12 Saat Boyunca #KokunHalaÜzerimde! Duş Keyfini Katlamanın Sırrını Keşfet!
Kapat

Mazbatası İptal Edilen Ekrem İmamoğlu: Her Şey Çok Güzel Olacak (Beylikdüzü Konuşması)

Faruk Ayhan Utkan r
Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu

Mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal kararını değerlendirmek üzere Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde vatandaşların karşısına çıktı. İmamoğlu, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı..

"Biz bu seçimi milyonlarca insanın alın teriyle kazandık. Alın terinin en büyük şahidi sizlersiniz. En büyük yol arkadaşımız sizlersiniz. Kazandığımız bu seçimi 31 Mart akşamı elimizden almaya çalıştılar. Emeğimizi çalmaya çalıştılar. İşbirlikçisi AA'nın utanmaz yöneticileri 12 saat bilgi paylaşamadılar. Belki de yüzyılın medya rezilliğini yaşattılar bize. Memleketimiz için kurulan AA'yı kendi çıkarlarına kullandılar. Belki canınız sıkkın ama umudunuzu yitirmeyin. O gece bir de ne yaptılar? Demokrasimize ihanet etmek isteyenler gecenin bir vakti saat 10.00'da 3 bin oy farkla kazandık diye açıklama yaptılar, tam bir komedi. Bu adamların gülünecek hali var, gülün.

Değerli dostlarım sizlerin kararlılığı sandıkların başında durmanız ıslak imzalı evraklarımızın yanımızda olması her an sizi aydınlatmamızla inancımız daha da arttı. Akıllarındaki tüm şeytanlıkları kendileri kazanamayınca gerekçe olarak ürettiler. Her ürettikleri gerekçe çürüdü. Hiçbirinde gerekçe tutturamadılar. O akşam bu kadar kararlı olmasaydık, sabah günün kör vaktinde 31 Mart'ın bir gün sonrasında atı alan Üsküdar'ı geçti diyeceklerdi, dedirtmedik. Demokrasi mücadelesi verdiniz, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dediniz. İlkelerimizden asla taviz vermedik, vermeyeceğiz. Bu ülke demokrasi için cumhuriyet için son ana kadar mücadele edecek 82 milyon vatanseverle dolu.

"ANAMIN AK SÜTÜ GİBİ HELAL"

Güzel insanlar, hemşehrilerim 31 Mart'tan sonraki bu süreçte kendileri gerekçe tutturamayınca karar vericileri etki altına almaya çalıştılar. Günbegün farklı itirazlarda bulundular, tehdit ettiler. Buna boynu eğdiler, ben YSK'yı kınıyorum. YSK karar açıklıyor, efendim neymiş sandık kurullarına yapılan olağanüstü itiraza göre seçimi iptal etmiş. Aynı kurullarla cumhurbaşkanı seçtin, referandum yaptın, anayasa değişti o zaman anayasa da cumhurbaşkanlığı seçimi de şaibelidir. Şaibeli olduğunu düşünmüyorsanız ki biz İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir. Şu anda size bir söz söyleyeceğim. Yolumuz uzun heyecanımız yüksek. Gençliğimiz var. Adalete susamış, demokrasiye inancı tam Türk gençliğiyiz. Bu milletin özgürlüklerine demokrasisine kimse engel olamaz. Bu ülkede karar vericiler gaflet dalalet hatta ihanet içinde olabilirler. Ama biz vazgeçmeyeceğiz.

"TÜRKİYE'NİN VİCDANI BİZİMLE"

Çünkü biliyorum ki; bu yolu yürürken asla yalnız yürümeyeceğim. Ben 16 milyon İstanbullu ile yürüyeceğim. Toplumu tamamının vicdanı bizimle. Bütün Türkiye'nin 81 ilinden bütün Türkiye'nin vicdanı ve adalet duygusu bizimle beraber. Ben bunu biliyorum. Demokrasimizi, cumhuriyetimizi bu ülkenin bu şehrin dünyaya olan itibarını ayaklar altına almak isteyenler olabilir. Biz bu milletin evlatları 82 milyon insan bir avuç insana asla bu değerlerini yok ettirmeyecek. Değerli dostlarım biz asla vazgeçmeyeceğiz. Biz süreci en sağlıklı şekilde yönetmeye hazırız. İstanbul'un her yerinde insanlarımız bir an için kaygı duymuş olabilirler. Sultanbeyli'den geliyorum, o mahallede gözyaşı döken genç kızlarımız erkeklerimiz vardı. Ağlamasınlar hep beraber çalışacağız. Bizden kavga bekleyenler, huzursuzluk umanları şaşırtacağız.

