Çekim Gücü, İnternet Hızı Ve Kampanyalara Göre GSM Operatörleri! En İyi GSM Operatörü Hangisi?

ConnectingGirl

Selam :)

Şehrin göbeğinde bile bazen çekmeyen telefon beni dağın başındaymışım gibi hissettiriyor. Konuşmamın en önemli kısmında kesilen ses, Youtube'dan video izlerken yavaşlayan internet hepimizin günlük hayatta karşılaştığı sorunlar. Bu yüzden kimimiz kullandığımız GSM operatöründen memnun kalıyorken, kimimiz ise kalmıyor. Bir de kampanyalı paketler var. Özellikle öğrenciler en avantajlı paketler neredeyse soluğu o operatörde alıyor. Ben de sizler için ufak bir araştırma yaptım. Türkiye'deki en popüler üç GSM operatörünü çekim gücü, internet hızı ve kampanyalar açısından değerlendireceğiz.

En İyi GSM Operatörü Hangisi?

1- Turkcell

Çekim Gücü, İnternet Hızı Ve Kampanyalara Göre GSM Operatörleri! En İyi GSM Operatörü Hangisi?

Türkiye'de en çok müşteriye sahip GSM operatörü Turkcell. Kendi deneyimlerim, yaptığım araştırma ve çevremdeki insanlardan aldığım geri bildirim sonucunda en iyi çekim gücüne sahip telefon operatör şirketinin Turkcell olduğu sonucuna vardım. Turkcell'in hem şehir dışında hem de şehirden uzak bölgelerde çekim gücü gayet iyi. Köy, kasaba gibi bölgelerde internet hızı şehirdekine göre düşse de diğer operatörlerden daha iyi durumda.

Turkcell hakkındaki en önemli şikayet kampanyalarının uygun fiyatlı olmaması. En uygun fiyatlı kampanyaları dahi özellikle öğrencilere pahalı geliyor. Diğer operatör şirketlerine müşteri kaybetmesinin en büyük sebebi de bu. Ancak sanırım bu fark edilmiş olacak ki eskiye göre daha uygun kampanyalar ve içerikleri daha zengin paketler sunuyorlar.

2- Türk Telekom

Çekim Gücü, İnternet Hızı Ve Kampanyalara Göre GSM Operatörleri! En İyi GSM Operatörü Hangisi?

Türk Telekom şehir içinde en iyi çeken GSM operatörlerinden biri. Ancak ev gibi kapalı ortamlarda, özellikle bina aralarında kalan odalarda çekim gücünün biraz düştüğü söylenebilir. Şehirden uzaklaşıp köy ve kasaba gibi bölgelere doğru gittiğinizde de çekim gücünün ve internet hızının düştüğüyle alakalı bir çok şikayet var.

Müşterilerinin Türk Telekom'u tercih etmesinin en büyük sebebi avantajlı kampanyalar sunması. Turkcell ile kıyaslayınca daha uygun fiyatlı ve içeriği daha zengin paketlere sahip. Özellikle sunduğu paketlerde internet (GB) oldukça fazla. Bu yüzden öğrenciler için ideal sayılabilir. Özellikle şehirden çıkmayanlar için ideal.

3- Vodafone

Çekim Gücü, İnternet Hızı Ve Kampanyalara Göre GSM Operatörleri! En İyi GSM Operatörü Hangisi?

Diğer iki operatörle kıyaslayınca Vodafone'un çekim gücü müşterilerini pek tatmin etmiyor. Şehir içinde bazı bölgelerde "servis yok" uyarısı alınabiliyor. Köy ve kasaba gibi bölgelerde ise çekim gücü ve internet hızı konusunda sorunlar yaşanabiliyor.

Ancak Vodafone'un en öne çıkan özelliği Türk Telekom'da olduğu gibi avantajlı ve zengin içerikli paketleri. Eğer diyorsanız ki: "Ben kapsama alanı sorunu yaşanan bölgelerde bulunmuyorum. Bana bol GB, SMS ve Dakika içeren uygun fiyatlı paketler lazım." İşte o zaman Vodafone size göre demektir.

Kendimce bu üç markayı karşılaştırdım. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Çekim Gücü, İnternet Hızı Ve Kampanyalara Göre GSM Operatörleri! En İyi GSM Operatörü Hangisi?
22
11
Görüşünü yaz
Kapat

