Hadise: Size Söz Hakkını Veren Kim? Benim Hayatım ve Benim Vücudum Değil mi? (Tüm Kadınlara)

Hadise: Size Söz Hakkını Veren Kim? Benim Hayatım ve Benim Vücudum Değil mi? (Tüm Kadınlara)

Şarkıcı Hadise Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile kadınlara çağrıda bulundu.

Hadise YouTube hesabına da yüklenen video ile "Tüm kadınlara..." diyerek adeta manifesto yayınladı. Başarılı şarkıcı, kadınlara yaptığı çağrı ile 'özgür kadın' olmanın önemine vurgu yaptı.

Ben Hadise.
Şu an benim ismimi unutun.
Ben bir kadınım, özgür bir kadın.
Acıları olan ama gülmekten vazgeçmeyen.
Dans etmekten korkutulan ama boyun eğmeyen!
Hayattan endişe eden ama yaşamayı seven!
Çevresi kalabalık ama yalnız yürüyen.
Bazen tatlı bazen sexy, ben nasıl istersem.
Benim nasıl göründüğümden kime ne?
Benim hayatım ve benim vücudum değil mi?
Size söz hakkını veren kim?
Makyajı severim ama istersem makyajlı istersem makyajsız gezerim.

Lütfen sen de korkma, hayatına karıştırma.

Kendini sev.

Kendine güven.

Nasıl istersen onu yaşa! Ve gülmeyi asla unutma!

Olur mu?

Ben Hadise. Şu an benim ismimi unutun. Ben bir kadınım, özgür bir kadın. Acıları olan ama gülmekten vazgeçmeyen. Dans etmekten korkutulan ama boyun eğmeyen! Hayattan endişe eden ama yaşamayı seven! Çevresi kalabalık ama yalnız yürüyen. Bazen tatlı bazen sexy, ben nasıl istersem. Benim nasıl göründüğümden kime ne? Benim hayatım ve benim vücudum değil mi? Size söz hakkını veren kim? Makyajı severim ama istersem makyajlı istersem makyajsız gezerim. Lütfen sen de korkma, hayatına karıştırma. Kendini sev. Kendine güven. Nasıl istersen onu yaşa! Ve gülmeyi asla unutma! Olur mu? - Tamamı Youtube'ta! - - - My name is Hadise. Forget my name right now. I * a woman, a freeminded woman. I have fears but I never stop smiling. I won’t stop dancing because it makes YOU feel uncomfortable! No matter what I love to live, to dance and I love to feel FREE. I walk my path alone, you can’t decide for me. It doesn’t matter how I look... are you the one to judge me? Who are you to JUDGE ME? I can be sexy, I can be sweet, I can be shy, I can be mean. I can and I * who I want to be. With or without make-up I feel pretty and strong. If you are reading this.. know that you are strong and you are beautiful the way you are. Do not let other people destroy your thoughts, do not let them doubt yourself Love yourself Trust yourself This is your life and you are the one and only captain Never forget! And now smile...❤ Full video at my youtubechannel! Hadise (@hadise)'in paylaştığı bir gönderi ()

Hadise: Size Söz Hakkını Veren Kim? Benim Hayatım ve Benim Vücudum Değil mi? (Tüm Kadınlara)
25
24
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşleri

 • CennetKan

  Sadece herkes kendi elini vicdanına koydu. Bu kadar insan kadını objeleştirmeyin diye bağrınıp duruyorken. Gerçek bir kadın gibi duruş vermek yerine gerçek anlamda hiçbir şekilde haklı yanı olmaksızın iğrenç bir video ile hiçbir şey yapmamış gibi yok güçlü ol yok dik duruşlu ol demenin bir manası yok. Biz kerimcana da ses çıkardık sana da ses çıkarıyoruz. Hiçbir şekilde "topluma açık" bir mecrada böyle bir video yayınlaman hoş değil. Özgüven kabahatini kapatmak isteyen insanların işidir. Benim kabul ettiğim kadar varsın. Kadınsan kendine gel erkeklere hele ki sapık düşünceli erkeklere "Özgüven Show" yapmanın lüzumu yok. Onlar için de güzel siteler var.