"EN DOĞRU KARARI VERECEĞİM"

Yarından itibaren her anımı sizinle paylaşacağım. Demokrasi adına mücadelemizi hep birlikte yapacağız. Yarın sabah Ankara'ya gideceğim. CHP yöneticileri ve genel başkanımla buluşacağım, ittifak partilerimizle konuşacağız. İstanbul, Türkiye için demokrasimiz için, Atatürk ve bize emanet ettiği ilkeler için en doğru kararı vereceğiz. Buradan tavsiyem var, siyasi geçmişi düşünceleri ne olursa olsun ellerini vicdanlarına koyup düşünmelerini istiyorum. Bu süreçte benim hemşehrilerim demokrasi adına herkese haklılığımızı anlatsınlar.

"15 GÜNDE ELDE ETTİĞİMİZ BİLGİLERLE HAKKINIZI KORUYACAĞIM DEDİM"

Herkese sesleniyorum, Sanatçıymış konuşamazmış, konuşacak. İş insanıymış konuşamazmış, konuşacak. Artık konuşma zamanı. Neden kabul görmediğimi söyleyeyim. Ben bir kişiden talimat almayacağım dedim. Bana değil 16 milyon insana hizmet edeceksiniz dedim. Büyükşehirde israf yok dedim. 15 günde elde ettiğimiz bilgilerle alacağımız tedbirlerle sizin haklarınızı nasıl koruyacağımızı bildiğim için artık israf yok dedim. Artık kişi, grup, parti, dernek, vakıf ve cemaatlere yer yok dedim.

"HAİNCE KARAR"

Onun için diyorum ki sanatçı da iş insanı da konuşacak. İşçisi de eski siyasetçisi de memuru da konuşacak. Çünkü ben size söyleyeyim sizlerle paylaştığım bu süreci geleceğimiz için yapıyorum, kendim için değil. Çocuklarımdan eşimden anne babamdan helallik alıp yola çıktım. Daha acı bir şey söyleyeyim mi haince kararı alanlara sesleniyorum; buradan verdiğim mesajlarla onların bile çocuklarının torunlarının hayatlarını kurtaracağım. Ama buradan herkese ses veriyorum. Buradan herkese söz veriyorum, bugün Türkiye'nin ekonomik olarak düştüğü durumu 45 gün daha kazanıp pisliklerini temizlemek için bir karar aldırmış olabilirler. Biz güler yüzle umutla hakkımızı söke söke alacağız. Ben bu şehrin 16 milyon insanının emeğine güveniyorum.

"HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK"

Ben buradan AK Partili, MHP'li arkadaşlara oy vermiş o partilerde görev almış insanlara yöneticilere milletvekillerine sesleniyorum. Onları düşünceye davet ediyorum. Son olarak buradan kesinlikle güzel kardeşim her şey çok güzel olacak. Sakın güler yüzünüzü kaybetmeyin. Sakın yüreğinizdeki umudu kaybetmeyin. Umut burada. Bu alınan kararların altına imza atan yargıyı tehdit eden insanları bu mübarek ramazan ayında Allah'a emanet ediyorum. Bizim demokrasi ruhumuz onlardan hesap soracak. Mücadelemizi sizlere emanet ediyorum."

İlgili Haberler

Son Dakika! YSK, İstanbul Seçimlerini İptal Etti, 23 Haziran Pazar Günü İstanbullular Yeniden Sandık Başına Gidecek

YSK, İstanbul Seçimlerinin Neden İptal Edildiğini Açıkladı, Süreç Nasıl İşleyecek?

Son Güncelleme: 2 Şub 2020 / 06:02
Mazbatası İptal Edilen Ekrem İmamoğlu: Her Şey Çok Güzel Olacak (Beylikdüzü Konuşması)
14
28
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye
  ilk iki icraatı : 50 yıldır devam eden dini kitaplar fuarını yasaklamak.. ve teravih zamanı , şehir meydanına konser koymak.. adam açık bir islam düşmanı belli ki.. bu yüzden üzülmedim.. Allah ın sopası yok.
  Görüş hala geçerli mi?
  • dilekya

   Adam peygamber olmayacak belediye başkanı olacak. Laikliğe davet ediyorum. Namaza gidecek olan namaza gitsin konsere gidecek olan konsere. Bütün İstanbul müslüman değil sonuçta.

