Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?

Merhabalar dostlar. Üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen hala aklımızdan silinmeyen o sapık şeyhin kız çocuğuna tacizi akıllarımızdan hala silinmedi. Kimimiz sinirlendi, kimimiz ağladı. Hatta toplumun belli kesimleri, 'idam gelsin!' dedi. Bu derece bizleri ayaklandıran bu konu hakkında ''Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri'' başlıklı bir Bence yazmayı uygun gördüm.

Peygamber kendine 'efendim' dedirtmezdi

Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?

Bir gün bizim peygamberimize 'Seyyidinâ seyyidinâ' yani 'Efendim efendim' diye sesleniyorlar. Bir oluyor, iki oluyor üç oluyor en son peygamberimiz: 'Bana efendi demeyin. Efendi yalnızca Allah'tır. Başka kimsenin efendilik hak ve etkisi yoktur.' diye karşılık veriyor.

Her birinin 40 tane adamı var siyasetten, spora...

Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?

Bu gibi insanların amaçları nedir? Orada 3-5 defa yatıp kalkmakla defter sizce kapanır mı? ''Feveylun Lil Musallin'' diyen Kur-an'dır ben değilim. Ne demektir?

dini yalanlayanı görüyorsun değil mi?
işte o, yetimi itip kakar.
miskini doyurmaya teşvik etmez.
vay haline salat edenlerin = "vay o namaz kılanların haline" (feveylun lil musallin)
ki onlar salatlarında gaflettelerdir...
onlar gösteriş yapanlardır.
ve küçük, basit, sıradan yardımı bile esirgerler.

Şimdi bu "vay o namaz kılanların haline" lafını Hz. Ali, Hz. Ebubekir, Hz. Osman, Hz. Ömer için mi diyor? Bu insanlar peygamber terbiyesinden geçmiş. Yukarıda örneklendirdim. Peygamber kendisine efendi denilmesinden rahatsız! Neden rahatsız? Çünkü bu efendi lafının nerelere tırmanacağını kendi de görüyor. Bunu diyen bir peygamberin ümmeti neden böyle yapıyor? Kimdir bunlar?

Kürek gibi elleri herkesin ağzında

Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?

Elini öpüyorlar adamın. Şu kubbenin altında Hz. Peygamberin elinden daha öpülesi bir el olabilir mi? Peygamber bile benim elimi ha bire öpmeyin demiş. Bunu acem bizans krallarına yaptılar ve onları ilahlaştırdılar diyor. Allahu ekber Kebira, [Allah büyüklerin en büyüğüdür] Velhamdülillahi Kesira (Allah'a olan hamdimiz çoktur). Kim diyor bunu? Kendinize gelin. Allah'tan belanızı mı istiyorsunuz yani? Kendinize gelin...

''Konuşma böyle bir gün akıp giderken...''

Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?

Bir gün konuşma sırasında Peygamber efendimiz soruları cevaplarken sahabilerden birisi: ''konuşma böyle akıp giderken olur ki inşallah ve inşikte'' diyor. Yani bunun meali ''sen ve Allah isterse olur.'' demektir. Kaynağın notuna göre peygamberimizin en celallendiği anlardan bir tanesi. Karşılık aynı şu manada 'kardeşim ne demek sen ve Allah isterse olur? Beni şirk aleti yapma, sadece inşallah de.' diyor. Şimdi bu adamlar ne diyor? Al şu tesbihi, al şu resmi git bir tenhada buna sığın, şu kelimeyi şu kadar çek isteklerini sırala. Altına Ebu Leheb imzası atsanız kimse yadırgamaz. MÜSEYLİMETÜLKEZZÂB imzası atsanız kimse yadırgamaz. Bunlar kafir midir yoksa müslüman mıdır?

"Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz"

Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?

''iyyake nabudü ve iyyake nestain''. Fatiha'yı her rekatta okuyoruz. Demek ki bu namaz kılmak, Fatiha'yı her rekatta okumak işin fotoğraf/resim kısmıymış. Ruh kısmı nerededir? Allah'ın dışında kutsiyet verilmiş hiç bir varlık kalmayacak insanın içinde. Tevhid budur işte dostlarım. Sakalı ve sarığı varsa zaten bitti. Sakal ve sarık Allah'ın alameti olmuş.

Yan tarafta da türbe ziyareti var

Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?

Bir 15 dakika da orda nevi şahsına münhasır bir ibadet sergiliyor. Sorsan 'ziyaret ettim' diyecek. Allah'ın avlusuna birilerini defin etme hakkını kim verdi? Mabetle mezarlığı yan yana getirirsen bunun adı Şintoizm olur. Araştırmaktan çekinmeyiniz. Burada kılınan namazlar yukarıda bahsettiğim Fatiha'nın anlamının çıktığı namazlardan değildir!

''İhdinas sıratel mustakim''

Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?

''Dosdoğru giden yola ilet bizi...'' demek değil mi? Yalnız sana ibadet eder yalnız senden yardım dileriz demiştik yukarda. Bu aksaklıklara mahal verirseniz eğer devamında da 'Canın Cehenneme!' nidaları gelir. Sen bana layıkıyla ibadet ettin mi diye soracak Allah. Dosdoğru yola mı gittin şeyhine mi gittin? Yat kalk 50 metreye bir cami yaptır. Peygamber de bunu görmüş ve zamanında ''Kıyamet yaklaştığı zaman camilerin sayısı artacak ve görkemli hale gelecek.'' demiştir. Sadaka men natak. Allah bizi doğru yola iletenlerden eylesin :)

Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?