  Görüş hala geçerli mi?
 • nuuunuu

  Olayı yine feminizme getiren olmuş. Feminizm kötü bir şey değil. Terör örgütü değil, uyuşturucu çetesi, organ mafyası değil. Bu kadar korkmayın. Feminizm kadın erkek eşitliğidir. Herkes buna inansa bu kadar cinayet, şiddet olmaz zaten. Hadise'de çok güzel konuşmuş. Tebrikler.

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye

  şöyle bir durum var evet nasıl giydiğinize kimse karışmaz doğru ama ahlak kuralları var mesela bizde şeyimiz görünecek şekilde dolaşsak desek ki kızlar bundan size o zaman ne hissedersin direk sapık dersiniz o yüzden karşı tarafı etkileyici şekilde giyinip sonrada bakmayın demek yanlış. evet tecavüz taciz laf atmaya bende karşıyım kadınlara kimse karışamaz ama erkekleride düşünün onların cinsel hazlarını en üst doruğa çıkaracak şekilde giyinin p*rno yıldızlarından farksız şekilde sonrada kime ne dediğim gibi azıcık empati yapın derdiniz prim yapmak değil mantıklı düşünerek twet felan atın. sonuçta sadece karşı tarafı suçlamak yersiz.

  Görüş hala geçerli mi?
 • nondeimea

  Sen sanatçısın ve sanatçı kitlelere hitab ederken dikkat etmediği gibi , kendi seçimlerinin toplumda yansımasını akıl etmeden bireysel özgürlükten dem vurmuş. Hayatımda gördüğüm en boş savunma , eğer ki eleştiriler kişisel hayatına , sosyal yaşantısında ki davranışlarına ve giyimlerine itafen olsaydı hadi eyvallah. Sen sanatçısın sanatçı , işte bir medya maymunu ile sanatçıyı ayırt eden kilit nokta.

  Görüş hala geçerli mi?
  • Setopa

   Yav yohamına vur dedik öldürdün hatta gömdün hatta pamuğu bile tıkattın😂 helal

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2322
 • ululabubu

  Doğru söylemiş ve bunun feminizm ile alakası tam yok onun adına ithaf edenlere kadın üzerinden çok fazla laf yapıldı attığı videoları istediği için yaptı ve dolaylı yönden bir gönderme bir yandan da imaj çizmesi gerekiyorsu ve bunu ön gördü ve böyle videolar bize ne kadar cringe gelse sinirlensekte ezilen kadınlar için bir öz güven belirtisi olabiliyor

  • CennetKan

   Köküne kadar feminizim R yapmayın. Azcık omurgalı olun kerimcana verdiiniz tepkinin aynısını buna da vermeniz lazımdı.

  • ululabubu

   R felan yapmadım tuttuğum bir şey değil onun haricinde kötü de bir şey demedim sadecw sürekli şeyleri feminizme bağlamaları sinirimi bozuyor asıl senin buna karşı olman gerekli bana ve benim gibi olanlara laf söyliyceğine kocasından dayak yiyip affedip sonra feminizm önde gelen ismi geçinip bırakın böyle durumda boşanın diyip hiçbir halt düzeltmeyen pozitif ayrımcılık diyip kız öğrencilere ekstra yüzde 25 burs veren okullardan hiçbir extra olay olmadan olan ya da şuanki tv showlarında erkekler elenirken ağlıycak gibi de olsa ağxına geleni söylerken kızlara narin narin teselli edici sözlerden ya da askerlik konusunda hatta lavabolar konusunda bile konuşmanız lazım madem eşitlik ben bu tarz toplumsal ve yazmasamda çirkin ithamlarda bulunulan psikolojik baskı gören insanları savunmayı seçiyorum bir kere eşitlik verildi bunun için toplu savunmalar yapıldı dahada gereksinim duymuyorum ki feminizm in çıkışı bile başlı başına kadınlar arası eşitsizlik o yüzden popüler dayanışmalara uymuyorum diye beni döneklikle suçlayamazsın

 • Setopa

  Ya hadi ordan ezelden beri ısınamadım bu kadına,
  Senin baban türkmü o bile belli değil senki gavurun dölü burası her ne kadar avrupa görünümlü olsada halen daha bir islam ülkesi, sen poponu açarsın açmassın o ne benim nede bir başkasının şeyinde kendi işine bak, eleştiriye açık değilsen kapa götünüü başınıı ha açıyosanda herkesin söylediğine eyv diceksin

 • Herkes kendi hayatından sorumlu kalkıpta sen neden öyle giyindin diyemezler. Günahı sevabıda kendi boynuna değil mi sanki haklı konuşmuş bunu feminizme bağlamasınlar yalandan. Sokakta biri sen neden öyle giyindin dese "sanane benim hayatım benim bedenim" derim bu kadar basit.

