmüş, yeniden bu kirli düzenin kurallarına biat etmiştir.

Futbolu yönettiğini sananların bu kararı, ligimizin son zamanlardaki değer kaybının ve sporseverlerin stadyumlardan uzaklaşmasının en belirgin örneklerinden biridir.

Türk futbolu karanlık bir uçuruma doğru sürüklenmeye devam etmektedir. Federasyon ve Merkez Hakem Kurulu, kuralları bilmeyen hakemini korumuş, futbolumuzu kirleten bu düzenin devamı için Beşiktaş camiasını karşısına almayı tercih etmiştir. Bu karar diğer hakemlere de oyunu #KuralınaGöre yönetmeseniz de olur mesajını vermiştir.

Merkez Hakem Kurulu, kural hatası yapan hakemini bir hafta aranın ardından Gençlerbirliği – Trabzonspor karşılaşmasına atamış ve söz konusu hakem o karşılaşmada da skandal kararlarına devam etmiştir. Kurulun, sebep olduğu bu skandallara dair bir açıklaması var mıdır?

Futbolumuza kağıt üzerinde yön veren iki büyük kurum, tüm çıplaklığıyla açık olan bir olay hakkında ortak kanıya varmakta zorlanmış ve konuyu IFAB’a taşıma gereksinimi duymuştur. Maçta kural hatası olmadığı sonucuna varan TFF, bu kararı neye göre vermiştir? Elli hakem ve gözlemciden oluştuğu söylenen kontrol uygulamasına kural hatası ile ilgili görüş sorulmuş mudur? TFF, IFAB’dan gelen tavsiye kararı ile MHK'nin kendilerine ilettiği kararı kamuoyuna açıklayacak kadar cesaretli midir?

Futbol tüm dünyada gelişimini hızla sürdürürken, ülkemizdeki ahbap-çavuş ilişkilerinin yarattığı futboldaki adaletsizlikten utanç duyuyoruz. Ne yazık ki ülkemizde futbolu yönettiğini sananlar hataları örtbas etmeyi hatalardan ders çıkarmaya tercih etmektedirler.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bu oyunun bir parçası olmayacak ve oyunu bembeyaz çizgiler ile çizilmiş sahada, #KuralınaGöre oynatmayı beceremeyenleri korumaya devam edenlere karşı daima dik duracaktır. Beşiktaş; yönetimiyle, sporcusuyla ve taraftarıyla bir bütün halinde elde edeceği başarılarla önünün kesilemeyeceğini herkese gösterecektir.

Son Güncelleme: 17 Şub 2020 / 20:02
TFF, Göztepe - Beşiktaş Maçında Kural Hatası Olmadığına Karar Verdi
5
11
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

