12 Saat Boyunca #KokunHalaÜzerimde! Duş Keyfini Katlamanın Sırrını Keşfet!
Kapat

Erdoğan: Herkes Haddini Bilecek, Şu Anda Bizim Adayımız Binali Yıldırım Bey'dir.

Tugrul Turcan r
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YSK'nin İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararına ilişkin, "İstanbul seçimlerinin üzerindeki gölgenin kalkmasını sağlayacak bu kararı, demokrasimizi güçlendirecek önemli bir adım olarak görüyoruz." dedi.

Erdoğan, yaptığı açıklamada; "Bazı iş adamı grupları, açıklanan (YSK) karardan sonra garip garip açıklamalar yapıyorlar. Yanlış yapıyorsunuz. Önce herkes haddini bilecek." değerlendirmesinde bulundu... Erdoğan'ın seçim yenilenmesi ve sonrasına ilişkin yaptığı açıklamalar...

"Bugün önümüzde duran manzara tam bir ekonomik sabotaj halidir"

YSK'nin kararından sonra bazı iş adam gruplarının yaptığı açıklamalara ilişkin, Erdoğan, şunları aktardı:

"Bazı iş adamı grupları, açıklanan (YSK) karardan sonra garip garip açıklamalar yapıyorlar. Yanlış yapıyorsunuz. Önce herkes haddini bilecek." Erdoğan, "Hiç şüphesiz bizim eksiklerimiz olabilir ama bugün önümüzde duran manzara tam bir ekonomik sabotaj halidir." ifadelerini kullandı.

Hiç kimsenin bu kutlu çatıya zarar verme, kendi çıkarlarını davaya hizmetin önüne koyma hakkı olmadığını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Böyle bir durumda bizim tercihimiz her zaman ihtiraslı bireylerin zaaflarından değil, kadim olan davanın selametinden yana olur, yana olacaktır."

"Türkiye önemli bir seçimi daha geride bıraktı"

"Rabbimizin vaadine sonsuz teslimiyetimizle karşımızdaki zorlukların içindeki veya sonundaki kolaylıklara güvenerek mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz, bu yolda son nefesimize, son takatimize kadar gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz." diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu kutlu dava yolunda bizimle birlikte olan her bir kardeşime tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum. Sizler gibi dava arkadaşlarım olduğu müddetçe Allah'ın izniyle ülkemizi hedeflerine mutlaka ulaştıracağımızdan şüphe duymuyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Türkiye önemli bir seçimi daha geride bıraktı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin sonuçlarının bir kez daha ülkemiz ve şehirlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. 50 günlük resmi seçim kampanyamız boyunca Sivas'tan başlayıp, Uşak'ta sona eren 59 il, ayrıca 4 ilçe mitingi yaptık. İstanbul'un 28 ve Ankara'nın da 11 ilçesinde her biri diğerinden coşkulu mitingler gerçekleştirdik. Emeğimizin karşılığını da hamdolsun aldık. Toplam oylarda yüzde 51,7 ve belediye başkanlığı sayısına göre de yüzde 54,2 düzeyinde bir başarı kazandık."

"YSK'nin kararı hakemliği milli iradeye bırakacak en doğru adım"

Erdoğan, YSK'nin İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararına ilişkin, "İstanbul seçimlerinde organize bir yolsuzluk, tam kanunsuzluk ve usulsüzlük hali olduğuna samimi olarak inanıyoruz. Gözümüzün önünde tüm çıplaklığıyla duran usulsüzlüğü, daha vahimi bir irade gaspını görmezden gelemeyiz. Seçim gecesinden bugüne kadar yaşanan bu sürecin sebebi işte budur. Biz bu yapılanların hesabını milli irade hırsızlarından sormazsak, milletimiz bizden hesap sorar."

Kararın ülkeye, millete ve İstanbul'a hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Bu kararı, siyasetçiler olarak sorunlarımızı demokrasi ve hukuk içinde çözme irademizi güçlendirecek, hakemliği milli iradeye bırakacak en doğru adım olarak görüyoruz. İstanbul seçimlerinin üzerindeki gölgenin kalkmasını sağlayacak bu kararı, demokrasimizi güçlendirecek önemli bir adım olarak görüyoruz." Erdoğan, AK Parti'nin sandıktan çıkan sonucu kabullenmemek, hakkı olmayan bir seçimi kazanmış gözükmek gibi bir derdi asla olmadığını ve olmayacağını belirtti.

"Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir"

Erdoğan, toplantı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı:

Çözüm sürecine ilişkin bir soru üzerine, "Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir." ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir telefon görüşmesi yaptığını bildiren Erdoğan, "Hem Ramazan-ı Şeriflerini kutladım hem de bu verilen kararın ülkemiz için hayır olması temennisinde bulundum." dedi.

Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ismin belli olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul'daki seçimin adayları bellidir, şu anda bizim adayımız da Binali Yıldırım Bey'dir."

Son Güncelleme: 15 May 2019 / 04:05
Erdoğan: Herkes Haddini Bilecek, Şu Anda Bizim Adayımız Binali Yıldırım Bey'dir.
8
20
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • korman
  Olay aslında acaba kendılerıne tepkı oyu atan secmenın tekrardan bu oyunu gerı cekermı mantıgıdır. Mısal ben hıc bır partıyı tutmam alayı bana gore kendı dumenınde bugun dın uzeronden sömuru yapan bır ak partı ve ataturckuluk uzerınden ssömuru yaan bır chp gercegı var. Fakat 1 mılyar oyum olusn mevcut chp yapısına oy vermem ancak ak partıye tepkı anlamında ımamoğlunu destekledım benım gıbı dusunen aslında ak partı ve mhp ıcınde ortalama %30 gıb cıddı secmen yuzdesı oldugunu dusnuyorum yanı partızan mantıkla oy atmıyorlar ancak daha ıyısı olmadıgı ıcın kötünün ıcınde en az köütüsüne atayım dıyor. Fınalde sağ secmen bu ülkedekı en tcerıbelı secmen kıtlesı olup bu yenı secımdede bu basıt ucuz numarayı yemeyecektır ve konjektore göre ımamoğluna vercektır fakat burada cok öenmlı nokta bu surecte ımamoğluınun ılk cızgısını bozmaması ve kılıcdaroğlu ve saz ekıbının secımlere kadar asla ama asla evden bıle cıkmamaları asla yorum ya da söylemde bulunmaması cok öenmlı cunkı chp yı dibe vurduran adamların basında kılcdaroğlu ve dınazor yaşlı heyettır ıyı ılımlı mantıklı tavır secmenı kazanır secmen ufak alıcengız oyunlarını yemıyor hala bunu ıktıdarda mualefette anlamadı
  Görüş hala geçerli mi?
 • Öylesinebirinapcan
  Arkadaşlar siyasete pek girmek istemiyorum ama şunları söyleyeyim; Ak parti iktidar olduğundan beri sınavlarda soru çalma, adam kayırma arttı. Ak partiden önce soruların çalınması nadir olan bir şeydi. Askeriyenin içinde olan biriyim burada öyle bir gevşeklik var ki size anlatamam. Askerlerin eski disiplininden eser yok. Bakanlık da aynı şekilde emin olabilirsiniz. Adaleti zaten “sayın cumhurbaşkanımız” yönetiyor. Borçlar cumhuriyet tarihinin en yüksek borçları. MEB’e diyanet işlerinden daha az bütçe ayrılıyor. Atatürk Allah’tan bu halimizi görmedi.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • İnfllames-54
  Saçımı başımı yolacam artık adam ağzını yayarak hepimizle testis geçiyor. Bu nasıl hadsizliktir bu ne çeşit bir kafa yapısıdır aklım almıyor

  Görüş hala geçerli mi?
  • LittleeSluttt

   Hay sizin osmanlınızın canım millettin açlıktan ağzı kokuyor gelmiş 100 yıl önceki başarıları anlatıyor

  • İnfllames-54

   @bendeniz61 sana ayrı gülüne ayrı sokarlar

  • louqoum

   @bendeniz61 mustafa kemal de sizin saçınızı başınızı yolup ingiltereye gönderdi çomar :) evet değişen bişey yok. zira seçimi tekrarlatacak kadar telaşa düşen sizsiniz.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

718
 • Ragnar_Lodbrok
  İş adamlarını tehdit etmek, sonra çıkar dolar üzerinde manipülasyon var der.