Esen kalın...

Tarikat, Cemaat ve Türkiye Gerçekleri! Topluma Merhem mi, Zehir mi?
3
7
Görüşünü yaz
Kapat

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • ÜmitveKorku
  Güzel yazı bazılarını bilgilendiriyor elbette
  Sadece katılmadığım bazı yerler var o da
  Peygambere hatta tüm peygamberlere efendim denilir onlar bizi yola girdiren değil mi bir çok ayette kim Allah'a ve peygamberine itaat ederse diye kurtuluşu söylemiyor mu Her peygamber mütevazi idi ama bilinir ki şehadet getirirken biz kulu ve rasulü deriz bizim peygamberimiz kul olmayı mütevazi olmayı seçti üstelik bu kadar alimin hata yapmasıda işten değil helak olurlardı

  Sen ve Allah isterse kısmı ise şirk oluyor çünkü hüküm veren elbette Allah o bizim güzel sahabemizin daha acemiliğinden kaynaklanıyor iyi ki bunu dedi ve bizlere yol gösterici oldu
  Sayılarla sonuca varılmayacağı kısmı ise nereden bu kanıya vardığını merak ediyorum peygamberimizden gelen kaynaklar varken hemde Allah'ın isimlerine göre istekler istenir elbette o isimler hem Allah'ı tanımak için hemde bizim uygun yerlerde kullanmamız için
  Ve himmet de istenir Allah katında bazılarımız daha değerli ve o değerlilerin hatırına onu aracı ederek bir şeyler istenebilir ki bu sadece kişi olmasa da olur en büyük mahluk hürmetine de istenilebilir örneğin

  Onun dışında uygun bir şeyhe ise bağlanılır bunda bir yanlış yok ama bunun için derin araştırmak lazım bu zamanda
  Dediğin gibi ş
  eyh elini eteğini öptürmez o tarz şeyler yaptırmaz kadınla ise asla görüşmez görüşürsede perde arkasından görüşülür cemaatine de böyle öğüt verir arada perde olmadan konuşulmaz arada perde olsa dahi keyfi şeyler konuşulmaz mecburi şeyler konuşulur itikad konusunda da bir yanlışı görülürse acilen kaçılır istiğfarla temizlenip bir daha o kişiyle görüşülmez

  Sanırım diyeceklerim bu kadar🙂
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Her kelimenin üzerinde dakikalarca kalarak okudum. Gerçekten eleştirel manada baktım çünkü en çok dikkati bu şekilde yoğunlaşıyor insanın. Size başından sonuna hak veriyorum. Çok kişi ailesinden aldığı eğitimle dinini yaşamaya çalışıyor ve araya tarikat, cemaat denilen gruplar girerek çocukları ailelerinden alarak kendine hizmetkar hale getiriyor. Hepsinin sayısız binaları ve mal varlıkları varken Hz. Muhammed Mustafa'nın neden dünyaya sahip olmadığını sorguluyor insan. Hani elimizle kazanıp yiyecektik, aklımızı kullanacak ve Allah nasıl emretti ve bize Peygamber sav nasıl öğretti ise öyle yaşayacaktık? Bilgim çok yok ama hatalarımızın çok olduğunu görebiliyorum.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Qushum

   Bu hataların üstesinden okuyarak kalkacağız. Araştıracağız. '' kra' bismi rabbikelleziy halak ''

   Yaratan rabbinin adıyla oku! Alak/1

  • Hala araştırma yapmaya devam ediyorum.

  • Qushum

   Son gaz devam..

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

26
 • Hayatistanbull
  Tarikatlara ve cemaatlere karşıyım. Güzel anlatmışsın teşekkürler🌺
 • MrMyopıc
  Eskiden nasıldı bilemem ama şu dönemde kesinlikle zehir ya
 • TayyarRA
  100 önce boşuna tekke zaviyeleri kapatmadılar çünkü biliyorlardı ki bunlar zarar Ziyan. Bunlarla kol gezenler er geç gerçek yüzlerini görecektir
 • Desuyonee
  bütün tarikatlar mezhepler şeyhler imamlar hacılar hocalar istisnasız hepsi çok tehlikelidir, çok büyük gericilerdir, ellerine güç geçtiği vakit en masum görünenleri bile yaşadığı yeri cehenneme çevirir, en büyük katil, en büyük dolandırıcı ve tecavüzcüler bunlardadır, insanları kandırıp paralarını sömürürler, duygularını sömürürler, her şeylerini sömürürler, topluma hiçbir katkıları yoktur, haşereden en ufak bir farkları bile yoktur, bütün dini tarikat ve benzeri oluşumlar tamamen imha edilmelidir YOKEDİLMELİDİR !!!
 • restinerest
  Hepsi gereksiz
 • hayatsoydan1212
  Bence 100 de 100 zehir dinden soğutuyorlar insanı
 • Uçhayatmeraklısı
  Cok bilgim yok ama olabilir
 • Gizli Üye
  Hepsinin tek amacı toplumu bölmektir. Ne derseler desinler hakikat budur. Hepsi toplumu sömürme manupule etme ve dogmalarıyla karşı karşıya getirme amacı olan iğrenç topluluklardır.
YÜKLENİYOR...