 • ilkersezenn

  Haklı ama önemli olan haklı olması değil mutlu olması ve özgür olmak her insanı mutlu eder. Bu yüzyılda hala bunları konuşuyor olmamız dahi zaten çok acı.

 • Herkes herşeyi söyleyebilir. Toplumun önüne aşırı açık kıyafetlerle çıkması toplumdaki belli kesimi rahatsız ettiyse bu kesim saygı çerçevesinde bir sanatçıyı eleştirebilir. İstediğimizi söylemek hepimizin hakkıdır.

 • efiebly

  İyi tecavüze uğradığında da "Nerde bu kadınlar" diye feminizim yürüşü isteme bizden.
  Kerimcan neyse sende o sun.
  Gerçi hoş umrunda mı ar, iffet, kişisel alan.
  Özgürlüğü ve öz güveni yanlış anlayan bir insan. Sanatçısı bile böyle iken Türkiyeden bir halt beklemeyin.

 • BeşiktAŞK89

  Ahlak seviyesinin ve çıplaklığın bir haddi var evet Hadise'nin vucüdu elbette fakat sen bir rol modelsin gençlere seni bu şekilde gören gençler çıplaklığı normalmiş gibi algılayarak kendilerine bu şekilde yol çizebilirler

 • qasosyal

  Özgürsün ya anlıyoruz hepimiz özgürüz de acayip abartıyor ne acısı varmış sanki o kadar kocasızlıktan acı çeker. Örnek olmaya çalışıyor ama asla örnek almayacağım birisi.

  • qasosyal

   İyi özgürüz diye soyunalım gezelim ya saçmalığa bak lan

  • baykadirrr

   Kendince bişey yapıyor işte

  • zexer

   Kendi vücudu rahatsız oluyorsan bakma

 • MiIagros

  Evet haklı benim hayatım benim vücudum fakat atladığı bir nokta var yaşadığımız ülke ve ahlak anlayışı bu anlayışa uymuyor eğer beğenemiyorsan bu tutumu o zaman anlayışına uygun bir ülkeye yerleşiceksin.

 • infinityuniverse

  Doğru söylüyo onun hayatı görmek istemeyen bakmasın

 • baykadirrr

  Kurtulup özgür olmak istediğin şey bazen seni kalkan olarak kullanandir sen oralarını buralarıni açarak özgürüm diyorsun sonra seni cinsel obje olarak görene de namus dersi verirsin

 • barraquda

  Bu kadinin tipi her gun daha fazla degisiyor yahu. Simdi dikkatimo cekti. . Kylie jenner in yolunda bu hadise..

 • Şu sıralar popüle olan feminizm den payını alıp kenara çekilmek istemiş. Tamamen trübünlere oynanan bir prim hareketi..

  • RILEYCOOPER

   Feminizm bir moda değil şunu anlayın. Feminizmin şu aralar daha olayda olmasının sebebi hemcinslerinizden bazı şerefsizlerin milyonlarca kadını öldürmeleri, bu sayı giderek artıyor

  • Milyonlarca kadın mı? Hangi verilere dayanarak söylüyorsun bunu? Elinde kanıt varsa göster öyle konuşalım. Birleşmiş Milletler verilerine göre dünyada cinayete kurban giderm her 10 kişiden 8’i erkektir. Bunlar tamamiyle resmi veriler. Medyada yer edinmeyen erkek cinayetleri topluma lanse edilmiyor. Çünkü bir erkeğin ölmesi kimsenin umrunda değil. Hal böyleyken uyduruk bir düşünceyi ne olarak tanımlamam gerekirdi? Biraz mantık..

 • BayKalendermeşrep

  Bence yine prim peşinde. Ünlülere samimi bakamıyorum.

