"Azerbaycan'da Hoparlörden Ezan Okunması Yasaklandı" Haberi Bir Kez Daha Yalanlandı!

Azerbaycan Kafkas Müslümanları İdaresi Başkan Yardımcısı, Başmüftü Salman Musayev, bugün Türkiye'de bazı internet sitelerinde çıkan, "Azerbaycan'da, hoparlörden ezan yasaklandı" şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıklayarak, bu haberi çıkaranların kötü niyetli olduğunu söyledi.

Salman Musayev, yaptığı açıklamada, Avrupa kaynaklı bir haber ajansı tarafından 2007'de yayılan ve gerçeği yansıtmayan haberin 12 yıl sonra kötü niyetli kişiler tarafından yeniden gündeme getirildiğinin altını çizdi. Salman Musayev, Azerbaycan'da hoparlörden ezan okunmasını engelleyen hiçbir kararın bulunmadığını vurguladı. 2007'de Avrupa merkezli bir haber ajansı tarafından servis edilen bir haberde Azerbaycan'da hoparlörden ezan okumanın yasaklandığı iddia edilmişti. Aynı haber bugün Türkiye'deki yine bazı internet sitelerince yeni haber olarak yayınlandı.

"Azerbaycan'da Hoparlörden Ezan Okunması Yasaklandı" Haberi Bir Kez Daha Yalanlandı!
4
8
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye

  Keşke haber doğru olsaydı. Bu islamcılar yüzünden İstanbul Üniversite'sinden soğudum. Üniversite islamcılarla dolu baştan aşağı. Üniversiteyi yöneten üniversite ekibi sadece kendi cebini düşünüyor. Öğrencilerin cebini asla düşünmüyorlar. Spor kursları yapmışlar. :D Şaka gibi. İslam = geriye gitmektir. İlerlemeye direnmektir. İslam kadar başka görüşlere hoşgörüsü olmayan başka bir din yoktur. Ateistlere her türlü şeyi söylerler. Ama kendi dinlerini günde 5 kez herkese dinletmekten de geri durmazlar. Hem ezan neden arapça, neden Türkçe değil. Burası Türkiye değil mi? Bari Türkçe okusunlar ezanı.

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Azərbaycanda şöyle biri durum var izah edim hemen.
  Türkiyədə olduğu gibi her yerde cami yok orda önemli merkezi ve tarihi camiler var şehirde ezan sesi zaten pek duyulmaz okunan ezan sadece o dediğim camilerden okunur heryerde ezan sesi olmaz şimdi bir takım insanlar kızacak ama durum böyle bir zamanlar hastalar felan diye hepten kapamak istediler olmadı olmazda ezan sesi dinmez ama heryerde okunmaz ezan. Çünkü her mahallede cami yok

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

37
 • neslitükenmişerkek_-

  azerbaycanda hoparlörden ezan okumak yasaklandı diye habermi yapılmış haberim bile yok ama yasaklansa iyi olurmuş ezan çıplak ses ile okunur bildiğim eskiden öyleydi gerçi o zaman fazla nüfus yoktu araçta azdı haliyle gürültüde azdı en azından kenar mahallelerde araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde hoparlör yasak olabilir çıplak sesle okunan ezan daha hoş oluyor

 • iHumour

  1 ay önce oradaydım. halkın kendisi diyor bizzat. hem bir kişi de değil. turistler rahatsız olmasın diye sesleri en düşük seviyeye kısıldı diye. ben de tecrübe ettim.

 • barraquda

  Azerbaycan su an vehhabilerin elinde.. ehli sunnet olmayan gruplarin elinde yani. Yakinda gercegi de olabilir bu haberin..

 • Konu hakkında doğruluğuna dair açıklamalar yapılmış. Kime inansak bilemedim

 • Aranel12

  Bu ve bunun gibi ülkeler binlerce yıl daha böyle bir değişiklik yapacak zeka seviyesine yükselemezler. Merak etmeyin. :)

 • barbieyalakk

  Hasta ve yaşlı insanlar rahatsız olmasın diye yapılmış o insanları da anlamak lazım ama kışkırtıcı bir şey yine de

 • _Mr-BroVni_

  Olma ihtimali yüksek çünkü azerbaycan şii bir millet, şii Türkiye'de alevi demek şii ile alevi aynı şey yani.
  Türkiye'nin alevileri de ezanı istemiyor zaten.

 • Kaybolanlardannn

  Azerbaycan i bilmem ama Türkiye de hoparlörden yasaklanmalı. Imamlar ezan okumayacaksa ne bokaaa yarıyorlar. Yakında namazı da kasetten kilarlar

 • Yaseminnr

  Böyle birşey varsa hiç şaşirmam...

 • Yalan haber olmasını diliyorum..

YÜKLENİYOR...