Hava Yolu Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimleri Kararı: Uçak Biletleri Ücretsiz Değiştirilecek

Faruk Ayhan Utkan r
Hava Yolu Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimleri Kararı: Uçak Biletleri Ücretsiz Değiştirilecek

THY, Pegasus, Atlasglobal ve Onur Air İstanbul seçimleri nedeniyle yolcularına ücretsiz bilet değişikliği ya da para iadesi imkanı tanıdı.

Hava yolu şirketleri, YSK'nın İstanbul seçimlerinin 23 Haziran'da yenilenmesi kararının ardından yolcuların biletlerinde değişiklik ve iptal için bazı kolaylıklar sağlanacağını duyurdu.

Türk Hava Yolları (THY)

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, söz konusu nedenle yapılacak bilet değişikleriyle ilgili Twitter'dan açıklama yaptı. Üstün, "Değerli misafirlerimiz 23 Haziran tarihinde yenilenecek olan seçim nedeniyle; 6 Mayıs tarihi ve öncesinde satın aldığınız, 20-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceğiniz İstanbul kalkışlı ve varışlı seyahatlerinizi, 15 Mayıs tarihine kadar masrafsız şekilde değiştirebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Pegasus

Pegasus, sosyal medyada hesabından yaptığı açıklamada, yolcuların 6 Mayıs ve öncesi satın alınan İstanbul kalkışlı ve varışlı, uçuş tarihi 23 Haziran'ı kapsayan biletlerde, değişiklik ve kesintisiz iade ile iptal hakkının bulunduğunu duyurdu. Açıklamada, "Bu biletinize bağlı herhangi bir tarihe ait dönüş uçuşu biletiniz bulunuyorsa, bu biletiniz için de aynı haklarınız geçerlidir" denildi. Talepler için son tarihin 31 Mayıs olduğu kaydedildi.

Atlasglobal

Atlasglobal Havayolları'nın resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçiminde oy kullanmak amacıyla, seyahat planlarında değişiklik yapmak isteyen yolculara ücretsiz bilet değiştirme ve iade hakkı verildiği aktarılarak, şunlar kaydedildi:

"Uçuşları 23 Haziran gününün 7 gün öncesi ve sonrasında olan Atlasglobal yolcuları aşağıdaki kriterler doğrultusunda bilet değişim ve iade hakkından yararlanabilecekler: 6 Mayıs'dan önce alınmış İstanbul varışlı ve kalkışlı biletler için geçerlidir. 23 Haziran'ın 7 gün sonrası ve 7 gün öncesi uçuşlar için, aynı kabinde olmak şartıyla ve müsaitlik durumuna göre cezasız, sınıf farksız değişiklik ve iptal yapılacaktır. Değişiklik bir defaya mahsus aynı parkura olmak şartıyla yapılır. İBB Başkanlığı seçiminde oy kullanacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir. Bilet değişikliği başvurularının 14 Mayıs'a kadar yapılması gerekmektedir, 14 Mayıs ve sonrası başvuran yolcular için bilet kuralları geçerlidir."

Onur Air

Onur Air de 23 Haziran seçim gününü kapsayan tek yön veya gidiş-dönüş biletlerini 7 Mayıs'dan önce alan yolcuların, 1 Haziran'a kadar çağrı merkezini arayarak, 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz olarak değişiklik yapabileceklerini veya bilet ücretlerini kesintisiz iade alabileceklerini bildirdi.

Son Güncelleme: 15 May 2019 / 04:05
Hava Yolu Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimleri Kararı: Uçak Biletleri Ücretsiz Değiştirilecek
8
7
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Floriani
  Türk hava yolları'da açıklama yapmayı düşünüyormu acaba? Bu milletin milli hava yolu, milletin emrine girmeli artık.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Reis'in bayram harçlığı. Yoksa hava yolları babanızın oğlu mu da öyle ikramiye yapsın durup dururken.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

76
 • ponçikmom
  Vay be, helal olsun... İşte bu haber çok keyiflendirdi...
 • isparos
  Süper olmuş bu :)) şaşırmadım desem yalan olur bu habere.
 • yflower
  hep beraber el ele bu akmallara dersini vermek icin tum firmalar ve insanlar birlesiyor..
 • PsychoPi
  Güzel bir uygulama olmuş, beğendim.
 • FundaKoc1
  şimdi birileri düşünsün
 • olmasın34
  Olması gereken Şeyler oluyor niye şaşırıyor herkes
 • taurus3443
  İyiymiş
 • benkimimbilmiyorumki
  hemen bir bilet alıp değiştireyim
 • deryaazz
  İyiymis
 • MagRipOgLu
  İyimiş
 • minnieemousee
  Iyimis
 • ehtiram88
  İyimiş
 • Gizli Üye
  Keşkee bunkara gerek kalmasaydı ama demokrasiyi öyle bir hale getirdiler ki
YÜKLENİYOR...