  • Croyzigor

   Bunu Yeni Zellanda şehitleri için Yasin-i Şerif okuyan bir insan için mi söylüyorsun? Hmm tuhaf.

  • Serhattbksr

   Salak adam 23 haziranda burda ol size daha neler sokacağız bu başlangıç o çok svediğiniz tayyipibide sandıkta indircez hiç meraklanma

  • Hepsini Göster
 • canerozkum
  21 dakika boyunca aralıksız ilk defa siyasi bir konuşmayı dinledim. Bu adam gerçekten bizler için umut demektir. Eğer İmamoğlu kazanmazsa, kesinlikle hile olduğunu düşüneceğim.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Evet gerçekten güzel bir adam ama inşallah CHP bu adamı harcayıp zor durumda bırakmaz

En İyi Kız Görüşleri

 • aylinn96
  şaibeli bir seçim iptal oldu işte niye bu kadar abartıyorsa... YSK tek karar merciidir ve herkesin saygı duyması gerekir. 23 haziran'da bizim oyumuz yine sayın Binalı Yıldırım'a :)
  Görüş hala geçerli mi?
  • doğru sizler fetoya ne istedinizde vermediniz dimi!
   fetonun müritleri!

  • aylinn96

   @AdamAkıllı99 hadi oradan fetö'yü siz bilirsiniz

  • ne istedinizde vermedik diyenler!
   siz çok iyi bilirsiniz

  • Hepsini Göster
 • gökyüzüiçimde
  Sen kalk pkk yla iş tut sonra da atatürkün partisinde ağın. Vay be. Atatürk kalksada mezarından sizi bir çarpsa ne güzel olurdu.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Serhattbksr

   23 haziranda burda ol İmamoğlu onun size bir çift sözü olacak alçak akp

  • AdarX

   Mizikcilar

  • etainn1993

   10 yıl önce sen sokakta ip atlarken kimin açık saçık iş tuttuğunu açılım zamanını hatırlıyor musun

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1226
 • DuygusuzCevriye
  Erdoğan ve AKP yanlısı kişiler kazanana kadar elinden geleni yapacaktır, savaş çıkartmaya bile hazırlar..
  Şu olaydan bile ders çıkartamayacaksınız
  • Bana bak lannn aynısı chp nin başına gelseydi ozaman ensemizden ayrılmazdınız yıllardır hırsız diyen sizler hırsız çıktınız hade naşşşç

  • junPyo

   @zorunamıgittiiiii başına geldi zaten mühürsüz oyları geçersiz sayarak RTE yi cumhurbaşkanı yaptılar yapılan itirazların hiçbiri değerlendirilmedi medya direk üstünü örttü imamoğlu seffaf yönetim dedi yandaşların 3 tane ihalesini usulüne uygun yapılmamıştır diyerek veto etti hemen cumhurbaskanindan talimat gelerek normalde görev süreleri bitecek olan ysk üyelerinin görev süresi uzatıldı kazanılmış hakkı geri aldılar ne dolaplar döndüğünü görmüyoruz mu sanıyorsunuz bekle bu daha başlangıç akp kendi ayağına sıktı bu hareketle bundan sonra olacakları izle 😂

  • @zorunamıgittiiiii Kadınlığından utanmalısın saygısız kişilik. AKP yanlısı kişiler hep böyle cahil saygısız olurmuş sen onlardan bir tanesisin. :)