  İyice kontrolü kaybetti bu adam. İş adamları ekonomideki durumdan şikayet eder, ona bile tahammülleri yok.

  Ayrıca sana mı soracak arkadaş, koskoca iş adamları ne konuşup ne konuşmayacağını?
 • edgybish
  Ne desem şimdi boş, bunu başa koyanda halk acısını çeken ve çektirende halk. Zamanında din ayaklarıyla geçti başa hala din ayaklarıyla duruyor. Ülkede zaten akıllı konuşan değil dince konuşan değerli. Atatürk boşuna mı siyaset ve din birlikte olmaz demiş zamanında, 15 temmuz ve Tayyip ikiside aynı ayakla sıçtı ağzımıza
 • Kor4y
  Arkadaş ne desek sıkıntı fakat dönen dolaplar kim tarafından dönüyor onu millet görüyor yani. Neden diğer seçimler veya ilçeler şaibeli değilde sadece i. b. b. şaibeli oluyor anlamıyorum. Anlıyorum da anlamamak için insanın gözünü kapatıyorlar.
 • fireball00
  Demokrasi ve cumhuriyetçiliği göremiyorum. Egemenlik kayıtsız şartsız onların bizim değil. Şimdi zorbalık, tehdit, rüşvet ve diktatörlük ön planda.
 • FundaKoc1
  Ama Sandıktan çıkan sonuç
  https://www.youtube.com/watch?v=fTyWlvQrqlk
 • SinirliBiber
  İstanbul seçimlerinin üzerindeki tek gölge akp hükümetidir. :):
  • Eren51

   Koydugun resim çok hoşuma gitti bro 😊😂 Başarilarinin devamini dilerim

 • beyfendi350
  Haberleri izlemedim de eger erdogan herkes haddini bilecek dediyse istanbulu almaya kararli ve alacakda
 • zor-olan-aşk
  Mhp milletvekili aciklamasinda, İstanbul secimini kazanacagimizi dusunerek 500bin secmenin ikametini secimden omce anadoluya kaydirdilar, sistem diyerek yaptilar bunu ve istanbulu kendi elleriyle teslim ettiler, demisti... sanirim simdi o 500bin secmeni geri getirecekler
 • MilletAçAç
  Ciddiye alinacak biri degil su sahsiyet.. Boburlenip. dursun 4.5 yil daha...
 • Erkin168
  nasıl başkan yapmasını bildiysek onu o kürsüden indirmesinide biliriz
 • tabiki kendi penceresinden yorumluyor bu fikre bir çok kişi karşı cıkacak bir cok kişide destek olacak
 • LittleeSluttt
  aradaki fark 1 milyon falan olsaydı bile bu kadar rezil olmazdınız be yazık
 • simpsonlar
  bir dediği diğer dediği tutmayan şahsiyet. Öbür tarafta bakalım napacaksın
 • Söylenecek söz kalmadığına inanıyorum ben artık gercekten durum bayagı ama bayagı vahim 😒
 • candylady
  Eleştirmek istiyoruz ama korkuyoruz bu hal yanlış bir hal yanlış.
 • zorunamıgittiiiii
  Az bile diyo heeey gidi... Yürü be reis kim tutar seni 😎😎💪💪🇹🇷🇹🇷
 • süperbenn
  Adam canı sıkıldıkça meydan okuyor :)
 • morpathy
  Adam <3
 • Zevk01
  Din tüccarları ile işimiz olmaz
  • bendeniz61

   Din tüccarlığı papaz oğlu yapıyor. Kiliseden çıkmayan adam, şimdi mazbata yi verdi diye camiden çıkmaz

  • Zevk01

   Okadar cahıl siniz ki anlatamam

  • bendeniz61

   Ne garib bende sizin hakkınızda aynı şeyi düşüyor um

  • Hepsini Göster
 • isKandiL
  sıkıldık artık öfff
 • sananelenpiccccc
  Helal reis arkandayız
 • cem5797y
  İslam dinde demokrasi yoktur
 • MagRipOgLu
  Hayırlısı
 • Gizli Üye
  Yine kandırıldık diyecek diye bekliyorum :)
 • Gizli Üye
  İstanbul yüzünden akp' yi bitiren bir başkan olma özelliği kazandın Tayyip Bey :)
YÜKLENİYOR...