Dalgalı Saçları Kontrol Altında Tutmak Artık Çok Kolay, Belirsin Bukleler!
Kapat

Erdoğan'dan 'Faiz İndirimi' Sinyali

Tugrul Turcan r
Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir il teşkilatıyla yemekte bir araya geldi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada perşembe günü faizlerin düşeceğine inandığını belirtti.

Enflasyonun düştüğüne ve faizlerin indiğine dikkati çeken Erdoğan, "Perşembe günü yine Para Piyasası Kurulu toplanıyor. Ben inanıyorum ki daha da düşecek ve siz de göreceksiniz. 'Cumhurbaşkanımız bunu demişti' diyeceksiniz. Faiz düştükçe enflasyon da düşecektir, bunu göreceksiniz." dedi.

Erdoğan, kur istikrarının sağlandığını da dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti

2. çeyrekte ilk çeyreğe göre büyüdük. İstihdam artıyor. İhracatımız rekorlar kırıyor. Göreve geldik 17 yıl önce, ihracatımız 36 milyar dolardı, şimdi nereyi zorluyoruz 170 milyar doları, buraya geldik. Nereden nereye. Ekonomimizin en büyük zaafı olarak gösterilen cari açığımız tarihimizde hiç olmadığı kadar iyi bir seviyeye geldi. Piyasalarda gözle görülür bir kıpırdanma başladı. Geçtiğimiz ağustos ayındaki kur saldırısının ardından başlattığımız dengelenme süreci başarıyla sürüyor. Şimdi yeniden büyümeyi güçlendirme, bu aşamaya geçiyoruz. Önümüzde çok ciddi fırsatlar var. Ülkemizi, bölgemizin ve dünyanın en önemli tasarım, üretim ve ticaret merkezlerinden biri haline getirmeye her zamankinden daha yakınız.

Son Güncelleme: 15 Eyl 2019 / 04:09
Erdoğan'dan 'Faiz İndirimi' Sinyali
1
9
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Eddraziel32
  Faiz indirirsen dolar çıkar halkında para yok faiz indirsen ne olacak ekonominin düzelmesi faiz indirimi ile OLMAZ kaçarı yok illa ki birşeyler üreteceksin ya da tasarruf yapacaksın. Bunları da sizin gibiler yapmayacağı için istersen faizi 0 a çek asla 2008-2014 dönemi gibi piyasaya dolar aktığı dönemin yanından dahi geçemezsiniz ( ki zaten faizi 0 a çeksen para faiz veren ülkelere kaçar sende durmaz :D ). Ülke tonla faiz verirken bile yatırımcı gelip sana parasını yatırmıyor hak-hukuk yok la bu ülkede diye faizi indirsen ne olacak millet domatesi falan taneyle alıyor.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • 2010 da dolar ₺2 iken asgari ücret 300 dolardı
  Şimdi ₺5.70 iken 350 dolar ediyor
  Yani daha fazla kazanıyorlar ams şikayetçiler pes doğrusu
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

08
 • Affedilmeyen
  Faizin inecegi sinyalleri verildi zaten yil sonuna kadar bu inisler devam edecek sonra tekrar hizlica Mart ayina kadar yukselis olur diye dusunuyorum
  Bu sayede insanlarin ellerinde tuttuklari para piyasaya girecek denge saglanacak uzun sure faizleri dusurmeleri imkansiz cunku bence
 • єѕтєямєѕѕα
  Sanmıyorum , Hadi Düştü Diyelim. Bu Bazı İşlerde İyi Olur. Malumunuz , Dolar Artıyor. An İtibariyle 5.71 Türk Lirası 1 Dolara Eşit Ve Ülkede Çoğu Kişi Alım - Satım , Kiralama Vs. İşleri Dolarla Yapıyor. Ülkenin Ufak Bir Kısmı Türk Lirası İle Devam Ediyor. Dediğim Gibi Tamamen İyileştirmez Paramız Değer Kaybettiğinden Ama Geçici De Olsa Rahatlatır Bizi.
 • Faiz kötü birşey ne kadar uzak ne kadar az olursa hatta hic olmasa iyidr
 • O sinyal yanlıştır Erdoğan bu bir yerden indirir diğer yerden zammı koyar sevinmeyin türk düşmanı bayraksiz vatansız Erdoğan onun adı
 • Volrath
  Yemin ediyorum ekonominin anasını koşalıcak bu adam
 • albydrop
  Müslüman reis faizden bahsediyor
 • ates4207
  Hmm tabi
 • Korsikalı
  İki puan indirim gelebilir

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...