  • Hepsini Göster
 • küçükabla
  Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.
  10 kere iptal edilsin Ekrem İmamoğlu alacak, yenilgiyi lütfen hazmedin artık.
 • ALİ-MERT
  Imamoglu alacak hileye basvuracak kdr hazmedemediler ama yine biz alacagz baskan imamoglu noktaaa
 • XoxBurak
  Pkklı demirtaşı övüp ağzına hala Atatürk’ü alabilmesi aşırı iğrenç
 • ZeytinliÇikolata
  Bu kadar rezillik olamaz. Bizi bu durumlara düşürenlere oy yok.
 • sonromeo023
  Zafer inananlarındır. ya da imamoğullarının farketmez.
 • lRoronoaZoro
  https://www.youtube.com/watch?v=m8PyoUy7YLI
  Ah İstanbul, İstanbul olalı...
 • burcushe
  Boşuna seçim yapıyor. Eğer Erdoğan kazanamazsa yine seçim iptali isteyecek. Bence boşuna uğraştırmasın bizi kendi kendini seçsin.
 • taurus3443
  İmamoğlu YILDIRIM gibi çarpmazsa bir daha siyasi görüş yapmıycam bu kadar netim
 • Lobi ne derse o
  başlatmayın demokrasiye dsfgdrfcvb
 • Yusufemre01
  Hile yapılmazsa ki yenilenme isteği bunu doğuruyor ki herkes farkındadır doğal yollardan gidilirse İmamoğlu oylarını arttıracaktır.
 • I_Run_Each_Team_2
  Hdp'li teröristler ile el sıkışan ve Demirtaş gibi teröristi örnek aldığını söyledikten sonra Ekrem'e oy verenlerin gözünden düştü.
 • Boğa1993
  Ekrem imamogluna yapilan bu sivil darbedir ysknin bu kararina destek olan darbecidir zihniyeti kenan evren 12 eylülcü darbecisinden farki yoktur
 • Denizmaden
  Her şey olması gerektiği gibi olacak göreceksiniz akp ile
 • fireball00
  Arog filmindeki maça benzedi. Bir tane hakem var tam yancı. İnşallah sonunda siz kazanırsınız.
 • ImFromMersin
  bence çıksın desin ki ben bu adamı başkan yapıyorum desin herkez rahatlasın bir o kaldı zaten
 • sedatonuc
  Bunca şey gördüm şu yaşıma rağmen ama ilk defa bu kadar çirkin ve dayanılmaz derecede saçma bir şeyi yaşıyorum. Allahım herkese sabır versin. Hak yemek bu kadar kolay olmamalı. Diyecek söz yok, sonunda bunu da yaptılar...
 • Binali kazanana kadar seçim tekrarlanır bence bosuna seçim yapıp insanları germesinler atasın binaliyi olsun bitsin ramazan ayında ilk iftar kul hakkı yenerek açıldı...
 • OnnR4
  Seçimlere kadar kimsenin tanımadığı bir adamı herkese sempatik biri olarak gösterdiği için baştakilere teşekkürler. 23 haziranda da bir şey değişmeyecek. İmamoğlu daha çok farkla kazanacak.
  • Bülent Arınç iki üç gün evvel 'Yok o oldu, bu oldu, şu oldu mızmızlıklarıyla İmamoğlu'na güç kazandırıyorsunuz. Resmen geleceğin cumhurbaşkanı adayını kendi elinizle yaratıyorsunuz. Nefret ve hiddet dili kaybetti seçimde' dedi.

   Mansur Yavaş örneğini boşuna vermedi aslında, 'Mansur Yavaş bu seçimi, bir önceki seçimde hakkının gaspedildiğine kendisi ve Ankara halkının inanması yüzünden kazandı' derken, 'Bu şekilde kazansanız bile, İstanbul'u çok daha şedit biçimde kaybedersiniz' demeye çalıştı

 • endmuhh
  cok uzun yazmıssın bro. okumadım üşendim valla. ben suna değinicem. bu yeni seçimde bir çizgi var olacak bence. altında yıldırım kaybedecek. oda mevcut farkın su anda 13 bin di galiba üstü bir değer. yani hani misal ediyorum +50bin diyelim. 63 bin farkla kazanmalı ki insanlara sunu demiş olmalı. bakın ey millet neyseki yeniledikte görüyorsunuz fark makul ölçüde arttı. dediğimiz şeyler düzmeece değilmiş. görüyorsunuz. o kadar hassas takip ettik kontrol vs. usulsuzlükleri engelleyince sonuc değişti. bu 50 bini de salladım bir makul rakam diyeyim. ama bu olmaz ise özellikle de aynı sonuc birebir cıkarsa double double yapar imamoglu. oyunu arttırması bile aynı cıkmasından iyi değil. hayırlısı bakalım
 • Kırık1903
  Ekrem İmamoğlu yine daha farkla kazanacak ve erdoğan da kaybedecek
 • meleza
  Kim hak ediyosa onun olsun bu sefer gerçekten saibe vardı inşallah hersey çok güzel olacak
 • Croyzigor
  Sevgi ikiye katlanacak. 😊
  • aylinn96

   aynen oylar binali bey'e ♥

  • Croyzigor

   Hee kardeş hee. Beylik düzüne olacak olan muhtar adayından bahsettin sanırım. 😁😅😅😅

