Süleyman Atlı ve Mustafa Kaya Altın Madalya Kazandı (Avrupa Güreş Şampiyonası)

Mustafa Kaya
Mustafa Kaya

Avrupa Güreş Şampiyonası Süleyman Atlı ve Mustafa Kaya altın madalya, Selahattin Kılıçsallayan gümüş madalya kazandı.

Avrupa Güreş Şampiyonası erkekler serbest stil 70 kilo finalinde Azerbaycanlı Aghahuseyn Mustafayev'i mağlup eden Mustafa Kaya, altın madalya kazandı. Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen organizasyonda erkekler serbest stil 70 kilo finaline çıkan Mustafa Kaya, Azerbaycanlı Aghahuseyn Mustafayev ile karşılaştı. Finalde rakibini 6-2 mağlup eden milli güreşçi, altın madalyanın sahibi oldu. Büyüklerde ilk Avrupa şampiyonluğunu yaşayan Mustafa Kaya, ilk maçında Rumen Evghenii Volcov'u 9-1, çeyrek finalde Ukraynalı Semen Radulov'u 9-4, yarı finalde ise Polonyalı Magomedmurad Gadzhiev'i 6-6 sona eren müsabakada son puan avantajıyla yenerek finale yükselmişti.

Süleyman Atlı ve Mustafa Kaya Altın Madalya Kazandı (Avrupa Güreş Şampiyonası)

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 57 kiloda mücadele eden Süleyman Atlı, altın madalyayı ülkemize getirdi.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen organizasyonda erkekler serbest stil 57 kilo finaline çıkan Süleyman Atlı, Rus Müslim Sadulaev ile karşılaştı. Finalde rakibini 8-3 mağlup eden milli güreşçi, altın madalyanın sahibi oldu. Büyüklerde ilk Avrupa şampiyonluğunu elde eden Süleyman Atlı, ilk maçında Fransız Zoheir El Ouarraqe'ı 11-0, çeyrek finalde Azerbaycanlı Mahir Amiraslanov'u 6-3 ve yarı finalde Bulgar Georgi Valentinov Vangelov'u 8-4 yenerek finale yükselmişti.

Selahattin Kılıçsallayan da gümüş madalya aldı

Avrupa Güreş Şampiyonası erkekler serbest stil 65 kilo finalinde Azerbaycanlı Hacı Aliyev'e yenilen Selahattin Kılıçsallayan, gümüş madalya aldı.

Taha Akgül
Taha Akgül

Taha Akgül, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda finalde...
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli sporcu Taha Akgül, finale çıktı.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen organizasyonun ikinci gününde erkekler serbest stil 61, 74, 86, 92 ve 125 kilolarda yarı final müsabakaları yapıldı.

Türkiye'yi 125 kiloda temsil eden olimpiyat şampiyonu Taha Akgül, Rus Anzor Ruslanovitch Khizriev'i 8-1 yenerek adını finale yazdırdı. Milli güreşçi, finalde Gürcü Geno Petriashvili ile mücadele edecek.

92 kiloda mücadele eden İbrahim Bölükbaşı, yarı finalde Polonyalı rakibi Zbigniew Mateusz Baranowski'ye 6-5 mağlup oldu.

Fatih Erdin ise 86 kilo yarı finalinde Moldovalı Piotr Ianulov'a 2-1 yenildi. Fatih Erdin ve İbrahim Bölükbaşı, repesaj maçlarından gelecek rakipleriyle bronz madalya mücadelesi verecek.

Öte yandan Recep Topal, 61 kilo çeyrek finalinde elendiği rakibinin finale yükselmesiyle repesaj maçına çıkmaya hak kazandı. Milli sporcu, repesaj maçında Ukraynalı Volodymyr Burukov ile karşılaşacak. Erkekler serbest stil 61, 74, 86, 92 ve 125 kilolarda repesaj ve madalya müsabakaları, yarın yapılacak.

Süleyman Atlı ve Mustafa Kaya Altın Madalya Kazandı (Avrupa Güreş Şampiyonası)
4
12
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Milli duygum sıfırın da altında desem yeridir... Bir de bu güreş gibi, düşman ideolojiyi benimseyenlerin rağbet ettikleri spor dalı olunca hiç te bir anlamı kalmıyor.

 • beyoglu0707

  nice başarılara böyle başarıların da devamı olmalı olimpiyatlarda malesef kitlesel başarı alamıyoruz Çin, Amerika, Rusya da altın madalya toplayan çok

En İyi Kız Görüşü

 • Yui_iuY

  Milli gururlarımız onlar başarıları daim olsun 😊🇹🇷

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

310
 • Süleyman atlı ve Mustafa kaya'yı tebrik ediyorum.
  Ülkemizi gurur ile bayrağını dalgalandıran sporcularımız.

 • Tebrikler kendisine başarırılarının devamını diliyorum..

 • cheryyy999

  Helal olsun

 • Ateist_Türk

  Helal olsun. 👍Tebrikler 👏👏👏👍

 • Kayseri_Kemal

  Maşallah

 • paslanmazcelikk

  Asın bayrakları 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 • pulliana

  🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 • Tebrikler

 • ayırkan

  Tebrikler

 • Ordulugay5252

  Helal olsun

 • burayaydin33

  Helal olsun sana

 • Gizli Üye

  Maşallah

 • Gizli Üye

  Milli gururlarımız

Yükleniyor...