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • SezaiOnline
  Ben de kendi fikrimi yazayım, Yazdığın şeyler, geliştirilebilirse bence harika şeyler ortaya çıkacaktır :) Deprem zamanlarından hatırlar mısın bilmiyorum, diğer iki operatör tökezlerken; Vodafone üzerinde çok fazla çekim problemi yaşanmamıştı. Ben de kendi hız deneyimimi yazayım, Turkcell adı çıktığı için, çok fazla çekim kapasitesine sahip deniliyor. Kendi evimde, 3g'yi bırak, edgede sahi problem yaşıyordum. Vodafone ise Turkcell'den bir tık daha iyi. Batı gölgeleri için konuşacak olursak, gerçekten Turkcell çok iyi fakat güneydoğu ve doğu anadolu bölgeleri için birincilik Vodafone ve Turk telekom firmalarında. Şehir içinde çekim hemen hemen her operatörün gayet iyi çekiyor. Turk telekomda 70 80 mbps hız alırken, Turkcell'de çekim kapasitesi 35 40 mbps bandında dolaşıyordu. Vodafone için çekim kapasitesi deneme fırsatım olmadı, fakat arkadaşlarım 50 mbps civarında gördüklerini belirttiler. Bu söylediğim testlerin tamamı 4.5g destekli bir cihaz üzerinde yapıldığından, sonuçlar farklılık gösterebilir. Sevgiler :)
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye
  bende tt var uzun zamandır.. gayet memnunum ve kolay kolay da sorun yaşamadım. Hatta 1 hafta önce aradılar tekrar 1 yıl tahhahüt vermem durumunda normal paket indiriminni yanında 50 % indirim daha eklenecek diye. 40 Tlfatura geldi 19 Küsüre geliyor. :D :D :D. Kamu Mega hattı. Grup içi 5000 , her yöne 1000 ve 7 Gb net var. Perşembedeb perşebeye de uygulamandan mutlaka 1 ya da 2 gb net çıkıyor zaten. :D :D :D Trukcell iyi ama sağlam kazık atıyor özellikle de düşük faturalı hatlara sanki başka servislere abone olmuş gibi gösterip bir ton bahane üretiyorlar. bir de oradan geçirmeye kalkıyor. Vodafone kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımdan kimi memnun kimi memenun değil. Bir şey diyemem , dersem de yalan olur.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • Gizli Üye
  Bu 3 tanesini toplasan 0.10 adet gsm şirket yapar/ yapmaz...2020 olmuş 4.5G hepsi berbat hızlar sunuyorlar... Tirilyonlar kaldırıyolar... Fakat alt yapı yatırımı ancak milyon bazında kalıyor. Alt yapıları yok denicek kadar zayıf. Bunu görükseiniz katılmayanlar deprem zamanlarında... Sonra bile ne devletin ne halkın aklı başına gelmez... düzene ayak uydurmaya zorlanan koyunlar gibiyiz... hakkımız yok. mecbur 2-3 firmaya el avuç açmak el katlanmak zorundayız. Rekabet 0. Zaten devlet de büyük şirketlerden yana ve rekabet katmıyor gsm şirketlerine. gsm şirketleri de istediği fiyata en çok kar getirir şekilde kafadan hizmet veriyor tabi😡
  Görüş hala geçerli mi?
 • Türk Telekom uygun fiyatlı paketleri yönünden gayet tercih edilebilir durumda. Ancak çekim gücü sıkıntılı.
  Vodafone kullanıyorum ama ondan da öyle çok memnun olduğumu söyleyemem. Turkcell desen onun da paketleri pahalı...
  İyi, kötü Vodafone ile geçinip gidiyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

920
 • YASHIRO
  Çekim ve internet hızı olarak turkcell ama pahalı, fiyat ve performans olarak turkcellin bir tık altı Vodafone fiyatlar turkcelle göre daha uygun, Telekom tamamen fiyat düşüklüğü kalite, çekim ve hız fiyasko bol keseden GB verir ama çekmediği için bir s2e yaramaz.
 • Kahraman1022185
  Kesinlikle turkcell en iyisi cekim gucu olsun hiz olsun
  Bir problem olduğunda sorun giderme olsun turcell bence acik ara birinci
  Digerler firmalara gore paketler daha pali dez avantaj olarak bu nu es geçmemek gerek
 • Yıllardır turkcelliydim fakat artık kazıklandığımı hissettim. Saçma sapan paketler ekliyorlardı. Tüm aile yavaştan turkcelli bıraktık. Vodafoneden memnunum.
 • Ragnar_Lodbrok
  Hepsi dandik, Türkiye internetin en kötü olduğu ülkelerden biri
 • minikşeker
  Turkcell iyi hem bedava internet falan veriyor hiç paket almama gerek kalmıyor
 • 1Diyarbakır-Lı
  Hepsi kötü türk telekom kullanırım yıllardan beri fiyat olarak uygun en azından.
 • TorontoBilgi
  Türkiye'yi deneyimlemedim ama Kanada'da en iyisi Bell.
  Şu telefonu bulan adamın ismine itafen kurulan marka.
 • badozzy34
  Ben Türkcell’den Türk Telekom’a geçtim memnunum. Türk Telekom’un paketleri uygun Türkcell kazık
 • yasn34
  Turkcell çekim gücü bakımından en iyisi fakat çok pahalı tarifeleri var
 • jonywick
  Türk telekom bu ara çok çok iyi.
 • semxsem
  Turkcell
 • Sams7v
  Türk telekom kullanıyorum ve memnun değilim.
 • skazmsmss
  ellerine sağlık
 • aShameless
  turkcell güzel ama pahalı
 • Eline sağlık.
 • benbendeğilimartık
  Burada da anlaşıldığı üzere Türkcell başı tutmuş.
 • iyi kötü sırtlayan turkcell dir
 • Tanperi
  Hepsi birbirinden beter
 • Jokerr_21
  hepsi aynı bence
 • cerenwq
  hepsinin berbat olduğunu düşünüyorum
 • Vitamin11
  türk telekom çekiyomuydu ahahaha:D
 • recepkorkmaz
  Türk Telekom
 • Mervekarabulutt
  Turkcell kesinlikle 1 numara
 • Kökleyicibaran
  Turkcell ve Türk telekom gayet iyi
 • Gizli Üye
  Türk Telekom'un uygun paketlerinin olması dışında hiçbir güzel yanı yok. Ne müşteri ile iletişimleri ne de sorun çözme, tamamen sıfır. Ama yapacak birşey yok sadece hemen hemen herkese uyacak paketleri sayesinde kazanıyorlar...
 • Gizli Üye
  Türk Telekom kullanıyorum internet bazen yavaşlıyor ama memnunum
 • Gizli Üye
  Türk telekomdan memnun sayılırım
 • Gizli Üye
  normalde en ıyı alt yapı telekomda ama kısıyorlar yanı su an en ıyıısı tükcell
 • Gizli Üye
  Vodafone türk telekom dan daha iyi
YÜKLENİYOR...