 • seibella
  Herşey cok güzel olacak.!
 • FundaKoc1
  herxey yaxi olar
 • ekrembaşkan
  Her şey çok güzel oldu
 • Bilemediki
  İlah yapın bu adamı ilah yapın
 • ldomenicowaccoo
  bu adamda cumhurbaskanı potansiyeli var.
 • MagRipOgLu
  Hayırlısı
 • Her şey güzel olacak
 • AdamAkıllı99
  sonuna kadar imamoğlu...
 • zorunamıgittiiiii
  O elini indir yoksa... neyse sen anladın koçum 😉
  • Yurikoyork

   Kes lan dingil, o elin g*tune girmesini istemiyosan, oluruna birak. Kodumun trolu.
   What dedin? Yarrrragmmm.

 • Yırtıkapışarası
  İftarda imam bayıldı var
 • Gizli Üye
  İstanbullular aslında hem başkanını hem de geleceğin gerçek liderini kucaklayıp selamladılar. Helal olsun sana İmamoğlu, dik dur eğilme, bu millet seni layık olduğun yer olan asıl gönüllerine koydu bile!
 • Gizli Üye
  Bu adam abd nin projesidir. Tıpkı Erdoğan ilk geldiğinde ki gibi biraz akıllanın artık kendinize sunulan böyle kişilerin peşine düşmeyin aklınızı kullanın. Ekrem fetonun adamıdır geçmişini araştırın ama kime diyorsun tıpkı Uğur Mumcu nun dediği gibi bu halk eşek olmaktan memnun ise ben ne diyeyim.
 • Gizli Üye
  Sıkıldım artık şu seçim işlerinden. Yine oy vermesem mi acaba. 3-4 aydır seçim seçim seçim. Sabah akşam seçim. Bir seçimi yapamadılar gitti. İlla Ekrem İmamoğluna oy verdirtecekler. Ama ikisini de desteklemiyorum aslında. Bu sefer sırf akp ye inat Ekrem İmamoğluna verebilirim.
  • Gizli Üye

   Belki de kimseye oy vermem yine belli olmaz. :D

 • Gizli Üye
  Kimin kazanacağı zerre umurumda değil! Bir kaç sorum olacak tüm partilere:

  1- Mert YILMAZ hocamız kendi kanalında tam bir hafta önce açıkladı seçimin tekrarı olacağını. Bugünkü oylama formalite miydi?

  2- Bir önceki seçim hem hükümet hem muhalafet partileri İstanbul sandıklarını koruyamadıysa, bu seçim korunacağının garantisi ne? Var ise garantisi, geçen seçim niye bizim oylarımıza sahip çıkılmadı? Neden bu ülke doların yükselmesi için elinden geleni yapıyor? Neden bu seçimlerin maliyetleri düşünülmüyor?

  3- Zaten yenileneceği belliydi, neden bu kadar gündür ekonomi zora sokuluyor?
  4- Bir sonraki seçimin sonucunun hangi şartlarda kabul edileceğini birileri açıklar mı? Bu seçim geçen haftadan iptal olacağı belliydi. Peki gerçekten hangi sayılar ile ve sebep ile iptal oldu? Bir sonraki seçim de iptal olursa ne olacak?

  5- Koskoca devletimiz sandığı koruyamazsa, Chp de kazandığı seçimi koruyamazsa, bizi kim koruyacak?

  6- Haberler kısa ve acele olarak açıkladılar yayını bitirip kaçtılar. Atv de, fox da... Tamam piyasalar kapanınca açıklandı orası mantıklı, peki neden iftara beklendi. Neden 2 cümle ile özet geçildi? Kimse kusura bakmasın ben Chp’nin de suskunluğunu samimiyetsiz buluyorum.
 • Gizli Üye
  Evet Binali Başkan gelecek ve herşey güzel olacak
  • aylinn96

   inşallah bizim oyumuz yine binali yıldırım'a

YÜKLENİYOR...