511
 • endmuhh
  bjk kudredini yitirmiş. siyasi olarak. lobi olarak. camia olarak. bu kararı fb aleyhine verseler. verenler bedel öderlerdi. ki haklı haksız demiyorum. verenler burda 1 gol atarlardı ama 1 2 3 gol de yerlerdi. isimler değişir cok mesele değil ama fb nin lobisi var. bu işler için var arkadaslar lobi. yönetim cılız bunu gösterdi ayrıca. kurullara biz resmi başvururuz o kadar deniliyor. onu anadolu klubude yapıyor. büyük klüp isen kıstasın gs fb olmalı. onların oldugu her yerde en az onlar kadar olmalı bjk. sadece sahada basarı gelmiyor. ülke gerceği. bence güneşim 3. senesi elinden alındı babelin golü iptal edilerek sampiyonluk. 4. sene de gs macında birşeyler yapıldı. bjk 4 te 4 yapıcaktı. bu sene haketmiyor ona birşey diyemem. hasber kader samp olursa da lig asırı kötüdür demektir zaten. ama dediğim gibi şamp ol olma o başka birşey. bjk tff ile kavgaya girince tokadı yiyor oturuyor yerine. ama gs olunca tff elini kaldırmıyor tamam abi diyor. fb ile olunca tokatı atıyor fener yumrugu basıyor. bunlar örnek sadece. fener tokatta atabilir. ya da büyük abisine söyler. vs vs. yani bunlar dogru değilinde değilim. arada bir fark varındayım. realistik olucak olursak bjk bir gs fb gibi istediğini alamıyor. her zaman. canere tv den kufur olayı da örnek verilebilir. ilkler bbjk de deneniyor.
 • Herkese-benden-cay
  Ben bir MHK gözlemcisiydim yıllar önce. u-10 açık turnuva. Otel düzenliyor ve kalan her kişiden 500 lira alıyordu. Teknavdo turnuvasıydı. Eleme maçlarında bir tane şaibe oluştu, artniyetli olamayan bir hakem kardeşimin artniyetli olduğu söylendi. Otelde olduğumuz için güvenlik kamerasından izledim tüm maçlarını. O sırada tüm elemeleri durdum. Hakem kardeşimiz 16 yaşında bölgesel bir hakem. Daha sonrasında otelin kamera odasına çağırdım kardeşimi ve pozisyonu anlatmasını istedim. Tamamen iyi niyetle kararının arkasında olduğunu gösterdi. O andan sonra hakem kardeşime karışmadım. Dedim ki, antrenörler kararına itiraz ederse direkt olarak sarı kart göster, ikincisinde kırmızı kart gösterip tribüne gönder. Sonra antrenörleri teknik komite masasına topladım. Hakemlere tam yetki verdim, ağzınızı açıp da hakemlere karışırsanız kart göreceksiniz. Kart görmeyenler olursa da kameradan tepsit eder ve takımına ceza veririm diye tehdit ettim. Herkes kuzu kuzu kendilerine ayrılan yerden sporcularına çok bağırmadan taktik vermeye başladı, hepsi çok kibar ve naifleşmeye başladı. Türkiye'de MYK hakemlerin arkasında duracak vaziyette olursa; hakemler "iyi niyetli ise" hatalar ve hakemlerin üzerindeki baskılar azalır. Ben o gün o kardeşimin arkasında durmasaydım Avrupa Şampiyonası finalini yönetemezdi. Gelelim kural hatasına;Kural hatası var ya da yok! Onun tartışması yapılmadan önce TFF neden MYK'yı ve hakemini korumuyor? En azından sosyal medyadan; Sevgili Futbol Ailesi, Sayın Futbol Severler vs. vs. MYK ve TFF olarak kural ihlali için BŞK A. Ş başvuruda bulunmuştur. Maç şu dakika şudur. Başvuru metninde yazan kısım budur. MYK ve TFF yetkilileri bu olay ile ilgili karar vermek için şu tarihte toplanacaktır. Kamuoyuna duyrulur. Sen bunu dedikten sonra kural hatası var yok tartışması konuşulmaz, sen bunu dedikten ve toplandıktan sonra olumlu ve ya olumsuz karar verirken de;Sevgili FutbolseverlerBilmem ne sezonu bilmem ne maçı bilmem ne dakikasında kural hatası vardır diye bizlere başvuru yapan BJK A. Ş adlı takımın itirazı için toplantımız bitmiştir. Kararımız hakem hatası olduğu yönündedir, kararımız kural hatası olduğu yönündedir. FİFA kurallarının bilmem kaçıncı maddesini de çevirip jpeg olarak koyarsın. İnsanlar tartışır ama kurumun güvenirliğini sorgulamaz. Devlet kurumudur orası, spor bakanlığına bağlı özerkliktir.
 • SkrErd37
  Gizli üyenin dediğine bak tabiki de senin beşiğin maçı tekrar edilmeyecek hangi maç hatadan dolayı tekrar edildi ki bu tekrar edilsin. Zaten tekrar edilmemeli de yoksa bir çok hakkı yenen takımlara haksızlık yapılmış bir de bunu dahil etmesinler.
 • As3l16
  Kural hatası var olmasına rağmen bunu görmezden gelen insanlara biz daha ne anlatalım? Anlamıyorlarr
 • Ertu_27
  G. te giren şemşiye açılmaz. Maç oynanmış bitmiş geçmiş ola.
 • AmanYaav
  Bu futbolu anlamıyorum, güzel vakit geçirmek amaçlı olayı mahkeme salonlarından çıkaramıyorlar
 • Leuvergne
  Bu ülke futbolu beşiktaştan ne istiyor neden bu kadar suistimal ediliyor anlamiş değilim
 • OzlemKOÇ
  TFF istifa
 • sargokhannn
  Geçmiş olsun
 • KaraAyna
  Heryerde bir bozukluk
 • Sohude
  Yerinde bir karar olmuş
 • var deniyordu?
 • Seref_xan
  şaşırdık mi hayir
 • agresifpanda696
  Futboldan da zevk alamaz olduk
 • Gizli Üye
  Haber değeri dahi taşımıyor 😏
 • Gizli Üye
  IFAB tan gelen yazıda kural hatası vardir yazmasına rağmen maç tekrar edilmiyor. Skandal karar.
YÜKLENİYOR...