"Atatürk'ü Anma Töreni" Erdoğan: Cumhuriyetimize En Büyük Katkıyı Başında Bulunduğum Hükümetler Yapmıştır

Erdoğan, Anıtkabir Özel Defterini İmzaladı
Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni İmzaladı

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81'inci yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanının katıldığı resmi törenle Anıtkabir'de anıldı.

Atatürk'ün, ebediyete intikalinin 81'inci yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir'de düzenlenen resmi törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bakanlar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kuvvet komutanları, yüksek yargı üyeleri ve askeri personel katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi.

Atatürkü Anma Töreni Erdoğan: Cumhuriyetimize En Büyük Katkıyı Başında Bulunduğum Hükümetler Yapmıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üzerinde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk'ün mozolesine bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Saat 09.05'te çalan sirenle birlikte Anıtkabir'de de hayat durdu. Erdoğan ve beraberindekiler saygı duruşunun ardından, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak şunları yazdı:

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ahirete irtihalinin 81'inci yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Merhum Atatürk ve silah arkadaşları ile bin yıldır bu toprakları bizlere vatan yapmak için mücadele eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları milletimizin kalbinde hep yaşayacaktır. Kendisinin emaneti olarak Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, geliştirmek, güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ruhu şad olsun.

Atatürkü Anma Töreni Erdoğan: Cumhuriyetimize En Büyük Katkıyı Başında Bulunduğum Hükümetler Yapmıştır

Erdoğan, daha sonra Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81'inci yılı dolayısıyla düzenlenen "Atatürk'ü Anma Töreni"ne iştirak ederek, katılımcılara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyetimize en büyük katkıyı başında bulunduğum hükümetler yapmıştır. Biz bu kavramın lafla istismarını yapmadık." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümü. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal'i ve onunla birlikte ahirete irtihal etmiş tüm kahramanlarımızı, gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle, şükranla yad ediyorum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin yıldır bu toprakları vatan yapmak için her alanda çalışan, mücadele eden, katkı sağlayan herkesi tazimle yad ettiğini belirterek, şunları söyledi:

Maziden atiye giden bu yolculukta ülkesine ve milletine verdiği hizmetlerle adını tarihe altın harflerle yazdıran tüm güzel insanlar yüreğimizde hep yaşayacaktır. Türk tarihini binlerce yıllık devamlılığı içinde kavramak yerine hala bir asra sıkıştırmaya çalışan ideolojik bir zihniyetle karşı karşıyayız. Üstelik bunların arasında siyasetçilerin de bulunuyor olması gerçekten üzüntü vericidir. Cumhuriyeti yüceltmek için tüm tarihimizi yok saymaya kalkanlar bize göre kendi geçmişlerinden utananlardır. Gazi Mustafa Kemal'in hizmetlerini anlatmak için ondan önceki tarihimize kin kusanlar da aynı şekilde Atatürk maskesi takarak bu millete olan husumetlerini gizlemeye çalışıyorlar. Ne Atatürk'ü ne de Cumhuriyeti bu istismarcı zihniyetin insafına terk etmedik, etmeyeceğiz.

"Cumhuriyetimize en büyük katkıyı başında bulunduğum hükümetler yapmıştır"

Erdoğan, "Hayatları boyunca Türkiye'nin büyümesi, kalkınması, gelişmesi için tek bir çivi dahi çakmamış kişilerin ağızlarından çıkan Cumhuriyet ve Atatürk sözü koskoca bir yalandan ibarettir." şeklinde konuştu.

"Cumhuriyetimize en büyük katkıyı başında bulunduğum hükümetler yapmıştır. Biz bu kavramın lafla istismarını yapmadık." diyen Erdoğan, "Tıpkı son teröristi imha etmeden terörle mücadelemizin sona ermeyeceği gibi, tarihimize ve kültürümüze husumet besleyen son müstevli kafalıyı da aydınlatmadan bu mücadelemiz bitmeyecektir." ifadelerini kullandı.

"Atatürk'ü Anma Töreni" Erdoğan: Cumhuriyetimize En Büyük Katkıyı Başında Bulunduğum Hükümetler Yapmıştır
5
9
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

59
 • Evet doğru. Ülkenin resmi kurumlarını satarak en büyük geliri kendi cebine atarak büyük katkıyı kendine sağlamıştır.
  Adam haklı bence.
  Mümkün olsa oturduğu sarayı satacak ama tabi kaçak olduğu için tapusu yok. Tapu olmadığı için satamıyor.
  • Yalan sizin ağızınıza yuva yapmış. Ülkenin resmi kurumlarını satan belli. Okumadan görmeden yorum yapmayın. Kurban olun siz Reis'e

 • O, bu, şu, herkes büyük konuşabilir; ama herkes hayatında bir kere de olsa Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ayağına gitmek zorundadır! Böyle başka bir lider de görülmemiştir.
 • Bak yaptıklarına kimse birşey demiyor, hizmetlerini de biliyoruz başarılı. Ama böyle bir günde şov yapmamalısın! ATATÜRK bu ülkenin kurucu değeridir. Bitmiş tükenmiş bir İmparatorluktan yepyeni bir devlet yaratmak herkesin harcı değil. Sen sıfırdan yapmadın ki! Olanı geliştirdin herkesin yapacağı gibi.
 • O değilde Anıtkabir Özel defterinde sanki her sene aynı metin okunuyor. 😂 Çünkü tüm yazılar birbirine çok benziyor. Saygıyla yad ediyoruz, çok çalışıyor, mücadele ediyoruz vs
 • Benjamin542
  E tâbi şimdi herşeyi kendi dönemi içinde değerlendirmek lazım... Atatürk o zamanın şartlarında zorluklarında çok ama çok tartışmasız bu ülke için canı pahasına çalışmıştır ve başarmıştır da... Bu zamanın şartlarında da bugün yapılanları görüp bilmek gerekir.
 • kodex_ll
  Tabiiki öyle. Zira Mustafa Kemal'in zamanındaki hükümet bile tayyip recebin zamanında kurulan fabrikaları hep satmış.
 • Cumhurbaşkanımızın demek istediği şudur..
  En azından benim anladıgım bu sekil.. Atamızın ismini kullanarak gençlerimizi zehirleyip ve daha nice kardeşlerimizi Türkiyemize kaos yarattırmak ve daha da en onemlisi kendi kendimizi paramparça ettirmek..
  Vala on numara ustalık taktik güzel... Keşke gorebilsek bu oyunları... Birlik olmamız lazım. Eğer olmazsak cok seyimizi daha kaybedeceğiz.
 • aerolite
  "Erdoğan: Cumhuriyetimize En Büyük Katkıyı Başında Bulunduğum Hükümetler Yapmıştır"

  Yav he, he...
 • hala dinleyen var mı bu yalancıyı ahahaha gene bombalıyor , cumhuriyete katkı yapmışmış hasssss ordan
 • zbdbshhfhshdb
  Onca şehit varken filistin gazze bombalanırken fetö hala yaşıyorken cumhurbaşkanının abd ile sürekli irtibat hâlinde olması yan yana oturup gülüp muhabbet etmesi çok enteresan geliyor
 • BuzlarTrileçesi
  Resi yine yargı dağıtmış ajsj helal
 • Wiilmaaa
  Günün anlam ve önemine yakışan bir Bence olmuş 👍
 • Haydaa 😂
 • Gizli Üye
  Erdoğan'ın bu sözüne katılıyorum. Allah başımızdan eksik etmesin.
YÜKLENİYOR...