Bakan Turhan'dan GSM Operatörlerine Kapasite Artırma Talimatı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan

İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası GSM şebekelerinde yaşanan yoğunluktan dolayı vatandaşlar iletişim kurmakta zorluk çekmişti. Bakanlık bir daha böyle bir sorun yaşanmaması için harekete geçti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin deprem kuşağında olması nedeniyle depremle yaşamanın öğrenilmesi ve olası sarsıntılara her an hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "Tüm GSM operatörleriyle görüşülerek iletişim altyapısında kapasitenin artırılması dahil ne gerekiyorsa yapılması talimatı verildi. 3 operatörün aynı anda haberleşme kapasitesi 175 milyona çıkarılacak." diye konuştu.

Turhan, 26 Eylül'de İstanbul'da yaşanan deprem sonrasında, hem İstanbul'a hem de Marmara Bölgesi'ne yönelik çok yoğun arama trafiği yaşandığını anımsatarak, şu ifadeleri kullandı:

Depremin, bir GSM operatörümüzün teknoloji altyapısını yenileme çalışmaları devam ederken yaşanması sebebiyle kısa süreliğine erişim sıkıntısı yaşandı. Ancak şunu belirtmek isteriz ki söz konusu doğal afet durumlarında sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bu tür kesintiler yaşanmaktadır. Buna karşın tüm GSM operatörleriyle görüşülerek iletişim altyapısının her türlü duruma hazırlıklı olunması noktasında, kapasitenin artırılması dahil ne gerekiyorsa yapılması talimatı da verildi. 3 operatörün toplam 118 milyon kişinin aynı anda haberleşme kapasitesi var. Bu kapasite 175 milyona çıkarılacak. Kısa süre içinde bu kapasiteye ulaşılması hedefleniyor.

Bakan Turhan'dan GSM Operatörlerine Kapasite Artırma Talimatı
5
3
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye

  "tüm dünyada bu tür kesintiler yaşanmaktadır." ne güzel bir mazeret. Japonya'da da yaşanıyor mu acaba? Türkiye'de binlece kaçak yapı var. Malzemeden çalınıyor, evler sağlam yapılmıyor. Evlerin öyle bir inşa edilmesi lazım ki 9 şiddetindeki bir depreme bile dayanıklı olacak şekilde inşa edilmesi lazım. Yapılabilir, yapılamaz diye bir şey yok. Ama hükümet paraları camiye, mescite ve diyanete harcadığı için bunlara para yetmez tabi.

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  He he sorsan Console. WriteLine ne bk yapar bilmezler. Sonra mobil bilmem ne... bizim yönetim 200 yıl önceye ait. Adamlar tuşlu telefon anca kullanıyo 😁😂 Sıra mobile gelene kadar samanlık yıkılır. Adamlar teknoloji düşmanı sırf kullanmasın diye insanlar kendileri gibi cahil olsun diye zamlar vergiler yağıyo.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

24
 • Eddraziel32

  Deprem yüzünden o kadar ötv dir şudur vergi alınıp 5.8 olunca hemen arttırın talimatı :D Size oy verenlere bu yüzden ya aptal ya da yandaş diyoruz çünkü mantıklı biri neredeydiniz la bu zamana kadar diyecektir :D

 • Damlakatre

  hah yni zamlar kapğıda demektir... bunlar şimdi bunun masraflarını kullanıcıya kitleyeceklerdir.. mümküğnse bu ülkede hiç bir şey yapılmasın, hiç bir teknolojik cihaz yükseltilmesin hatta taş devri, ne dönek.. ulan bu bakan zımbırtılarındna her biri ağzını açtığında herşeye 50 % vergi geliyor mq..

  • Damlakatre

   daha yeni elektiriğe tekrar 15% zam geldi bakalım cebimize 5 kaç yansayacak...

  • Damlakatre

   % kaç

  • akınnnnnn4

   Bekliyorum bir “Deprem Vergisi” zammı furyası...

  • Hepsini Göster
 • 33Mormenekşe33

  saçmalık ya vermeyin kardeşim hediye istedik mi sizden işinizi düzgün yapın yeter. Kim bilir ne doplar döndürdünüz

 • Highline

  Kapasitesizler kapasite arttırma talimatı verir oldular bunca yıldır afetler için hiçbir gelişim göstermeyin şimdi talimat verin ne güzel

 • OzlemKOÇ

  Bunu ipleyen varmıdır acaba

 • evet kapasite artışı konusu önemli

YÜKLENİYOR...