Uçurumdan Düşen AA Bayburt Muhabiri Abdulkadir Nişancı'nın Ayakkabısı Bulundu

Uçurumdan Düşen AA Bayburt Muhabiri Abdulkadir Nişancı'nın Ayakkabısı Bulundu

Bayburt-Trabzon arasındaki Soğanlı Dağı'nda yol açma çalışmalarını takip ederken Derebaşı Virajlarında bastığı kar kütlesinin kopması sonucu uçuruma düşen Anadolu Ajansı Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı'nın ayakkabısı bulundu. Nişancı'yı arama çalışmaları 3 gündür devam ediyor.

Akşam verilen aranın ardından sabahın ilk ışıklarıyla arama kurtarma çalışmasına başlayan ekipler, Karaçam beldesi yakınlarındaki dere kenarında bir ayakkabı buldu. Ekipler, Abdulkadir Nişancı'ya ait olabileceği düşünülen ayakkabının fotoğrafını çekerek yakınlarına gönderdi. Aile fertlerinin fotoğrafı Nişancı'nın eşine göstermesinin ardından ayakkabının Nişancı'ya ait olduğu tespit edildi. JAK, AFAD, UMKE, JÖAK ve AKUT ekiplerinin arama, tarama çalışmaları devam ediyor.

Arama çalışmaları sürüyor

AA Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arama çalışmaları devam ediyor. Nişancı'nın kaybolduğu bölgede dün hava kararana kadar arama yapan 210 kişilik Bayburt, Trabzon, Rize ve Erzurum'dan AFAD, UMKE, 112 Acil Servis, Jandarma, Karayolları, Özel İdare, Trabzon AKUT ve diğer ekipler, çalışmalarını Trabzon ve Bayburt tarafında belirlenen noktalarda yürütüyor. Deredeki arama çalışmalarına, Ankara'dan gelen Jandarma Özel Asayiş Komutanlığına (JÖAK) bağlı su altı arama ve kurtarma timinin yanı sıra Rize Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi ekibi de katılıyor. Su altı arama ve kurtarma ekipleri, Derebaşı tüneli önünde HES regülatörünün olduğu ve Nişancı'nın ayakkabısının bulunduğu vadide, yoğun ve kuvvetli suya rağmen çalışma gerçekleştiriyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan, Abdulkadir Nişancı'ya ilişkin paylaşımda bulundu...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu paylaşımında, "Mesleğini icra ederken geçirdiği bir kaza sonucu uçuruma düşerek kaybolan Anadolu Ajansı Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı'nın bir an önce bulunarak sağ salim ailesine kavuşmasını, aramıza dönmesini umut ediyorum." ifadelerini kullandı.

Uçurumdan Düşen AA Bayburt Muhabiri Abdulkadir Nişancı'nın Ayakkabısı Bulundu
3
6
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • ardarda01

  Gazeteciler zor şartlarda görev yapıyorlar. Umarım sağ salim ailesine kavuşur.

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Allah yardım etsin, ailesine sabır versin çok zor ya 😔

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

25
 • Arzu__000

  Allah yardimcisi olsun

 • Sananeebananee

  ALLAH rahmet eylesin

 • missmurder

  İnşallah tez zamanda sağ Salim bulunur

 • Çakır-Beyli

  Bence bu kaza değildir, kaza süsü verilmiştir.

 • pandomod

  Allah yardım etsin

 • Allah ailesine sabır versin

 • walker3434

  İnşallah sağ salim bulunur

Yükleniyor...