Bir Profesör Taciz İddiası Daha! Bu Sefer Yer Kuzey Kıbrıs

Bir Profesör Taciz İddiası Daha! Bu Sefer Yer Kuzey Kıbrıs

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da yaşanan Profesör taciz olaylarına bir yenisi daha eklendi... Kuzey Kıbrıs'taki bir üniversitede Müzik Öğretmenliği bölüm başkanlığını yapan Prof. Dr, yanına gelen kız öğrenciye sarılıp öpmek istedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin (DAÜ) Müzik Öğretmenliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Memduh Ö., öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. DAÜ Rektörlüğü'nce Prof. Dr. Memduh Ö.'nün, geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı açıklandı.

Müzik dersi alan L.Ö. adlı kız öğrenci, önceki gün, iddiaya göre, bölümle ilgili sorular sormak üzere Prof. Dr. Memduh Ö.'nün yanına gitti. L.Ö., bölüm başkanının yanından ayrılıp, cinsel tacizine uğradığı iddiasıyla polise başvurdu. Bunun üzerine polis ekipleri, Prof. Dr. Memduh Ö.'yü gözaltına aldı. Gazimağusa'da mahkemeye çıkarılan öğretim görevlisiyle ilgili bilgi veren polis, "Zanlı, dersler ile ilgili ofisine giden öğrencisine sarılıp, yanaklarından öptükten sonra dudaklarından öpmek istedi" dedi.

Polis, Memduh Ö.'nün ilk ifadesinde, "Dostane olarak L.Ö.'nün yanaklarından öptüm" dediğini de aktardı. Mahkeme heyeti, Prof. Dr. Memduh Ö.'nün, 3 gün gözaltında kalmasına karar verdi.

Profesör geçici olarak görevden uzaklaştırıldı...

Mahkeme sonrası DAÜ Rektörlüğü ile DAÜ Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) tarafından açıklama yapıldı. Rektörlüğün açıklamasında, Memduh Ö.'nün, geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı belirtilerek, "Rektörlük, öğretim elemanını dava sonuçlanıncaya değin geçici olarak görevinden uzaklaştırdı. Bu aşamada ilgili öğrenciye DAÜ-PDRAM başta olmak üzere, gerekli tüm destek veriliyor. Üniversite olarak öğrencimizin yanındayız" denildi.

DAÜ-SEN'den yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı...

"Bu olay bizi çok derinden üzmüştür. Kadın ve erkek tüm öğrencilerin her açıdan özgürce okuyacakları bir ortam için mücadele ediyoruz. İnsanlık onuru için mücadele ediyoruz."

Bir Profesör Taciz İddiası Daha! Bu Sefer Yer Kuzey Kıbrıs
7
9
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye

  Öğretim üyelerine çok fazla taciz, tecavüz iftirası atılıyor. Medya da zaten erkekleri linç etmek için dört gözle bekliyor. Taciz, tecavüz iftirası olduğu yüzde 100 belli olan ve bu şekilde sonuçlanmış davaların olduğu olayları bile normal taciz ve normal tecavüz olarak haber yapan erkek düşmanı feminist gazeteler var. Milliyet gazetesi bunun en başında geliyor, hürriyet, cumhuriyet ve evrensel gazeteleri falan da bunların hepsi erkek düşmanı gazeteler. Evrensel ve Cumhuriyet süresiz nafakayı savunuyor. 2.5 milyon nafaka mağdurunu görmezden geliyor.
  Kanıtlar olmadan asla erkeği, ya da kadını suçlayamam. Olmuş da olabilir, iftira da olabilir. Fecri Sevilen için de taciz etti demişlerdi, herkes çok kesin konuşuyordu. Sonucunu gördük ne olduğunu.
  Cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Fecri Sevilen'e iftira mı atıldı? ↗

En İyi Kız Görüşü

 • ladysmithh

  Eğitmen olarak nitelendirilen kişilerin psikoteknik raporu alması gerekli bence devlet bunlara artık bir dur demelidir. Üstelik geleceğimizi oluşturan öğretmenlerin düşük puanlarla seçilmeleri ne kadar saçma, tüm bunlar gözden geçirilmeli diye düşünüyorum.

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

86
 • Potentiation

  bir çok kız not için hocaları ile yatıyor vebir yerde tartışma çıkınca film kopuyor hocasını şikayet ediyor... ben bunların birer basit taciz olayı olduğuna inanmıyorum... kızlar paralı erkekleri yoluyor ama doymuyor hep daha fazla istiyor. İstediğini alamayınca da şikayet ediyor. Çoğunluğu böyle... kusura bakmasınlar inanmıyoz

 • Rainbowonderland

  Ben Kıbrısta yaşıyorum ve burda çok şükür taciz tecavüz pek yaşanmıyor. Bu haberde medyanın abartısı yok ve dürüst bir yazı ise en iyi şekilde cezalandırılacağına eminim.

 • Aslında özellikle üniversitelerde hoca, öğrenci ilişkisi son derece sık rastlanan bir durumdur.. Ve bunların çok azı bu şekilde basına yansır. Sorun hoca , öğrenci ilişkisinde değil de bence zorla , şantajla.. vs şekillerde ilişki kurmak.

 • İki tarafı da dinlemek lazım
  Medyanın hastalıklı haber verme halidir bu, tek taraf üzerinden haber kurgulamak...

 • Akris

  Maalesef ki sapıklık tedavi de edilmiyor. Adam prof ama yaptığı cahillik.

 • Sohude

  Ortalık iyice sapıklarla doldu kime guvenecegimizi şaşırdık

 • AntalyaliPrenses

  Okumaya korkar olduk

 • _GeceMavísí

  Yazıklar olsun.

 • darkleyl96

  ALLAH ıslah etsin diyecek söz bulamıyorum

 • İçindekiukte

  Dünya bile gidiyor.

 • Yazıklar olsun.

 • gelinen durumlara bak

 • Gizli Üye

  Doğruysa çok yazık

 • Gizli Üye

  Yazıklar olsun

Yükleniyor...