Türkiye'nin Geleceği Yenilenebilir Enerji'de (3. Ilgaz Enerji Çalıştayı)

Faruk Ayhan Utkan r
3. Ilgaz Enerji Çalıştayı
3. Ilgaz Enerji Çalıştayı

Sürdürülebilir Anadolu teması ile ilki 2017'de düzenlenen Ilgaz Enerji Çalıştayı‘nın üçüncüsü geçtiğimiz mayıs ayında İstanbul Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Ülkemizin enerji kaynaklarının en verimli şekilde nasıl kullanılacağının tartışıldığı çalıştayda; alanında uzman isimler söz alarak enerji politikalarına ışık tutmaya çalıştı.

Southern Illinois University Edwardsville (SIUE) Makina Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Serdar Çelik‘in açılış konuşmasını yaptığı etkinlik Aksa Doğalgaz CEO’su ve GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan‘ın konuşmaları ile devam etti.

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın, Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi Direktörü Prof. Dr. Pınar Mengüç, ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) Global Cleantech Innovation Programme Türkiye Direktörü Dr. Osman Malik Atanur‘un sunumları sonrasında iki panel ile devam eden çalıştayın ilk paneli “Anadolu’da Enerji Verimliliği”, ikinci paneli ise “Anadolu’da Yenilenebilir Enerji” başlıkları altında gerçekleştirildi.

"Anadolu’da ileriye yönelik ne tür bilgilendirme ve uygulama projeleri yapılabilir?"

Akademiden, kamudan ve özel sektörden alınında uzman isimlerin yer aldığı etkinlikte binalarda ve sanayide enerji verimliliği uygulamaları, yenilenebilir enerji uygulamaları, enerji mevzuatı ve hukuku üzerine konuşuldu. Güneş, rüzgar, biyokütle ve jeotermal olmak üzere dört farklı başlık için ayrı ayrı konuşmacıların söz aldığı çalıştay, "Anadolu’da ileriye yönelik ne tür bilgilendirme ve uygulama projeleri yapılabilir?" sorusunun sorulduğu seans ile son buldu.

Southern Illinois University Edwardsville (SIUE) Makina Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Serdar Çelik'in 2017'de ilk kez düzenlen çalıştay hakkında yaptığı açıklamalar👇👇👇👇


Son Güncelleme: 23 Haz 2019 / 09:06
Türkiye'nin Geleceği Yenilenebilir Enerji'de (3. Ilgaz Enerji Çalıştayı)
0
3
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

03
  • ardarda01
    Bu konudaki teorilerin artık uygulanabilir olması gerekiyor.
  • 201465
    Güzel bence.
  • Serdarakkus
    Aynen

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...