İstanbul Havalimanı'nda Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak (Hanutçuluğa Geçit Yok)

Dünyanın sayılı havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı'nda şimdiye kadar alışık olduğumuz görüntülerin ve sıkıntıların yaşanmaması için adımlar atılmaya başlandı.

Bu bağlamda; İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği, iç ve dış hat terminallerinde hanutçuluk, çığırtkanlık ve bagaj simsarlığı yapan kişilere, güvenlik görevlileri tarafından adli ve idari işlem yapılacağını, bu kişilerin bir daha terminallere alınmamak üzere havalimanından uzaklaştırılacağını duyuruldu...

Taşınmanın ardından kademe kademe tam kapasiteye geçilen İstanbul Havalimanı için Mülki İdare Amirliği'nden hanutçulara yönelik açıklama yapıldı... Yazılı olarak yapılan açıklamada; dünyanın en modern havalimanlarından birisi olan İstanbul Havalimanı'nı büyük bir başarı ve gururla açıldığı, söz konusu havalimanının ülkenin imajına ve Türk misafirperverliğine uygun bir yer olması için, bazı tedbirlerin emniyet teşkilatı ve işletmeci kuruluş tarafından titizlikle ve tavizsiz uygulanmasının zaruri olduğunun altı çizildi. İç ve dış hatlar geliş katında bulunan tüm turizm acenteleri, araba kiralama firmaları ve benzeri işletmelerin çalışanlarının sadece kendilerine ait büroların içinde bulunabilecekleri aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Havalimanı
İstanbul Havalimanı

Hanutçulara geçit yok...

Bu firmaların çalışanlarının büro önlerinde, koridorlarda ve yolcu karşılama alanlarında bulunmalarına asla izin verilmeyecektir, bu kuralı ihlal eden kişilerin havalimanı giriş kartları derhal iptal edilecek ve bağlı bulundukları firmalara da her türlü adli ve idari yaptırım tavizsiz uygulanacaktır, herhangi bir firmaya bağlı olmaksızın aynı yerlerde hanutçuluk, çığırtkanlık ve bagaj simsarlığı yapan kişiler ile ilgili de güvenlik görevlilerimiz tarafından adli ve idari işlem yapılacak ve bu kişiler derhal bir daha içeri alınmamak üzere havalimanından uzaklaştırılacaktır.

Geliş ve gidiş terminalleri önünde usulsüz park, uzun süre bekleme ve korsan taksicilik yapılması gibi trafik düzenini bozan ve haksız rekabete neden olan tüm faaliyetlere karşı emniyet trafik ve özel güvenlik ekiplerince etkin ve sürekli tedbirler alınacaktır.

İstanbul Havalimanı'nda Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak (Hanutçuluğa Geçit Yok)

Alınan tedbirlerin emniyet teşkilatı ve işletmeci kuruluşun tüm yöneticileri ve diğer sorumluları tarafından sistemli, sürekli ve kararlı bir biçimde uygulanması gerektiğine dikkati çekilen açıklamada, bu konuda hassasiyet göstermeyen kamu görevlileri hakkında gerekli idari işlemlerin yapılması zorunluluğunun ortaya çıkacağının bilinmesi ve gereğinin yapılmasının istendiği bildirildi. Alınan bu önemli kararla; yeni açılan havalimanın dünya çapında elde ettiği ve edeceği prestijin zarar görmemesi amaçlanıyor.

İstanbul Havalimanı'nda Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak (Hanutçuluğa Geçit Yok)
7
5
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye

  Akp masum insanlara ceza vermekten başka hiçbir şeyi başaramaz. Suçlu ile suçsuzu ayırt etme konusunda dünyanın en vasat partilerinden biri. Hanutçulukla mücadele ediyoruz derler, giderler sevgilisini havaalanından alan erkeğe idari para cezası keserler. Couchsurfingle misafirlerini gezdiren ya da sevgilisi ile buluşan insanlara bile idari para cezası verildiğini gördüm. İslam dini bu ülkede egemenken hiçbir zaman hiçbir şey yolunda gitmeyecek. Geri kalan, söylenen her şey sadece gerçeği saptırmaya ve manipülasyon yapmaya yöneliktir. İslam dini egemenken bir ülke asla gelişemez, islam ülkelerinin hali ortada.

En İyi Kız Görüşü

 • LadyGizem

  Bir kere gittim. Evet büyük ve konforlu görünüyor ama ulaşım çok uzak ve zor

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

46
 • Peki tarihi turistlik mekanlarda neden hanutçulukla,(bazı) taksici,(bazı) esnaf vs terörü ile savaşılmıyor da sadece havalimanında bu uygulanıyor? Yemek yediğimiz kaba s*çmak, bindiğimiz dalı kesmek bu kadar kolay olmamalı.

 • louqoum

  Önce bir dış hatlara açılsın havaalanı da sonra kontrolle uğraşırlar.

 • emrdidem

  Umarım uygulanır. Daha gidemedim zaten İstanbul'un bir ucuna yaptılar, en yakın zamanda gideceğim.

 • Henuz gidemedim bakalım görelim yalnız çok uzak, 😔

 • meelliis

  gitmedim daha

 • darkleyl96

  Hiç gitmedim ama konforlu gibi görünüyor gerçekten

 • Haber için teşekkürler

 • emirhansener17588

  Saygıdeğer sevgili editörüm emeğine sağlık

 • Followers

  Gün geçtikçe şartlar ağırlaşıyor

 • Gizli Üye

  Bilgiler güzel bence olmuş

Yükleniyor...