 • gecekuşuuuu

  Senin dandik vicudunu bütün Türkiye görmek zorunda mı peki

  • endmuhh

   bende guzel bulmuyorum tek degılmışım

 • dewymcindrew

  Hadise reymen dansın aklıma geldi sus Allah aşkına

 • Aleynadag

  Evanjelizmin yaratmak istediği çocuklar 😌😌😌👆👆👆

 • memettoo

  Hadiseden bekledigim tavır bosuna sevmemisim bu kadını

 • Amphitryon

  Kim sana engel oluyor ki Hadise onu anlamadım ne bu nutuk atma arzusu 😂

 • nur3892

  kadın güzel ancak yaptıkları toplumumuza uygun değil

 • Camelliaa

  Yiğidini öldür hakkını yeme demişler haklı kadın.

 • AynadakiYansima

  Ne diyelim. Susalim.

 • Okkidokki

  Kadın haklı

 • CærMeN

  Aynen katılıyorum, herkes dönüp kendine baksın.

 • -Bşr-

  Kadın haklı..

 • RILEYCOOPER

  Şarkılarını sevmem ama kendisi harika biri💛💛💛💛

 • Oversilence_383

  Haklı

 • heidi888888

  Haklı kadın

 • _sɪᴛᴀʀᴇ_

  Haklı

 • Kadın haklı.

 • Hadise olarak değil, kadın olarak haklı.

 • Entero

  Hadise cokncirkin

 • Floryaaa

  Hadise sen ne diyon kızım yaa🙄

 • Herkesin hayatın kimse karışamas 🤣🤣

 • Doğru söylüyor size ne kadınlar

 • Bu kadın bir efsane değil mi

 • hımmm anlıyorum:))

 • sarıiremmmmm

  Vay be harikasın sen kadın her halinle 😍💕

 • Mümingirl

  Valla ya kime ne bakmayın mk

 • Sırdaşmasörr

  Hadise candir can

 • Gizli Üye

  ya bu kadınlar da yıllardır bu var. altındaki mantıgı anlamaya hep calıstım. eziklik psikolojisimi acaba dedim yoksa kendimize bir düşman yaratıp daha cok hak alıp timsah gözyasları ile zaten toplumdaki dezavantajlı gurubuz mottası ile kazanım elde etme gayretimi. cocukluktan beri gelen erkeklere ve onların hayatına özgürlük özellikle buna dair bir kıskanmamı. ya da ben kadınım malzeme bende göstermezsem ne manası var düşüncesimi. belki de kadınların desteğini alıp gündem olmak popüler kültürden nasibini almak ve manevi kazanc elde etme dürtüsü de olabilr hadise gibi ünlü kadınlar için. reklam kampanyası gibi ped reklamı gibi konusmus. bu sözlerimi bayan arkadaslar yargılamasın sadece merak ediyorum. bayanlara saygımız sonsuz. pardon kadın diyim linç yemeyelim:D ama kadınların sinir uclarına dokunan bir konuda bende kadın olsam konusurdum artısı var eksisi yok. eksisi sadece ne bilim erkekleri ürkütüp kacırabilir. bu nasıl kız be. aman abi elleme bakarsın edersin mahkemeye verir mazallah. sonuc olarak toplumdaki yetişkin bireyler böyle eğitilirmi emin değilim. bunu herkes desteklicek ama soruyorum kızlara. benim vucudum huu diyip seksi olarak işyerinize gidecekmisiniz yarın. ya da erkeklere sorayım buna destek verenlerin kacı karısının benim nasıl göründüğümden kime ne demesine haklısın askım diyeceksiniz. türk insanı torpil var ülkede der kızar ama kendi cocugunun stajı ıcın araya adam sokar:d

 • Gizli Üye

  hadise haklı

 • Gizli Üye

  Özgürlük diye diye iyice yoldan çıktınız zaten.

 • Gizli Üye

  Aynen kime ne hayatından herkes kendine baksin sen duzgun musun ki ona buna laf ediyorsun sevap ona günah ona hayat onun bizene.

 • Gizli Üye

  Buna biri bişey mi dedi neden saçmaladı yine?

YÜKLENİYOR...